Můj syn není tabulkové dítě

Anonymní
20.11.20 11:37

Můj pětiletý syn, co umí vaše děti

Ahoj všichni, omlouvám secza anonym, ale budu se postupně rozepisovat a nechci, aby poznal někdo mou přezdívku. Ráda bych zde našla maminky stejně starých dětí, nebo zkušenější maminky. Klidně si poslechnu názor odborníka. Syn už od narození nebylo takové to tabulkové dítě. Vše mu trvalo o trošku déle, než jiným dětem. Chodí od tří let do školky, což si myslím, jsem udělala dobře. Ale stále má docela mezery oproti jiným dětem. Chodíme i na logopedii, kde logopedka chválí. Ve školce je ale pozadu. Má dobré logistické myšlení, zapamatuje si básničku, baví ho vyrábět, malovat, omalovávat, zvládne počítat do 20. Ale třeba s barvama má doteď problém, a třeba vidím, že váhá například u oranžové, fialové atd. Základní ještě dá. Pořád to cvičíme dokola. Když neví, řeknu mu, že je to fialová, za chvilku se ho zeptám znova a zas neví. To samé dny v týdnu, měsíce v roce. Ty mi třeba vyjmenuje správně, pak se ho zeptám, jaký den bude zítra, když he dnes pátek, neví. Řeknu mu že sobota. Za chviličku se ho zeptám jaký den je dnes a Jáký je zítra a neví ani, jaký den je dnes, natož zítra. Plánuji se objednat do poradny. Jelikož mi to dělá starosti a nevím už, jak ho to naučit. Nedělá to jen mě, ale i ve školce. Tak jsem se chtěla zeptat, jak je to u vás. Budu dopisovat postupně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19693
20.11.20 11:43

Teda u nas je to jeste horsi, nas predskolak vubec nema pojem o case, unika mu kolikrat i co je odpoledne, zítra atd. Dny v týdnu nebo mesice si nepamatuje (ale ani to do nej teda cilene nehustim). Vetsinou kdyz neco plánujeme, tak se pta, kolikrat se jeste vyspinka, nez to bude :lol: nikdo se nad tim teda nepozastavoval :think: barvy teda umi vsechny, akorat obcas prohodi hnedou a sedou. Jinak ale umi počítat, podepsat se, zna rocni období atak, logicky umi myslet dobre, hraje treba i deskovky pro starší, kde se pocitaji penize…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
20.11.20 11:52

Mám pocit, že dnes mají lidé na předškolní děti hrozné nároky. Dítěti je šumák, jaký je den a kolik je hodin. Podle mě má čas. Nesrovnávej ho s tabulkami a jinými dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7316
20.11.20 11:54

Nas predskolak ma taky problemy s dnama v tydnu a nemuze si zapamatovat prsty. Porad opakujeme a nic. Porad se mu to plete. Mesice me nenapadlo ho ucit. To se mi zda hodne tezke :think:
Podepsat se neumi a pocita jen do 13. Holt asi mu to ve skole moc nepujde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
20.11.20 11:55

Dny v týdnu ani měsíce mému synovi nic neříkají, myslim, ze je to pro nej příliš abstraktní, možná až se naučí hodiny? Jinak s ostatním je na tom lépe, počítá, přečte písmena, barvy ok, kromě ř uz umi vyslovit vsechno, má dobrou slovní zásobu… Ale zas třeba do peti let v noci plena a ted se ještě pocurava 🤷 to jsem na prohlídce vubec nepriznala, prostě má své tempo v tomhle. Nebaví ho malovat, az ted trošku, ale zas od dvou let jezdí na kole, ted už má motorku, buggynu… hraje na bubny, chodí na tenis… Nesnaz se ho nacpat do nějaké tabulky, mně nepřijde nijak opožděný ;) kdy jde do skoly? Už příští rok? Náš je říjnovwj, ten jeste nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
20.11.20 11:56

Myslím si, že tohle ještě předškolák umět nemusí - co je dnes a co bude zítra. Barvy se naučí časem. Nech ho trochu dýchat, on se naučí všechno sám od sebe, pokud s ním mluvíš. Nemusíte se vyloženě drtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Dana066 @Kriss Tina Mě to také tak přijde, že jsou dnes vysoké nároky na děti, hlavně i dost na rodiče, kteří to s nimi musí procvičovat, „aby dítě nebylo pozadu“. Mě na to upozornila učitelka, že má tyto mezery. A když se na něj zaměřím, tak skutečně dost vypíná, když mu třeba opakuji něco a chci to po něm. Třeba ty dny v týdnu. Ale zatím jste mě trošku uklidnily. Spíš mám starosti do budoucna, až bude chodit do školy a bude to s ním takto stejné, co se týče učení

• Citovat
  • Nahlásit
7198

A vidí ty barvy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7316
20.11.20 11:57

A mame kolem sebe same chytre deti, co ctou, znaji cislice, hlavni mesta… Naseho to vubec nezajima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 11:58

Jinak já mu budu dávat odklad, je narozený koncem srpna

• Citovat
  • Nahlásit
1425
20.11.20 12:00

Já myslím, že je šikovný. Baví ho vyrábět a tvořit. Je kreativní. To, že mu nejdou ty dny zatím neznamená, že nepůjdou za 14 dní. Dcera (5) je velmi šikovná, ale dny taky plete a měsíce ještě víc. V orientaci v čase také plave, ale věřím, že si to ještě sedne. Ale mám syna (2 a3/4) a ten je taky netabulkový tak chápu proč to řešíte a proč vás to trápí. Jak se syn vyvíjel dříve od těch 2 let? Chození, mluvení a sebeobsluha? Je ta to šikovný? Pokud ano neřekla bych, že je vás mimo tabulky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
20.11.20 12:03

A nestresuje ho to třeba? Víš, že na něj tlačíte a on pak vypne a nenaučí se to. Co ho to zkusit učit třeba při hře? Nebo na procházce. „Toníku, už padá listí ze stromů a proto se tomuto měsíci říká listopad“. To je jen příklad.
Nebo, ze dnes je pátek a zítra sobota a to přijede babička s dědou, atd.
Ale také si myslím, že jsou na děti kladeny hrozně vysoké nároky. Na logopedii chodí spousta dětí a za mě je to dobre. Za mě se to neřešilo a neumím říct správně a jasně ř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29057
20.11.20 12:04
@Anonymní píše:
Jinak já mu budu dávat odklad, je narozený koncem srpna

U těch barev, ono má každý jiný počet barevných tyčinek v oku a co když tu oranžovou a fialovou správně „nevnímá“ a nemůže za to?

I jsem četla, že je to horší u mužů a osobně znám pár chlapů, kteří nerozliší bleděrůžovou od bílé, nevidí odstíny fialové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
20.11.20 12:05
@Anonymní píše:
@Dana066 @Kriss Tina Mě to také tak přijde, že jsou dnes vysoké nároky na děti, hlavně i dost na rodiče, kteří to s nimi musí procvičovat, „aby dítě nebylo pozadu“. Mě na to upozornila učitelka, že má tyto mezery. A když se na něj zaměřím, tak skutečně dost vypíná, když mu třeba opakuji něco a chci to po něm. Třeba ty dny v týdnu. Ale zatím jste mě trošku uklidnily. Spíš mám starosti do budoucna, až bude chodit do školy a bude to s ním takto stejné, co se týče učení

Jo naroky jso dost vysoke, u nas ve skolce dostavaj i ukoly na doma, co s nima musime vypracovat. Kdyz sem to viděla, tak si rikam, ze ja bych mela problém i v první tride :D treba mel přečíst cisla a vybarvit tolik kosticek, podle toho jake je nad nima číslo, uplne jsem zirala, kdyz syn zacal malovat, protoze jsem netušila, ze cisla uz umi precist (jakoze umi pocitat, rekne kolik ceho je, ale obracene jsem nevedela, ze zvladne :D ) ale ten cas je proste takova zalezitost, ze si to nedokaze představit, neumi si představit jaky casovy usek je treba za mesic :nevim: jinak teda, kdyz po nem chci neco cilene, tak se sekne a nudi se. Všechno musime delat formou hry. Treba počítat se loni ucil s adventním kalendářem, každý den kdyz si chtel vyloupnout cokoladu, musel spocitat otevrena policka, prvni tyden v pohode, pred vanoci uz se obcas zapotil :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 12:06

@bublinek Ano vidí, byli jsme na oční a vše v pořádku. Máme i různé barevné kartičky, kde procvičujeme. Třeba světle modrá, to řekne modrá. Tyrkysová vínová atd to s ním raději vůbec neprocvičuji. Je si jistý stoprocentně jen s černou, žlutou, zelenou, červenou, bílou a u fialové, oranžové váhá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama