Syn má velký náskok

Anonymní
19.11.20 19:30

Syn má velký náskok

Ahojky, jdu sem s trochu netradičním dotazem. Můj pětiletý syn by měl příští rok nastoupit do první třídy. Syn už toho štrašne moc umí, umí normálně číst a psát, sice neumí moc napsat čárky a tečky, ale i tak se mi to zdá moc. Umí počítat, umí plusy a minulý a násobit a dělit. Umí pár věcí anglický (čísla, pozdravy, barvy, zvířata, jídlo, oblečení, sporty, počasí). Na můj vkus toho umí šíleně moc, jeho otec si ale myslí že to je jen dobře. Mám, strach že se ve škole, hlavně na začátku bude nudit. Syna ale učení štrašne moc baví a rád by se učil i další věci. I paní učitelka ve školce mi řekla že si toho všimla, když se učili počítat, syn uměl počítat do mnohém většího čísla než ostatní děti, děti se na něho pak chvíli dívali divně dívali. Syn mi pak řekl, že jsou hloupý. Syn si celkově víc rozumí se starším dětmi 6+. Co myslíte? Řeším blbost a měla bych syna brát takového jaký je, nebo to nějak řešit a jak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5592
19.11.20 19:33

Tak ho dej o třídu výš když je tak nadaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
19.11.20 19:35

A co přesně bys chtěla řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 19:36

@mackA159 Já se teda přiznám, že o něčem takovém jsem v čr nic nešlyšela. Tak vůbec nevím, jestli to jde a jak se vyřizuje.

• Citovat
  • Nahlásit
848
19.11.20 19:37

Bud rada, mi prijde sileny deti krotit ve vzdelani, Nikdy nevis kdy ho to prestane bavit takze klidne podporovat pripadne si s nim i promluvit jestli by nechtel jit hned do druhy tridy pokud by to slo i s tim, ze to mozna bude ze zacatku trosku horsi si zvyknout na novy kolektiv, ktery uz je nejak zajety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22351
19.11.20 19:37

Resis blbosti. A doporucuju ho neucit aktivne dopredu, evidentne nejsi ucitelka, tak at ho nektere veci nenaucis nespravne. Nech vecem volny prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
19.11.20 19:39
@mackA159 píše:
Tak ho dej o třídu výš když je tak nadaný.

Jak může normálně psát, když neumí napsat čárky a tečky? Předpokládám, že jestli něco napíše, tak tiskacím. Přeskočit ročník je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 19:40

@Tojsemja3 To že má syn velký náskok, oproti jiným dětem, mám strach že hlavně na začátku se bude syn ve škole nudit a jak si bude rozumět se svými spolužáky, už teď ve školce se na něho děti dívají jako na podivina že toho tolik umí a syn se na ně naopak dívá jako na hloupé, že nic nevědí.

• Citovat
  • Nahlásit
617
19.11.20 19:40
@Anonymní píše:
@mackA159 Já se teda přiznám, že o něčem takovém jsem v čr nic nešlyšela. Tak vůbec nevím, jestli to jde a jak se vyřizuje.

Neblazni, to je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
19.11.20 19:41
@Tojsemja3 píše:
Jak může normálně psát, když neumí napsat čárky a tečky? Předpokládám, že jestli něco napíše, tak tiskacím. Přeskočit ročník je blbost.

Tak to musí zakladatelka vědět jak na tom je. Ale dítě co tedy umí počty, násobit, dělit, sčítat, odcitat, a tedy i psát… Se podle mě v první třídě bude extrémně nudit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500

Jeden klučík z mé třídy chodí na matematiku o 2 třídy výš. Vše je doporučeno poradnou.
Prosím nechat anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22351
@Anonymní píše:

Nijak, predpokladam, ze to byla legrace. Jestli to chces opravdu nejak aktivne resit, zajdi s nim do PPP, oni ti reknou, jestli ma vazne takovy talent a jak s nim maji ve skole pracovat. Ale z me zkusenosti je dite opravdu malokdy nadane ve vsech oblastech, matky maji tendenci svoje deti ponekud precenovat. Ale to kdyztak v PPP jiste poznaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 19:42

@mroe Já ho to naučím, to jeho otec se kterým mám střídavou péči. Když je syn se mnou, tak se chce taky učit. Já se ho teda snažím zkrotit.

• Citovat
  • Nahlásit
22351
19.11.20 19:43
@Anonymní píše:
@mroe Já ho to naučím, to jeho otec se kterým mám střídavou péči. Když je syn se mnou, tak se chce taky učit. Já se ho teda snažím zkrotit.

A kdo ho naucil psat psacim pismem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
19.11.20 19:44
@mroe píše:
Nijak, predpokladam, ze to byla legrace. Jestli to chces opravdu nejak aktivne resit, zajdi s nim do PPP, oni ti reknou, jestli ma vazne takovy talent a jak s nim maji ve skole pracovat. Ale z me zkusenosti je dite opravdu malokdy nadane ve vsech oblastech, matky maji tendenci svoje deti ponekud precenovat. Ale to kdyztak v PPP jiste poznaji.

Myslíš že přeskočit ročník nejde? Já už o tom slyšela několikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat