Můj vztah s tchyní

Anonymní
27.11.20 07:59

Můj vztah s tchyni

Ahoj, narazila jsem tady na diskuzi, kde tchyně vyčítá rodičům, že jedna babička je upřednostňovaňejsi. Toto mě donutilo se zamyslet nad svou situaci.

Jsem maminka půl roční holčičky. Svou tychni mám ráda, je opravdu super. Vycházíme spíše jako kamarádky. Scházíme se, i když přítel je pracovně pryč, chodíme spolu na nákupy i na kávu. Ale až teď jsem si uvědomila, že dávám přednost své mamince. Když potřebuji pohlídat malou přes den píšu mamce, když potřebuji poradit opět se obrátím na svou maminku. Myslím, že tchyni to může mrzet, ale na druhou stranu… Maminka mě vychovala, vím, jak v určitých situacích reaguje, znám ji… Proto volím když jde o hlídání raději svoji maminku. Tchyně je pro mě v tomto „cizí“.

Taky vím, že když malá začne plakat moje mamka to umí vyřešit. Tchyně ji zvedne na ruky a začne s ní houpat - což malou moc neuklidni, většinou začne řvát ještě víc a tchyně pak začne zmatkovat a dělat všechno najednou. Taky mi přijde, že s mojí mamkou je malá prostě klidnější :nevim: mrzí mě to vůči tchyni, ale můj vnitřní pocit by ji malou třeba na celé odpoledne nesvěřil. Cítím špatný pocit, i když jsme zrovna u tchyně a ona mi nabídne ať si zajedu v klidu nakoupit, že na malou dohledne. Je to sice hodinka a půl, ale celou tu hodinu a půl mám opravdu špatný pocit. Když je malá s mojí mamkou jsem úplně v klidu.

Snažím se ale, (mimo hlídání) aby obě babičky byly s malou stejně. Akorát se cítím špatně, vůči tchyni. Ale můj pocit mi prostě nedá :zed: :zed: Máte to taky tak některá? Cítíte špatný pocit, když vám tchyně hlídá dítě? A naopak jste úplně v klidu, když je vaše dítě s vaší maminkou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2690
27.11.20 08:04

To dá přece rozum, máma je máma :)
Ač může být tchýně sebelepší, vlastní maminka je ta úplně nejlepší a je jen jedna :srdce:
Nic si z toho nedělej, je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 08:14

Když se na to dívám zpětně, vidím to i u nás. Samotné je mi daleko bližší maminka moji maminky. I když druhou babičku mám taky hodně ráda, maminka maminky je pro mě jako druhá maminka. I v dětství jsem ji více preferovala. Druhá babička to určitě vycítila, protože jsem si tehdy neuvědomila, že jí to muze mrzet.

Moji rodiče ale nikdy tcyhni neodstrkovali, jen prostě babička z maminciny strany nás hlídala častěji a chodila k nám častěji třeba jen na skok na kávu za mamkou.

Nechci aby se později, az malá bude větší cítila takto odstrcena i tchyně.

• Citovat
  • Nahlásit
1301
27.11.20 08:15

Je to normalni, taky to tak mam. Tchyne super ale mamka je mamka. Kdyz neco potrebuju poradit, volam mamce, to same i s hlidanim. Obracim se se vsim kdyz potrebuji na mamku. V klidu, nemusis mit vycitky vuci tchyni. Dcery to tak maji. Mamka je jen jedna :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4016

Neměla jsem problém nechat děti ani mámě ani tchýni, ale jasně, že máma je máma. Tu jsem si dovolila vždycky zdrbat víc, když mi děti rozmazlovala. :mrgreen:
Až budou děti starší, tak je klidně necháš i u tchyně, pokud je normální. Buď ráda, že máš s mámou hezký vztah, to každý nemá. A vlastně myslím, že s tchyní ho máš taky nadstandartní. K mámě budeš mít asi vždycky blíž. I když tady občas někdo píše, že to má i naopak.

Příspěvek upraven 27.11.20 v 08:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820

Tak mas prece jen skvelou mamku, to ja bych zase hlidani raději sverila tchyni nez mamce. Taky u nas hlida jenom tchýně s t tchanem. Proste k jednomu mas vetsi duveru nez k druhemu a pokud s tchyni chodis ven atd tak to nejak špatně brat nebudu, tak buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18837
27.11.20 08:22

Nemáš tchyni. Je to jen matka tvého přítele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
27.11.20 08:25

Já mám vztah s tchyní asi jako ty, takže velmi dobrý a mám jí moc ráda. Ale když se narodil syn, tak jsem taky víc tíhla k mojí mamce. Když jsem potřebovala poradit tak jsem volala svojí mamince. Čím je syn starší tak tím víc je to hlídání vyrovnané. Jednou hlídá mamka a pak tchyně.
A myslím, že to bude u tebe časem stejné.
U nás tedy nejvíc hlídá můj táta :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12867
27.11.20 08:28

Prijde na to, jak to vnima tchyne. Treba ji to vubec nevadi.
Az budu babickou, budu rada na tom druhem miste a mit ten svuj cas bez omezovani pro sebe :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 08:28

@divine woman vzhledem k tomu, že máme na přelomu únor - březen svatbu tak už to skoro tchyně je. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
777
27.11.20 08:32

No a tchyně ti ohledně toho něco říkala? Nebo je to fakt jen tvůj pocit? Já to chápu, taky se raději obracím na mamku, i když tchyni mám opravdu moc ráda a za žádnou jinou bych ji nevymenila.
Asi to neřeš, pokud to tchyni vyloženě nevadí, ono se to může časem srovnat samo, moje tchyně kolem toho půl roku kluků taky moc nevěděla, co s nimi, resp. ani by je takhle malé na hlídání nechtela. Ale jakmile povyrostli a začali komunikovat, jsou s babičkou skvělí parťáci, starší syn ji maximálně zbožňuje a kdyz u ní občas spí, je moc šťastný a vyřádí se spolu (a už se mi i stalo, že mi volá, že u babičky chce být ještě jednu noc - a to je u našeho Štěpánka fakt nezvykle, noci mimo domov pro něj bývají náročné, i když někde spíme společně, natož když je někde mimo domov beze mě). A ještě mě napadá, že když vidíš, jak ji tchyně vězme a neví, co s ní, tak ji poraď, řekni, co má dělat, aby ji uklidnila. Samozřejmě si musíš dát pozor na to, jak to podas, ale myslím si, že když máte s tchyni hezky vztah, tak to snad problém nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
27.11.20 08:35
@Anonymní píše:
@divine woman vzhledem k tomu, že máme na přelomu únor - březen svatbu tak už to skoro tchyně je. :mavam:

Hele i tak. Moje tchýně je fajn ženská, ale mamka je prostě mamka. Tchýně hlídá častěji, protože ji máme blízko. Mamka méně, ale zase klidně celý den nebo přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
27.11.20 08:41

Myslím, že je to celkem normální. Prostě s vlastní mámou býváme my, matky další generace, sehranější tým (až na nefunkční rodiny). Babička 1 a 2 zkrátka existují. A existuje i historický výzkum, který dokládá, že pro přežití vnoučat mívala zásadní význam babička od matky, zatímco od otce se statisticky neprojevila… To je kruté a obecné, nicméně to asi ukazuje na nějaké naše přírodní „nastavení z výroby“.

Když máš ale tchýni ráda, tak bych na tvém místě vědomě tohle vyrovnávala a třeba jí i trochu pomohla - ono míň odhlídaných hodin = menší zkušenost s dítětem = větší „nešikovnost“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.11.20 08:42
@Anonymní píše:
Ahoj, narazila jsem tady na diskuzi, kde tchyně vyčítá rodičům, že jedna babička je upřednostňovaňejsi. Toto mě donutilo se zamyslet nad svou situaci.

Jsem maminka půl roční holčičky. Svou tychni mám ráda, je opravdu super. Vycházíme spíše jako kamarádky. Scházíme se, i když přítel je pracovně pryč, chodíme spolu na nákupy i na kávu. Ale až teď jsem si uvědomila, že dávám přednost své mamince. Když potřebuji pohlídat malou přes den píšu mamce, když potřebuji poradit opět se obrátím na svou maminku. Myslím, že tchyni to může mrzet, ale na druhou stranu… Maminka mě vychovala, vím, jak v určitých situacích reaguje, znám ji… Proto volím když jde o hlídání raději svoji maminku. Tchyně je pro mě v tomto „cizí“.

Taky vím, že když malá začne plakat moje mamka to umí vyřešit. Tchyně ji zvedne na ruky a začne s ní houpat - což malou moc neuklidni, většinou začne řvát ještě víc a tchyně pak začne zmatkovat a dělat všechno najednou. Taky mi přijde, že s mojí mamkou je malá prostě klidnější :nevim: mrzí mě to vůči tchyni, ale můj vnitřní pocit by ji malou třeba na celé odpoledne nesvěřil. Cítím špatný pocit, i když jsme zrovna u tchyně a ona mi nabídne ať si zajedu v klidu nakoupit, že na malou dohledne. Je to sice hodinka a půl, ale celou tu hodinu a půl mám opravdu špatný pocit. Když je malá s mojí mamkou jsem úplně v klidu.

Snažím se ale, (mimo hlídání) aby obě babičky byly s malou stejně. Akorát se cítím špatně, vůči tchyni. Ale můj pocit mi prostě nedá :zed: :zed: Máte to taky tak některá? Cítíte špatný pocit, když vám tchyně hlídá dítě? A naopak jste úplně v klidu, když je vaše dítě s vaší maminkou?

Tak mámu znáš, to je normální, že jí víc důvěřuješ. Ale buď spravedlivá a nech i tchýni, ať se s malou sbližuje. V době narození syna už máma nežila, takže tchýňka byla jediná babička. Plus moje babička. A kdyby se máma chovala tak, jak se chovala v době, kdy ještě byla, asi bych víc důvěřovala tchýňce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
27.11.20 08:47

Nauč tchyni, jak malou uklidnit a kor, pokud máte super vztah, tak s ní o tom celém promluv.. Jinak tohle je normální, tchyně je taky fajn, ale kdybych měla volit hlídání, obrátím se na moji mámu už jen proto, že mi hlídala i starší atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat