Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj, potřebuju poradit.
Máme zažádáno o stavební povolení. Teda v podstatě už ho máme, ale ještě čekáme, až to nabyde právní moci.
V půlce toho kolotoče vyřizování mi byla na stavebním úřadě položena otázka, kdo nám to bude stavět. když jsem řekla, že svépomocí, tak mi pán řekl, že to nemůžeme, že nad 150m2 to musí stavět firma(musí to být dodavatelsky).Prý je to v zákoně.
Tohle vědět na začátku, tak se do ničeho vůbec nepouštíme. Na firmu fakt peníze nemáme.
Jenže kamarád z vedlejšího okresu dostal v půlce minulého roku stavební povolení na stavbu o rozloze 180m2 a po něm stavební úřad doložit firmu nechtěl.
Tak jak je možné, že jeden stavební úřad firmu chce a druhý ne?
Je tam nějaká klička, nebo co?
Děkuji moc za radu.Fakt už nevíme jak dál. Hlavně máme už nakoupeno hromadu materiálu ![]()
Je to úřad od úřadu, ale zákon skutečně uvádí, že do 150m se staví svépomocí na ohlášku a nad 150m dodavatelsky se stavebním povolením.
Jo, je to tam, taky jsem to řešili a proto raději stavíme domeček do patra.
Ale podle mě to nemůže být úřad od úřadu.
Tak pokud je to teda v zákoně, tak jak to že u nás se zákonu držeji a v sousedním okrese ne?
@Ivka 1981
To my vědět dřív, tak to hodíme taky do patra. Jenže mě to pán řekl, když proběhlo územní řízení a žádalo se o stavební povolení. Projekt a vše bylo již vyhotoveno ![]()
@Anonymní píše:
Je to úřad od úřadu, ale zákon skutečně uvádí, že do 150m se staví svépomocí na ohlášku a nad 150m dodavatelsky se stavebním povolením.
já myslím, že to je tam spíš jakoby k rozlišení toho objemu vzhledem k různému stavebnímu řízení - ohlášeníxstavební povolení
úřad ti nemůže nikdy nařídit, abys stavěla s firmou - podle mě stačí říct, že si budete najímat firmy postupně na každou část někoho jiného abyste ušetřili, s tím by mohli být spokojeni
@Dolby píše:
Ale podle mě to nemůže být úřad od úřadu.
Tak pokud je to teda v zákoně, tak jak to že u nás se zákonu držeji a v sousedním okrese ne?
každej úřad si to řeší po svým, je to o lidech, nenaděláš nic
Ono stejně asi úplně všechno sami dělat nebudete, třeba TZB a střechu, tak pro klid duše tam můžeš pánovi z úřadu napsat někoho takovýho
@acimedaca
pán na stavebním mi řekl, že prý musíme mít firmu, která nám to udělá komplet.
Prý nemůže mít na každou část stavby někoho jiného. ![]()
Máme známé: zedníky, truhláře, vodáka, topenáře, takže postavit by to nebyl problém. Vše by tedy bylo bez faktur.
Myslím, že stačí, když si seženete firmu, která Vám dá razítko, že Vám RD staví, ale nic Vám stavět nebude.
Dělá se to tak normálně, i nám to poradili na stav. úřadě. Taky stavíme nad 150m2, stavíme svépomocí, bez faktur a jde to. Firma nám pak dá jen razítko…
@Anonymní píše:
Myslím, že stačí, když si seženete firmu, která Vám dá razítko, že Vám RD staví, ale nic Vám stavět nebude.
Dělá se to tak normálně, i nám to poradili na stav. úřadě. Taky stavíme nad 150m2, stavíme svépomocí, bez faktur a jde to. Firma nám pak dá jen razítko…
To nám bylo také naznačeno, jenže hromadu firem nám to zamítla. Nectěj s tím mít nic společného, kdyby se náhodou něco stalo, tak za to ručí. ![]()
A ty firmy vlastní kamarádi. u jiné firmy asi pohoříme.
@Dolby píše:
@Ivka 1981
To my vědět dřív, tak to hodíme taky do patra. Jenže mě to pán řekl, když proběhlo územní řízení a žádalo se o stavební povolení. Projekt a vše bylo již vyhotoveno
no hlavne vam to mel rict, kdo vam kreslil projekt
tam je prvotni chybicka ![]()
a stavebni urady jsou staty ve state… oni snad muzou vsechno… jeste ze mame dostaveno a bydlime ![]()
@Dolby píše:
@acimedaca
pán na stavebním mi řekl, že prý musíme mít firmu, která nám to udělá komplet.
Prý nemůže mít na každou část stavby někoho jiného.
Máme známé: zedníky, truhláře, vodáka, topenáře, takže postavit by to nebyl problém. Vše by tedy bylo bez faktur.
zákokon hovoří jasně - do 150m svépomocí… a nad 150m prostě firma
jak se k tomu postaví daný stavební úřad je věc úřadu… každopádně pak se liší i stavební dozor - vedení deníků apod.
Hele strýc staví barák svépomocí, bungalov, má to nějakých 170m a dělá si všechno krom střechy sám. Má to teda ne zcela legálně na ohlasku jakoby to bylo do 150m. Prostě 2 projekty, jeden podle kteryho má ohlasku, druhej, podle kteryho má vypočítaný materiál, úniky tepla atd. A nikdo se po tom nepídi, nikdo to nezkouma a tím, že to je ofic.do 150m ani nebude.
@Anonymní píše:
Hele strýc staví barák svépomocí, bungalov, má to nějakých 170m a dělá si všechno krom střechy sám. Má to teda ne zcela legálně na ohlasku jakoby to bylo do 150m. Prostě 2 projekty, jeden podle kteryho má ohlasku, druhej, podle kteryho má vypočítaný materiál, úniky tepla atd. A nikdo se po tom nepídi, nikdo to nezkouma a tím, že to je ofic.do 150m ani nebude.
no jen aby se pak nedivil u kolaudace ![]()
@Dolby zkus to na modré střeše, třeba ti tam někdo konstruktivně poradí - asi máš smůlu, žes narazila na „blbého“ úředníka, co to bude vyžadovat ![]()