Muslimky mezi vámi

1299
13.7.12 18:32

muslimky mezi vámi

Ahoj holky :kytka:

Toto téma zakládám více méně ze zvědavosti a taky proto, abych se něčemu novému přiučila.

Jsou mezi váma nějaké maminky, ženy MUSLIMKY?

Zajímalo by mě, jak takové ženy, maminky, žijí v manželství s muslimem, jaká mají pravidla, zda je jejich život hodně odlišný od těch našich. Zda je zahalování žen povinné, či dobrovolné, atd. atd.

Pokud někdo něčím přispěje, budu jedině ráda :hug:

Děkujii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kplmro
13.7.12 18:57

muslimky

Měli jsme 2 roky za sousedy muslimskou rodinu (otec, matka, kluk 7 let, holka 2 roky) z Egypta - otec tu byl pracovně, takže rodina šla s ním. Jelikož maminka uměla jen anglicky, nacházela si známé a kamarády celkem pomalu a já byla první na ráně :). Dost jsme se o islámu bavily, četla jsem si i nějaké materiály. Můj názor a zkušenosti mohou určitě být odlišné od zkušeností ostatních, navíc extrémně záleží na tom, z jaké rodiny daná muslimka pochází, jací lidé ji obklopují, z jaké země je. Odnesla jsem si z toho všeho, co jsem s nimi zažila, že zahalování je dobrovolné, znám 2 její kamarádky (Singapur, Turecko, obě tu žijí), které se nezahalují. Dálší rozdíl (pro mě docela šok) byl v tom, že sice to byla rodina, která tu za ty 2 roky poznala snad víc lidí než já a navštívili spoustu míst :), čas s dětmi trávila maminka (myslím dobu, když otec pracoval) převážně doma. Nemyslím o nijak zle, ale vařila jednoduchá jídla, domácí práce taky nic moc (žehlil tatínek :)), většinu času běžela televize. Jinak u muslimů má poslední slovo skutečně muž, což mi bylo vysvětleno tak, že pokud by byli 2 piloti v letadle, taky musí mít jeden poslední slovo, aby letadlo dobře doletělo a nezaseklo se na jejich dohadování. Pokud by jsi měla ještě nějaké otázky, ráda odpovím.

• Nahlásit
  • Citovat
572
13.7.12 19:00

Ahoj,
myslím, že ti neřeknu přesně to, co tě zajímá.. ale jisté zkušenosti mám, i když ne tak úplně přímé.
Moje teta se provdala v USA za muslima, je to fajn chlápek, ale i přes to, že své rodné Maroko opustil už dáááávno, tak některé věci v rodině pořád drží. Obecně muslimové jsou hodně věrní své víře.. Každopádně se teta hodně přizpůsobila, nejí vepřové maso, nepije.. To samé jejich 3 dcery. V rodině má hlavní slovo strejda, což je taky velice typické..

Rozhodně mě jejich soužití inspirovalo a rozhodně bych se něčemu takovému nebránila 8)

Lidi maj spoustu předsudků, ale kdo z těch chytrejch hlav má skutečně zkušenosti s muslimama :roll:

víc už mě zatím nic nenapadá, čím bych mohla přispět do této diskuse, snad postačí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5054
13.7.12 19:07

Mně by zajímalo jestli jak se říká drží ženy „hubu a krok“ nebo taky probjehne jaká si výmněna názoru? Já si neumím představit totiž život bez vlastního nároru, komenráře atd… víte jak to myslím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
13.7.12 19:12

No, dominantní povaha asi nebude nejideálnější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
13.7.12 19:12

Ono neni muslim jako muslim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
13.7.12 19:14

Tady po slídišti jich je fůra, v naprosté většině případů cizinky, ale na většině to není poznat. Hidžáb nosí jen jedna a dobrovolně. Ale je možné, že ty víc zahalené prostě nevylézají ven na hřiště. Rodina u nich jela více méně stejně jako ty naše. Chodí normálně do práce, doma byla jen na rodičovské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kplmro
13.7.12 19:29

Ano, není muslim jako muslim…podle toho, jak jsem to viděla u nich, při rozhodování o něčem proběhne diskuze a oba respektovali nároz toho druhého, ale kdyby měl každej úplně rozlišnej pohled, spíš to nakonec bude podle chlapa…ale příjde mi, že se leccos obešlo bez hádek. Jinak si taky myslím, že je zde hodně věcí, které by nás mohly inspirovat..

• Nahlásit
  • Citovat
1174
13.7.12 19:53

@Janichka Presne tak! To je urcite dulezity si uvedomit. ale vim ze zakladatelku asi zajimaji spis nejaky zvyky asi a tak?
Ale je treba rict ze muslimske nabozenstvi a zpusob zivota je normalni v docela rade zemi a rekla bych ac jsou vsechny propojene urcitymy zvyky a maji toho hodne podobneho ajko stejny zaklady urcite se zem od zeme budou trochu lisit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
13.7.12 20:06

Ahoj holky :) můj přítel a budoucí manžel je muslim…takže se s vámi můžu o zkušenosti podělit :) nemám s tím jediný problém…to jestli se žena zahaluje je jen její věc a nikdo jí do toho nekecá, bere se to tak, že je to pro ní lepší, protože potom jí muži nevnímají kvůli kráse, ale souistředí se více na její charakter. Mě osobně přijde, že předsudky typu utlačování žen v islámu jsou fakt nesmysly…spíš záleží na kultuře země v jaké žijí…naopak…žena je v islámu hodně ceněna…zvlášť když porodí dítě…její jedinou povinností je postarat se o děti, dům a manžela…pracovat může nebo nemusí, je to na ní…ale tak jako tak jí musí živit manžel..stejně tak musí manžel všechno platit a zajistit ženě to, na co byla zvyklá předtím…a jestli žena pracuje, peníze si využívá jen pro svoji potřebu…a co se týče výměny názorů…vždycky by se lidi měli snažit si všechno vysvětlit v klidu a vyslechnout si názor druhého…hněv a násilí se odsuzuje… většinou by se ale mělo dát na toho staršího a zkušenějšího…což je většinou muž …na důležitých věcech se ale musí shodnout… :) taky mi vyhovuje zákaz alkoholu…takže žádný víkendový mejdany…nemusím se bát jak se kde zřídí nebo co opilej vyvede…taky mi vyhovuje to, že u každýho muslima musí být rodina na prvním místě… muž musí brát svoji ženu všude s sebou a pokud to nejde tak mu to žena musí povolit a on se musí snažit dobu kdy není s ní co nejméně zkrátit… :)

Pro mě jako pro ženu muslima je to zatím jen o výhodách…zatím se nenašlo nic, co by mi vadilo…naopak…myslím si, že něco z toho by mohli pochytat i jiní muži…nemuslimové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
13.7.12 20:11
@Blanka S píše:
Mně by zajímalo jestli jak se říká drží ženy „hubu a krok“ nebo taky probjehne jaká si výmněna názoru? Já si neumím představit totiž život bez vlastního nároru, komenráře atd… víte jak to myslím…

mám za muže Araba- křesťanského Araba, ale je to Arab jako Arab a hubu a krok držet nemusím a život bez názoru taky žít nemusím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
13.7.12 20:13

.. ale není muslim, což je dost rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
13.7.12 20:17
@Miťulka píše:
Ahoj holky :kytka:

Toto téma zakládám více méně ze zvědavosti a taky proto, abych se něčemu novému přiučila.

Jsou mezi váma nějaké maminky, ženy MUSLIMKY?

Zajímalo by mě, jak takové ženy, maminky, žijí v manželství s muslimem, jaká mají pravidla, zda je jejich život hodně odlišný od těch našich. Zda je zahalování žen povinné, či dobrovolné, atd. atd.

Pokud někdo něčím přispěje, budu jedině ráda :hug:

Děkujii

Znám hodně Evropanek, co jsou provdané za muslimy a převážně žijící v muslimské zemi a co se týče zahalování, tak to opravdu závisí konkretně na chlapovi. Mám kamarádku, co je zahalená jak v cizině tak na dovolené v ČR a stejně tak i kamarádku, co chodí všude v krátké sukni a tílku. Je to dost individuální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
13.7.12 20:19

@Máca9312 jo tak tyhle nároky ve světe evropského práva a zvyklostí asi moc chlapů nedá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25007
13.7.12 20:21
@Camosh píše: .. ale není muslim, což je dost rozdíl.

No ono je to opravdu skoro jedno, mentalita je jiná tak jako tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama