Může být miminko hyperaktivní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MonikaKr
Povídálka 22 příspěvků 29.04.19 23:10
Může být miminko hyperaktivní?

Jsem na pokraji zhroucení. Moje miminko 5 měsíců téměř vůbec nespí. Přes den ji stačí petiminutovky u prsa a večer nejvíc energie, místo spaní se pořád chytá za nohy, kope jak o závod, placa rucickama kolem sebe, atd atd. Tohle všechno dělá v době kdy se ji snažím uspat u prsa cca od 9 hod do půlnoci, potom konečně usíná. Jenže vydrží spinkat tak cca do dvou a to už je co říct a pak se celou noc budí, chce pít, točí se na bříško. Přes den je pak aktivní vic než vidím děti kolem sebe, dělá chvílemi i tak neskutečně rychlé pohyby, že to nechápu i zrychleně dýchá. Je to normální? Jsem jen precitlivela? Do toho je hodně fixla na mě a poslední dobou se od ní nemůžu hnout, jinak pláče. Už man pocit, že se zhroutím vyčerpáním, únavou jak fyzickou tak psychicko. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Medičkaa
Kecalka 315 příspěvků 29.04.19 23:22

Zkusit vše možné. Uspavaní v 9 mi přijde docela pozdě. Zkusit to dřív. Mám zkušenost že čím líp spí dítě ve dne tím líp spí v noci. Ve dne nespí ani v kočáře? Nebo třeba v šátku nebo nosítku? To jsem dělala já když už jsem nevěděla coby. Vždycky se hezky sklidnil. Spí v postýlce nebo s vámi? U nás třeba zabralo jako zázrakem uspávání na břiše. Samozřejmě až v době kdy už se uměl sám točit tam i zpátky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 23:27

@MonikaKr Nejsi přecitlivělá. Vím o čem mluvíš, až na tu fixaci. To nikdy neměla. Nějaké separační úzkosti. Naše aktuálně dvouletá je takhle umrvene a věčně nespokojené dítě od mala. Navíc dost vzteklá a vzdorovitá. Byla jsem s ní i na pozorování v nemocnici. Přibližně v tom půl roce. Na nic se nepřišlo. Velmi brzy seděla a chodila, co se začalo s příkrmy, tak zásadně jedla sama. Cca na těch 8 měsících, zkoušeli jsme od půl roku, ale to moc nechtěla. Byla závislá na kojení. Velmi brzy vstava i teď kolem 6 ranní a dříve jak ve 22 h. neusne, přes den spí málo kdy. Máme ještě 8 letou. A protože to už nedávám a jsem věčně z přetížení nemocná, tak zítra se jdeme podívat do jeslí, ty začne navštěvovat od září. Jestli můžeš tak to utni a pokud ti má kdo pomoci, tak toho využij. Můj manžel si v téhle věčně urvane domácnosti prošel rakovinou. Byla jsem na vše sama. Žádné hlídací dobrovolníky ani prarodiče nemáme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 23:37
@MonikaKr píše:
Jsem na pokraji zhroucení. Moje miminko 5 měsíců téměř vůbec nespí. Přes den ji stačí petiminutovky u prsa a večer nejvíc energie, místo spaní se pořád chytá za nohy, kope jak o závod, placa rucickama kolem sebe, atd atd. Tohle všechno dělá v době kdy se ji snažím uspat u prsa cca od 9 hod do půlnoci, potom konečně usíná. Jenže vydrží spinkat tak cca do dvou a to už je co říct a pak se celou noc budí, chce pít, točí se na bříško. Přes den je pak aktivní vic než vidím děti kolem sebe, dělá chvílemi i tak neskutečně rychlé pohyby, že to nechápu i zrychleně dýchá. Je to normální? Jsem jen precitlivela? Do toho je hodně fixla na mě a poslední dobou se od ní nemůžu hnout, jinak pláče. Už man pocit, že se zhroutím vyčerpáním, únavou jak fyzickou tak psychicko. :zed:

Jinak diagnózu hyperaktivity nečekej od žádného doktora. Oni vše řeším úderem třetího roku. Do 2,99 let bude zdravé a normální dítě, od 3 let sypou diagnózy jak na běžícím páse. Naše dítě nevnímám jako hyperaktivní, ale jako velice náročné a nespokojené dítě. Jediné místo kde je šťastná je venek. Ale je tam vztekla a běhá do cesty. Alespoň neničí vybavení bytu. Ona kdyby byla Eskymák nebo Indián, tak by se v obou těchto kulturách doslova našla. Věčně venku, žití ze dne ba den do mrtva, atd… Jediné co je ku prospěchu, že fyzicky je nesmírně zdatna. Haze a chytá míč, plave, běhá, umí skákat, to umí už od 1,5 roku, zkouší lyžovat a brusle. Fyzicky je abnormálně zdatna, stejně tak mluvení.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 29.04.19 23:44

Teda já když to tady čtu, tak vás hrozně obdivuju. Já bych zdechla, jak nemám alespoň šest hodin spánku tak funguju na autopilota. Po dvou měsících nevyspání mi přestával fungovat mozek, nic jsem si nepamatovala, nevěděla jsem co je za den, zapomínala jsem se najíst, byla jsem úplně mimo.

Valerie83
Kecalka 301 příspěvků 29.04.19 23:45

Myslím, že není hyperaktivní, ale hypertonicke. Obě moje děti, když byly miminka, byly přesně takový jako popisujes. Pomáhalo jedine pevné zavinutí

Andra073
Povídálka 49 příspěvků 29.04.19 23:51

Jeste nedavno jsem doma to stejné,
spanek povazovala za zbytecnost, stacil ji obcas jen,,mikrospanek" za cely den, v noci 1000× vzhuru, porad velice cila a nevydrzela vterinu v klidu. Do toho umi byt pekne cholericka. Uspavani peklo, nic nezabiralo, vsechny rady nelhavaly. Chodily jsme spat az rano za svetla. K tomu jeste mnoho dalsich starosti. Ted je ji rok, usne mi ve 22h a do 8:30 spi, max 3× vzhuru ale do minuty zas vytuhne. Pres den jak kdy, nekdy hodinka, nekdy tri. Vsechno se ji srovnalo tak nejak samo. Chce to asi cas a pevne nervy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 00:07

@Serpentini Si právě myslím, že spouštěč rakoviny u manžela byl nevyspání stres, 0 tolerance dítěte k čemukoliv, nejde ji nastavit žádný režim a to se o to důsledně snažíme. Ona vůbec nevnímá horko, zima. Není ji ani vedro, protože pořád ve vodě jak kachna a ani zima, protože má abnormální energii na pohyb. K naší smůle ji zbývá i na parádní vztek a vzdor. Manžel měl rakovinu uzlin a ty spouštěče sedí.

Jako cholerickou ji nevnímám. Nevnímám ji skutečně ani jako hyper. Celkově mi vážně přijde jak jiná kultura. Klidně i křovák v buši by mohla být. V tom by se taky našla.

O to víc mě zaráží, že i já a manžel jsme velmi klidní lidé. Do jisté doby i vyrovnaní. Starší dcera je úplně v pohodě. Nikdy by mě nenapadlo jak rozdilni sourozenci mohou být.

Nevim co nás to má naučit, co si z toho vzít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 00:08

@Serpentini Si právě myslím, že spouštěč rakoviny u manžela byl nevyspání stres, 0 tolerance dítěte k čemukoliv, nejde ji nastavit žádný režim a to se o to důsledně snažíme. Ona vůbec nevnímá horko, zima. Není ji ani vedro, protože pořád ve vodě jak kachna a ani zima, protože má abnormální energii na pohyb. K naší smůle ji zbývá i na parádní vztek a vzdor. Manžel měl rakovinu uzlin a ty spouštěče sedí.

Jako cholerickou ji nevnímám. Nevnímám ji skutečně ani jako hyper. Celkově mi vážně přijde jak jiná kultura. Klidně i křovák v buši by mohla být. V tom by se taky našla.

O to víc mě zaráží, že i já a manžel jsme velmi klidní lidé. Do jisté doby i vyrovnaní. Starší dcera je úplně v pohodě. Nikdy by mě nenapadlo jak rozdilni sourozenci mohou být.

Nevim co nás to má naučit, co si z toho vzít…

marketak5
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 30.04.19 06:48

V pěti měsících mi děti spaly i třikrát denně, dvakrát minimálně. Jeli to první dítě, šup do kočárku nebo nosítka a ven, tam se uklidní. Je na to a jedním čas chodit pořád, s druhým je to těžší. Jak tu bylo zmíněno, někdo mi před rokem radil, že spánek produkuje zase spánek, čím lepe spí děti ve dne, spí pak lépe v noci a u nás se to osvědčilo. Jinak teda je to mazec a to bych nevydržela (ikdyz mámy vydrží vše že).. Radila bych se pak jinde, pediatr, neurologie..

Aduš8
Závislačka 4485 příspěvků 30.04.19 07:33

Mně malý spal po čtvrthodině už od narození. Bylo to čím dál tím horší. Pomohl až kočár, bohužel jedoucí. Naštěstí to bylo na jaře a prostě jsme chodili na procházky. Malý spal, spal krásně i v noci. Zkus ji opravdu zavinout, aby měla možnost se zklidnit.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 30.04.19 08:23

Jakože jí stačí dvě hodiny spánku? To určitě ne. Podle mě je strašně unavená, předrážděná, vyplavuje se jí adrenalin, proto je více plačtivá. Chce pořád k prsu, protože ho má spojené se spánkem.
Stáhněte si na uložto knihu každé dítě může dobře spát, třeba vám v něčem pomůže.
Důležité je, naučit usínat bez berliček. Dítě se pak budí a ty berličky hledá (proč nejede kočár, proč nemám v puse prso)
Druhá věc stanovit režim kdy bude spát a v tu dobu pravidelně dávat do postýlky nebo do kočáru. Ne vyloženě nechat plakat o samotě ale klidně povídat, pomáhat s usnutím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 08:43

Můj malej byl taky takovej. Spal už od mimina přes den 4× po 30ti minutách. Pak to s ním „škublo“ a byl zase několik hodin vzhůru. Neustále kopal nohama, vypadalo to, že běhá v leže. Uspávala jsem houpáním nebo tak, že jsem mu ty nohy chytla, zvedla a držela nahoře, dokud neusnul. V noci jsem naspala tak 4 - 5 hodin. Vyrostl z toho, ale fakt to trvalo. Teď je mu 2 a čtvrt a spí přes den hodinu. Vstává kolem 7 a usíná mezi 8 a 9. Ale pořád uspávám, stačí teda, že jsem u něj a drží mě za prst. Ale sám se prostě neuklidní. Pořád je takovej akčnější, lítá jak splašenej a nejradši je venku. Ale zvládne si i hrát sám a vydržet v klidu, ale chtělo to ho prostě hodně držet na uzdě. Ale vyplatilo se, i přes ten temperament poslouchá. :nevim:

MonikaKr
Povídálka 22 příspěvků 30.04.19 12:29

Děkuji všem za názor. Pokusím se s tím pracovat a nastolit nějaký harmonogram. O hypertonii jsem neslyšela, takže zjistím víc info. Nošení milovala tak cca první 4 měsíce, poslední měsíc Bojkot jako blázen, usne ale na chvilku a pak se dere ven, kočárek to samé v bledě modrém :blush: zkusím i něco přečíst o tom spánku :thumbsup:

Bubla_Bučková
Kelišová 6337 příspěvků 30.04.19 13:10

Jako únavu chápu, ale obviňovat 5 měsíční dítě, respektive obě děti, že někomu způsobili rakovinu je trochu přes čáru ne? :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama