Může dojít ke zpoždění menstruace kvůli užívání antibiotik?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
134
16.1.22 10:20

Může dojít ke zpoždění menstruace kvůli užívání antibiotik?

Dobrý den, beru antikoncepci, a tento měsíc jsem dostala antibiotika. Brala jsem je v podstatě poslední týden brání antikoncepce. Bohužel antikoncepci jsem vyzobala, měla pauzu mezi dalším platíčkem( 4 denní) a teď už jsem brala 3. pilulku z nového platíčka a menstruace stále nikde. Je možné se mi posunula vlivem antibiotik? Už dva dny mě in pobolívá břicho, jako bych to měla dostat, ale nic. Styk samozřejmě byl… Chráněny jen těmi pilulkami. Je možné i těhotenství? Děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2599
16.1.22 10:22

Přečti si příbalový leták antibiotik. Některá snižují účinnost ha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14769
16.1.22 10:25

Antibiotika snižují účinost. Kolegyně tak otehotnela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.1.22 10:37

Může… Jsem z toho těhotná. Za 6 týdnů rodim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
16.1.22 10:39

@cassydiees to mi ani neříkej 😯 a taky přes antiko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.1.22 10:46

@Preclíček
Ano. Brala jsem hormonální antikoncepci. Ale bohužel prostě jsem se zeptala i MUDr co mi je psala (můj zaměstnavatel)… Ty atb a řekla že nevadí… No pak jsem v lékárně dostala informace že samozřejmě vadí… Ale to už jsem byla těhotná. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
16.1.22 10:52

@cassydiees a jaké jsi měla příznaky? Já už právě dva dny lítám s vložkou, že už to bude, protože břicho mě na střídačku pobolívá přesně jako když to mám dostat. Ale třeba prsa vůbec nic. A už 3.prášek z nového balení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2613
16.1.22 11:01
@Preclíček píše:

Tohle není „přes.“ 'Drtivá většina antibiotik má v letáčku varování, že snižuje účinnost HA. V letáčku u HA máš zase upozornění, že pokud bereš antibiotika, máš se chránit jinak.
Pokud nevíš, řekni doktorovi, že bereš antikoncepci a oni ti řekne „pozor, tyhle prášky sníží účinnost antikoncepce.“
Samozřejmě že to pak má vliv na menstruaci, když těch hormonů najednou není dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.1.22 11:09

@Preclíček
Tak úplně normální jak u těhotenství.. Prsa mě také nechytla tentokrát… Ale klasické příznaky… Bolesti na menzes která se už neobjevila a taky červíček v hlavě. Pak už normálně test těhotenský až bylo už týden zpoždění na menzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14769
16.1.22 11:10
@Preclíček píše:

To není přes. To je základní uživatelská chyba. A jak píšeš, že tě pořád bolí břicho jak kdyby si to měla dostat, tak přesně tak sem naposledy čekala 5 dní, že to musím každou chvíli dostat, pak jsem si udělala test a bylo to tam //

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.1.22 11:12

@LilyJane
Toto není pravidlem. Brala jsem Klacid 500 dle letáku je bezpečný s HA. To že se to stává mi řekla až lékárnice že měli případy.. Leták o ničem takovém nepojednával. Pilule jsem brala dlouho a přesně jak mělo být na hodinu přesně. Otěhotnění vychází přesně na týden braní ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
16.1.22 11:16

Je to buď a nebo. Jsem zdravotní sestra a věřila jsem jak letáku, tak doktorce s kterou dělám že to asi ví určitě. Nicméně stalo se. Těla nejsou všechna stejná. Prostě si zkusíš test a uvidíš. Mě skoro omyli. A doktorka ta se chytla aj za hlavu :D že myslela že zrovna toto ví dobře. Měla jsem zrovna měsíc od ukončené zkušební doby. Takže mě to tak tak vyšlo na mateřskou společně s neschopenkou, kterou jsem dostala díky práci s covid pozitivními a prostředím rentgenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
16.1.22 11:36

@cassydiees super já ten Klacid měla taky… No mě trefí… Počkám nějakej ten den a udělám test…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
16.1.22 13:29
@Preclíček píše:
Dobrý den, beru antikoncepci, a tento měsíc jsem dostala antibiotika. Brala jsem je v podstatě poslední týden brání antikoncepce. Bohužel antikoncepci jsem vyzobala, měla pauzu mezi dalším platíčkem( 4 denní) a teď už jsem brala 3. pilulku z nového platíčka a menstruace stále nikde. Je možné se mi posunula vlivem antibiotik? Už dva dny mě in pobolívá břicho, jako bych to měla dostat, ale nic. Styk samozřejmě byl… Chráněny jen těmi pilulkami. Je možné i těhotenství? Děkuji za reakce

Ahoj, ano… mozne je oboji. Jak tehotenstvi, tak to, ze ti ji ATB posunuly. Udelej si test (ja ho mela pozitivni jeste pred tim, nez mela dorazit menstruace) a pokud bude negativni, tak zavolej na gyndu i tak. At mas jistotu, ze je vse ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
17.1.22 07:27

Tak MS zatím nikde, podbřišek stále pobolívá, ale ne v kuse. Test jsem zatím nezkoušela, nebyl kde koupit, ale dnes bude, mám čekat s testováním do rána neb zkusit už odpoledne?
Ještě jedna věc, pořád mi vrtá hlavou @cassydiees, jak je možné že tělo by bylo schopné během týdne co bere antibiotika dát signál pro vajíčko, které by se ještě popřípadě stihlo oplodnit…jestli jsi to tak měla, tak mi to fakt hlava nebere…
Antibiotika jsem dostala v pátek (7.1) a od pondělí už jsem měla 4denní pauzu mezi platíčky. Tudíž jsem začala brát ty antibiotika až skoro po dobrání celého platíčka antikoncepce. kde by se to vajíčko jako vzalo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat