Může se dát sedačka 9-36kg dopředu?

127
2.3.16 18:08

Může se dát sedačka 9-36kg dopředu?

Může se dát sedačka 9-36kg s dítětem dopředu na místo spolujezdce?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

donaga
2.3.16 18:11

Hledala jsem odpověď na podobnou otázku, jednalo se o sedačku 15-36. Sedačku dopředu lze dát, dovoluje-li to výrobce sedačky. Doporučuje se však sedadlo posunout co nejvíce dozadu.

• Citovat
  • Upravit
13663
2.3.16 18:12

Ano, jen to má nějaké omezení ohledně airbagů - myslím, že sedačka musí být co nejvíce vepředu, ale ty airbagy si nepamatuju. Najdi si návod k použití ke svojí autosedačce. tam to budeš mít popsané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13663
2.3.16 18:13

@donaga fakt dozadu? není to jen pro vajíčka a pro ostatní co nejvíc dopředu? :think: ale já fakt nevím, svoje děti takto nevozím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
2.3.16 18:15

Ale ten airbag se musí vypnout, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
2.3.16 18:18

Jo a nevíte jak dobře se nandavá a vyndavá sedačka do isofixu? Jako je to méně náročné než na pásy? Mám totiž vyhlídlou jednu a ta nemá isofix, tak zvažuji, zda hledat nějakou s isofixem? A pak nevím zda sedačka si isofixem se dají zapnout i na pásy, když ji chcete dat do aute bez isofixu. Jinak ted máme sedačku jen na pásy a já si teď no nového druhého auta chci koupit taky sedačku, ať nemusíme přendavat a taky kdyby nas nekdy manze nekde vyzvedaval svym autem,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58735
2.3.16 18:31
@L-ucie píše:
Může se dát sedačka 9-36kg s dítětem dopředu na místo spolujezdce?
Díky

ano, sedačku do maximální zadní polohy, je-li airbag, nechat zapnutý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58735
2.3.16 18:31
@L-ucie píše:
Ale ten airbag se musí vypnout, ne?

ne, nechat ho zapnutý, vypnutý je u vajíčka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nesinka
2.3.16 18:33

Dopredu se muze dat jakakoli autosedacka, jen pokud je otocena obracene (vajicko nebo nektere ty vetsi, ktere jdou i proti smeru jizdy), tak musi byt vypnuty airbag. Pokud je normalne po smeru jizdy, tak airbag nevypinat, jen posunout sedacku co nejvic dozadu.

• Nahlásit
  • Citovat
donaga
2.3.16 18:35

@nozu Já to hledala před víc než rokem, protože jinak by se nevešly všechny děti do auta :mrgreen: A opravdu to bylo dozadu, myslím kvůli airbagu, asi kdyby vytřelil, tak ať dítě nedostane tu největší ránu :think: Ale teď přemýšlím, jestli jsem tu informaci našla jako všeobecnou radu nebo jako radu u návodu k autosedačce.

• Citovat
  • Upravit
donaga
2.3.16 18:36

Tak @Nesinka mi mé dohady potvrdila :D

• Citovat
  • Upravit
Nesinka
2.3.16 18:42

Isofix - sedacka s moznosti isofixu se vzdycky da upevnit jen normalne pasama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5585
2.3.16 18:49

@Nesinka Taky ne všechny třeba Romer m sedačku kterou bez isofixu nepřipevníte. Je třeba hledat ve specifikacích výrobce aby šly oba způsoby uchycení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nesinka
2.3.16 19:12

Jee, to jsem vubec netusila, tak to se omlouvam za mystifikaci! :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
12337
2.3.16 20:15

@Heivka jakto? 8o my máme Römer bez isofixu :think:

• Nahlásit