Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dotaz, nevím jestli se jedná o zdravotní nebo o něco mezi nebem a zemí, ale má kamarádka, která věří na veškeré duchařské a kartarské věci…má ted takový problém, az ji to děsí a mě též, uz několikátý měsíc má divné pocity a problémy, s tím, ze kdyz neco neudělá, třeba třikrát neslapne na chodník, třikrát se někam nevrátí, několikrát neudělá to, co jí hlava rekne, tak se něco špatného stane, muze se to stát? Nebo je to nějaký zdravotní problém? Moc děkuju za odpovědi
obsedantně kompulzivní porucha
Nic se nestane, ale je to „nemoc“ OCD. Řeší se to s psychologem.
@Anonymní píše: … už několikátý měsíc má divné pocity a problémy, s tím, ze kdyz neco neudělá, třeba třikrát neslapne na chodník, třikrát se někam nevrátí, několikrát neudělá to, co jí hlava rekne, tak se něco špatného stane, muze se to stát?
Ať zkusí třikrát vběhnout na přechod pro chodce na červenou. Pokud ji srazí auto, pak to jistě způsobil nějaký duch ze záhrobí. Tím se ta teorie potvrdí.
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám dotaz, nevím jestli se jedná o zdravotní nebo o něco mezi nebem a zemí, ale má kamarádka, která věří na veškeré duchařské a kartarské věci…má ted takový problém, az ji to děsí a mě též, uz několikátý měsíc má divné pocity a problémy, s tím, ze kdyz neco neudělá, třeba třikrát neslapne na chodník, třikrát se někam nevrátí, několikrát neudělá to, co jí hlava rekne, tak se něco špatného stane, muze se to stát? Nebo je to nějaký zdravotní problém? Moc děkuju za odpovědi
Mám to samé, mimo jiné taky pořád někam musím šlapat, něco dělat v určitém počtu atd. Jak se tu píše výše, je to nejspíše OCD. Vyhledat odbornou pomoc by měla, pokud ji to už nějak víc obtěžuje, jinak to do menší míry má dost lidí, že třeba na přechodu musí šlápnout na všechny bílé čáry atd.
Tady bych to tipovala spíš na obsedantně kompulzivní poruchu. Rozhodně ne žádný duchařiny.
@Tala20 píše:
Ať zkusí třikrát vběhnout na přechod pro chodce na červenou. Pokud ji srazí auto, pak to jistě způsobil nějaký duch ze záhrobí. Tím se ta teorie potvrdí.
To má být vtipný jo? Někdy je fakt lepší držet tlamu
Ocd, vcelku běžná porucha, někoho omezuje více, někoho méně. Psycholog
Ahoj holky, mám dotaz, nevím jestli se jedná o zdravotní nebo o něco mezi nebem a zemí, ale má kamarádka, která věří na veškeré duchařské a kartarské věci…má ted takový problém, az ji to děsí a mě též, uz několikátý měsíc má divné pocity a problémy, s tím, ze kdyz neco neudělá, třeba třikrát neslapne na chodník, třikrát se někam nevrátí, několikrát neudělá to, co jí hlava rekne, tak se něco špatného stane, muze se to stát? Nebo je to nějaký zdravotní problém? Moc děkuju za odpovědi