Může to být pátá nemoc?

Anonymní
6.2.21 18:57

Může to být pátá nemoc?

Syn měl dva dny zvýšenou teplotu a dnes se osypal, ale jen na jedné tvári na uchu a za uchem. Mohla být to být pátá nemoc? Jinak mu vůbec nic není, ale já mám strach, protože jsem 23tt 🤦‍♀️ a v dětství jsem ji nejspíš neměla

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2751
6.2.21 19:19

Take jsem mela podezreni na patou nemoc u ditete (u lekare jsem s nim nebyla) v dobe, kdy jsem byla tehotna. Gynekolozka me poslala okamzite na infekcni, kde mi vzali krev a zjistili protilatky. Patou nemoc jsem nastesti prodelala (mama vubec netusila), jinak by me hned hnali do porodnice a resilo by se to. Na infekcni bych v teto dobe nesla, ale treba by to mohl i obvodak vypsat. Zkus zavolat na gyndu i obvodakovi a snad se domluvis. Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
6.2.21 20:12

Většinou bývají horečky několik dní, vysoké. A vyrážka je vyraznější a na jiných místech. Myslím, že to 5.nemoc není, ale můžu se plést. Ditku by mohla doktorka odebrat krev na protilátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6008
6.2.21 20:41

Syn v te dobe 3, mel horekcy, nic k tomu. A po par dnech se mu udelala vyrazka na obliceji. Vypadal, jako by ho nekdo proplesknul. Ve vane se mu vzdy ukazala i jinde po tele. Ma to na obou tvarich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 20:52

@Vemas má to jen na jedné a víc k uchu a k tomu i červené to ucho. A spíš mu to světla než, že by se to rozlejzalo dal :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
247
7.2.21 16:33

Urcite bych sla pro jistotu na odber. Za naseho detstvi se pata a sesta nemoc prakticky neresily, takze nase mamy pravdepodobne vubec nevi, jestli jsme je prodelaly. Pravdepodobnejsi je, ze jsi ji prodelala. Ale jiste to neni, proto bych navahala s odberem krve a testy.

Nase holky mely horecku pres 39 stupnu, ale mene nez 24 hodin. Pak se osypaly. 5letou k tomu par hodin bolela hlava, 3letou a 1,5letou ne. Ta nejmladsi mela vyrazku nejvyraznejsi - viz foto. Prostredni ji mela mnohem mene vyraznou a u nejstarsi jsem ji vubec nezaznamenala. Ani u jedne mi neprisla nejak symetricka v obliceji. Nicmene pediatr ji videl i u nejstarsi, i tu symetrii videl. My k doktorovi prakticky nechodime, ale holky tehdy tu nemoc chytly od moji dospele kamaradky, ktera ji prave v detstvi neprodelala. Mela docela zavazny prubeh, takze s tim zasla k prakticke lekarce. Tu vubec nenapadlo, ze by mohlo jit o patou nemoc, takze ji oznamila, ze ma zardenky. Proto jsme sly k pediatrovi, protoze pred projevem nemoci jsme byly ve styku s mnoha lidmi, tak abych to mohla nahlasit. No nakonec jsem hlasila patou. Sestou bych nehlasila, ale patou ano, prave kvuli tehotnym.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 22:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 18:48

@Janča6 syn se dneska ráno probudil bez teploty i bez vyrážky. Tak nevím, zda to může být fakt pátá. Když byl po třech dnech konec. Nicméně budu zítra pro jistotu volat dr, protože jsem těhotná a máma si právě nevybavuje, že bych jí měla :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
247
7.2.21 19:16
@Anonymní píše:
@Janča6 syn se dneska ráno probudil bez teploty i bez vyrážky. Tak nevím, zda to může být fakt pátá. Když byl po třech dnech konec. Nicméně budu zítra pro jistotu volat dr, protože jsem těhotná a máma si právě nevybavuje, že bych jí měla :roll:

Nase holky fakt mely horecku jen necely den, pak uz zcela bez teplot. A vyrazku jsem u nejstarsi opravdu vubec nepozorovala, u prostredni ano, ale nejsem si jista, jestli bych si ji vsimla, kdybych necekala ty zardenky a kdyby nemela vyrazku ta nejmladsi.

Jak nechodim k doktorovi ani s nekolikadennimi ctyricitkami, tak v tehotenstvi bych radsi nic neriskovala.

Moje mama si taky nevybavuje, ze bych mela patou. Ani manzelova mama ji nemela zaznamenanou v dost podrobnem denicku jeho nemoci :D Ani vlastne neznala pojem pata nebo sesta nemoc, driv se tyhle dve fakt moc neresily. No ale ani jeden z nas ji od holek nechytl, takze jsme ji nejspis v detstvi prodelali.

Kazdopadne bych si, byt tebou, nechala vzit krev na aktivni a stare protilatky proti pate nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
7.2.21 19:27
@Anonymní píše:
@Janča6 syn se dneska ráno probudil bez teploty i bez vyrážky. Tak nevím, zda to může být fakt pátá. Když byl po třech dnech konec. Nicméně budu zítra pro jistotu volat dr, protože jsem těhotná a máma si právě nevybavuje, že bych jí měla :roll:

Jeste doplnim, ze nejmladsi mela tu vyrazku asi 4 nebo 5 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:28

@Janča6 krev si určitě nechám vzít, ať mám jistotu, protože tyhle nervy to je hruza. Třeba jsem ji měla, nebo to od něj ani nechytim, ale člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Nahlásit
247
7.2.21 19:40
@Anonymní píše:
@Janča6 krev si určitě nechám vzít, ať mám jistotu, protože tyhle nervy to je hruza. Třeba jsem ji měla, nebo to od něj ani nechytim, ale člověk nikdy neví.

Pak napis, jak jsi dopadla :) Ted si teda rikam, ze aktivni protilatky u tebe asi budou zbytecne, ty by mely smysl u syna. U tebe jen ty stare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3143
7.2.21 20:22

Syn mel patou nemoc nekdy ve 4 letech, teplotu mel vysenou a az po tydnu se osypal. Měl rude tvare obe a pak i brisko. Ja jsem to od nej chytla, byla jsem v prvnim trimestru. Mela jsem teplotu, bolely me silene klouby a vyrazka na pazich a stehnech. Tehotenstvi dopadlo dobre. Ale synovi v pul roce zjistili tezkou anemii pravdepodobne zpusobenou patou nemoci v tehu. Ma vliv na krvetvorbu a melo by se to u miminek po narozeni hlidat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 14:28

@Janča6 tak dnes viděla doktorka fotky vyrážky a prý by to 5 nemoc být neměla. Já si teda radši nechám zjistit ty protilátky. Ale alespoň mě trochu uklidnila :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat