Může to být porucha osobnosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:25
Může to být porucha osobnosti?

Omlouvám se za anonym, možná ale pochopíte, že je to pro mě jednak bezpečnější, druhak můj nick je v tuto chvíli irelevantní.
Nastoupila jsem do práce, mezi jinými seděl se mnou v místnosti kolega - rozšafný člověk, byla s ním sranda, všude byl, všechno znal, byl nad věcí atd. Vcelku se mě ujal, měla jsem ho za slušného člověka. Na pracoviště přišel 4 měsíce přede mnou, takže vlatně taky nováček.
Pak přišla den před Vánoci zpráva, že přijde těsně po Novém roce kontrola ( na udání). Šéfová měla de fakto zkažené Vánoce, během svátků vše dávala dopořádku (podotýkám, že s ní na oko vycházel velice dobře, nikdo netušil, odkud vítr vane).

Pak ho najednou ze dne na den vyhodili, protože údajně udal kdesi majitele firmy atd. Vyšlo najevo, že si neplnil své povinnosti, ve zprávě pro kontrolu házel špínu na kolegy, kteří v podniku odvedli už kus dobré práce (jistě, nikdo nejsme dokonalí, ale oni tu práci odvedli a oodvádí).
Nicméně dnes přišla zase nějaká stížnost, kde figuruje jeho jméno. Nakonec se vždy vše vyřeší, kotrola odejde s tím, že vše ok, ale je to pro všechny vždycky další stres, práce a samozřejmě nejvíc pro vedení. Aniž bych komukoli lezla víte kam, tak šéfová v rámci možností vyjde vstříc atd.
Nejhorší je, že nejvíc másla na hlavě by se našlo u původce udání, stížností atd. Jsou to fakt taková s prominutím ho.vna, že nad tím člověku, který má své práce dost a dost, zůstává rozum stát. Já jsem na něj někdy už tak naštvaná a měla bych i chuť mu cosi od plic říct, ale nerada bych ještě tím strhla lavinu dalších problémů. Má trochu pocit, že trpí přes svou relativně slušnou inteligenci a vzdělání nějakou poruchou. A hádejte se s bláznem. myslíte, že je to možné?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mrav
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 05.04.19 21:32

Spíš mu dělá dobře, že může udělat někomu zle. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:37

@mrav Jenže on právě hraje roli člověka, který je nad věcí, který je spravedlivý, který hájí slabé (takovej Jánošík). Připadá mi, že to má v hlavě úplně obráceně. On mi třeba v době, kdy měl dávno poslané udání, ve kterém naházel špínu na skoro všechny kolegy, neustále tvrdil, že na něj někdo donáší. Nedonášel na něj nikdo, protože jsme si tak nějak všichni hleděli své práce, které máme dost a dost, pokud ji tedy děláme tak, jak se dělat má.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:39

@mrav A jede v tomto módu dál. Přicházejí další stížnosti, naprosto nesmyslné, ale šéfová to prostě musí vysvětlovat, řešit… Fakt já osobně mám podezření na nějakou poruchu osobnosti, nějakej spasitelskej komplex nebo nevím.

Ju21na
Kecalka 391 příspěvků 05.04.19 21:41

A nemstí se takovýmto způsobem za to, že ho vyhodili? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:41

Mimochodem jsem se dozvěděla, že se soudí s kde kým, neustále si někde na někoho stěžuje, je toho i na netu celkem dost.

mrav
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 05.04.19 21:42
@Anonymní píše:
@mrav Jenže on právě hraje roli člověka, který je nad věcí, který je spravedlivý, který hájí slabé (takovej Jánošík). Připadá mi, že to má v hlavě úplně obráceně. On mi třeba v době, kdy měl dávno poslané udání, ve kterém naházel špínu na skoro všechny kolegy, neustále tvrdil, že na něj někdo donáší. Nedonášel na něj nikdo, protože jsme si tak nějak všichni hleděli své práce, které máme dost a dost, pokud ji tedy děláme tak, jak se dělat má.

Tak to mi zavání stihomamem. Je to porucha a mají ji i někteří politici, třeba V. Mečiar. 8o :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:45

@Ju21na Vím minimálně o dvou udáních, které poslal ve zkušební době.. Tj. ještě v době, kdy byl zaměstnancem a se všemi podle všeho perfektně vycházel. Když to vyšlo najevo, byla to strašná rána. Seděl s námi na poradě, když se řešilo, že má přijít kontrola. Nehnul brvou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:46

Hele zeptám se na rovinu, řekli byste mu do očí, že je ko-kot a riskovali tak trestní oznámení (podává je kvůli větším hovadinám), nebo ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:48

Fakt mi strašně pije krev, v podstatě se ještě staví do role spravedlivého, do role mučedníka za pravdu a já nevím. Přitom jen ubližuje, komplikuje a vysí.rá.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 05.04.19 21:53

Mě by tedy jen zajímalo, měli ho vyhodit a ty jsi s ním stále v kontaktu? Z jakého důvodu?

mrav
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 05.04.19 21:54
@Anonymní píše:
Hele zeptám se na rovinu, řekli byste mu do očí, že je ko-kot a riskovali tak trestní oznámení (podává je kvůli větším hovadinám), nebo ne?

Múžeš si to myslet, ale mu bych nic neříkal. Historie ne jednou ukázala, že blázni můžou být nebezpeční - Uherský Brod, Frenštát, nakonec i případy Kuciak a Velíšek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 21:58

@Aduš8 Nerozumím otázce? Za prvé mi to nikdo nezakazuje, za druhé s ním v nějakém blízkém kontaktu nejsem. Za třetí jsem rezolutně odmítla řešit ním jakékoli věci, co v práci. Mám se tu nějak zpovídat nebo ospravedlňovat??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 22:01

@mrav Hele asi raději ruce pryč. Ono poté, co to vyšlo najevo (fakt jsem neměla tušen), jsem zadala jeho jméno na internet. No a samozřejmě jsem si pak dala dohromady určité věci. Nejvíc mě štve, že jsem mu fakt věřila, on působil a působí jako naprosto suprovej a férovej chlap. Strašně dlouho to k němu prostě nikomu nepasovalo, já neměla do poslední chvíle tušení…

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 05.04.19 22:20

1. porucha osobnosti není bláznovství. Odpovědnost a příčetnost nejsou nijak sníženy.
2. fakt se to nedá diagnostikovat od stolu, natož na internetu.
3. to co popisujete není nic, co by se týkalo diagnostických kritérií poruchy osobnosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama