Můžu přidat láhev s umělým mlíkem jednou denně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maru90
Povídálka 27 příspěvků 12.07.19 15:51
Mužů přidat láhev s umělým mlikem jednou denně?

Malá je skoro dva měsíce stará. Od začátku kojim. V prvních dvou týdnech jsem měla strašně moc mleka tak jsem odstrikovala co to slo a měla jsem dost mlika v mrazáku. Jenže situace je taková ze občas musím chodit do práce, takže asi od 1 měsíce používáme ke kojení i láhev s mým mlikem, když jsem byla pryč a nestihla se vratit vcas. Včera ale došlo poslední balení. Pokud nevypoustim více jak 2-3 kojení, tak nemám co odstrikovat. Snažila jsem se a mám jen 60 ml z obou prsu.
Navíc, ten proces je pro me hodně nepříjemný.
Dotaz: mužů kojit kdy to jde a kdy je potřeba ( muže to byt třeba 1 denně) davat uměle mliko z lahve?
Předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5235 příspěvků 12.07.19 15:55

Můžeš co chceš a co dítě potřebuje, přece ji nenecháš hladovět :nevim: :kytka:

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21418 příspěvků 1 inzerát 12.07.19 16:06

Otázka jestli na to pak budeš mít mlíko když budeš snižovat kojení a dávat um. Pak bude už dítě skoro jen na um.

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 12.07.19 16:09

Vždycky dítě vypije víc než odstříkáš. A postupně se laktace stabilizuje a mléko teče nejvíc právě když se kojí. Takže, pokud nebudeš kojit, tak nic neodstříkáš a otázka je kolik se toho vytvoří pro dítě.

berry4
Nadpozemská drbna 28648 příspěvků 12.07.19 16:10

Můžeš. Ale spíš bych to dávala jako dokrm, nevynechávala kojení. Jinak, jestliže chceš dál kojit, postupně mléko ztratíš.

Jana206
Nadpozemská drbna 27863 příspěvků 12.07.19 16:14

Můžeš cokoliv, nic není zakázáno. Pokud ale budeš chodit do práce často, je pravděpodobné, že odsajes stále méně a dítě se Ti postupně odstavi, prejde na lahev. Čím uplynula od porodu delší doba, tím se odsává hůře, protože se nabídka vyrovná poptávce a netvoří se žádné přebytky.

Maru90
Povídálka 27 příspěvků 12.07.19 16:31

Já jsem prave chtěla kombinovat. Když jsem poblíž tak ovšemže budu kojit, ale když nestihnu se vratit ke kojení, tak jsem chtěla nabídnout uměle mliko…
Doktorky se bojím zeptat, ta me malém zabila, když jsem vůbec vypustila z pusy něco o uměle stravě. A to jsem ani nerikala, ze pracuju…
Nechci male ublížit, to vůbec ne, ale musím nám nějak zorganizovat život abysme obe fungovali, proto hledám způsoby

Maru90
Povídálka 27 příspěvků 12.07.19 16:33

Ještě dotaz: jaké mate zkušenosti se značkami umělého mlika? Hrozne se teď vychvaluje kendamil…

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21418 příspěvků 1 inzerát 12.07.19 16:35
@Maru90 píše:
Já jsem prave chtěla kombinovat. Když jsem poblíž tak ovšemže budu kojit, ale když nestihnu se vratit ke kojení, tak jsem chtěla nabídnout uměle mliko…
Doktorky se bojím zeptat, ta me malém zabila, když jsem vůbec vypustila z pusy něco o uměle stravě. A to jsem ani nerikala, ze pracuju…
Nechci male ublížit, to vůbec ne, ale musím nám nějak zorganizovat život abysme obe fungovali, proto hledám způsoby

Určitě jím tím neublížíš, jen je prostě ta možnost, že ti to bude snižovat MM když budeš vynechávat kojení.

Zmatena.prvomatka
Povídálka 24 příspěvků 12.07.19 16:42

Jasně že můžeš, jen asi počítej s tim, že časem přejde na umělý úplně…ale však ani to by nebyla žádná katastrofa, umělý mlíko neni jedovatý (i když se najdou takový, který budou tvrdit opak :mrgreen: ). U nás frčelo Hami, ale je to dost indivindi, co sedne jednomu miminu, druhýmu nemusí :)

katscha
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 12.07.19 16:58

Od třetího týdne miminka jsem nahrazovala večerní dávku kojení umělým mlékem. Je to tedy vždy ve stejný čas. Na laktaci celkově to nemělo žádný znatelný vliv. Podle mě je pro tvůj klid mnohem lepší dát jednou denně UM, než to třeba na 3× 4× zkoušet odstříkat.

Maru90
Povídálka 27 příspěvků 12.07.19 17:07
@katscha píše:
Od třetího týdne miminka jsem nahrazovala večerní dávku kojení umělým mlékem. Je to tedy vždy ve stejný čas. Na laktaci celkově to nemělo žádný znatelný vliv. Podle mě je pro tvůj klid mnohem lepší dát jednou denně UM, než to třeba na 3× 4× zkoušet odstříkat.

A neměla jste pak problem s kojením u miminka? Bralo v pohodě prso?

katscha
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 12.07.19 17:28
@Maru90 píše:
A neměla jste pak problem s kojením u miminka? Bralo v pohodě prso?
Úplně v pohodě. Nejdříve jsem dávala UM tedy stříkačkou přes malíček, protože to bylo malé množství, ale brzy jsem přešla na lahvičku. Možná to bylo štěstí, ale syn neměl vůbec problém. Kojím tedy s kloboučkem, tak třeba to nebyl pro něj až takový rozdíl. A pokud jste používali láhev na mateřské mléko, tak myslím, že vaše malinká bude i láhev i prs brát v pohodě.
Hlavně teď zpětně vidím kombinaci UM (1× denně) a kojení jako to nejlepší. Věřím v prospěšnost mateřského mléka a ač kojení nesnáším, tak kojím. Zároveň mám jistotu, že alespoň v té jedné dávce UM vždy prťousek dostane potřebné množství a kvalitu.
Freya10
Kecalka 413 příspěvků 12.07.19 17:42

Jasné, že můžeš… ;)
A s tím postupným nekojením je to taková spekulace.
Pokud doteď v těch situacích stejně dostávala lahvičku (s tvým odstříkaným) a nyní to bude dostávat stejně, jen s UM, tak pochybuju, že v tom ona zaznamená rozdíl…a tvá prsa si prostě budou myslet, že ona sem tam „nechce“…
Třeba sestra úplně v pohodě kojí a k tomu, když je pryč/na cvičení/na víkendu s kámoškama apod. dostává její mimčo z lahvičky UM. Dělá to takhle prakticky od narození, nyní je mu přes rok a stále se nadšeně kojí, ona má stále mlíka na kdykoliv si mimčo řekne…
Já třeba jsem naopak od narození kojila a do toho odsávala a dokrmovala lahvičkou a u nás to k postupnému přibývání dávek z lahvičky, poklesu laktace a přechodu na UM vedlo… takže tohle ti nikdo dopředu prostě neřekne ;)
Každopádně pro to, že chodíš do práce máš zřejmě důvod a tím pádem není co řešit - kombinace UM a MM je v pořádku a dál jak to bude se prostě uvidí ;)

Hoa Mai
Kelišová 6569 příspěvků 15 inzerátů 12.07.19 17:45

@Maru90 Muzes. A jak ti tady holky pisou, ze pak muze dite zacit odmitat prso, tak to se sice stat muze, ale nemusi. Jsou zeny, co v pohode kombinuji kojeni a krmeni z lahve. Dokrm z lahve nemusi automaticky znamenat konec kojeni. Nicmene je treba pocitat i s tou horsi variantou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama