My snažilky se špatným spermiogramem

Napsat příspěvek
Velikost písma:
803
30.12.13 20:54

@Lentilka87 jó, tohle znám…sem celkem vyrovnaná, rok snažení a brala jsem to dost sportovně, pak to říkám doktorům, že někde bude problém…a každý na mě jak na exota - a jak se máte slečno? Nemáte deprese a všechny tyhle otázky… Tak říkám, jsem dobrá, jen se nám nedaří mít mimi…tak nám laskavě a pohrdavě udělali spermiogram a prásk - přítel azospermik…:( Ale všechno je v hlavě…takhle to s oblibou doktoři a všichni kolem říkají… Nic s z toho nedělej, blázni určitě nejsme :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.13 21:04

Ale asi z toho brzy zešílím. Každý se vyptává, kdy už to konečně bude, vždyť je to tak jednoduché…a ono není. No co naděláme. A vy už to zkoušíte taky pomocí doktorů, nebo přirozenou cestou??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
803
30.12.13 21:08

@Lentilka87 já to právě přesně z tohohle důvodu nechci nikomu říkat…pár lidí to ví, že se snažíme, ale jen malinko, fakt nemám chuť každému něco vysvětlovat a každý den odpovídat nato, jestli už…? Snažili jsme se přirozenou cestou doteď, ale po výsledku spg víme, že to asi nebude to pravé ořechové…:( Takže nás čeká objednání a návštěva CARu, urologa atd…bude to asi pěkný kolotoč, když tady tak pročítám diskuze s sbírám informace… :( Fakt by mě ve snu nenapadlo, že se mě tohle bude jednou taky týkat…ale to asi žádnou z nás…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.13 21:47

Moje rodina to nevi…vlastne nikdo:O jen ma nej kamaradka. Jenze s ni si o tom nepopovidam, pac ji slovo rodina jic moc nerika a takove veci neresi. Rodine jsem to nerekla prave proto, aby se me kazdy mesic nevyptavali, jak to dopadlo. Jenomze hlavne rodice se tesi na prichod nejakeho mrnouse, tak porad do mne stouraji :O Posledni dobou mi prijde, ze ty co mimi nechteji otehotni hned a ty co o ne vazne stoji maji s tim problem ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
803
30.12.13 21:59

@Lentilka87 to jo, zákon schválnosti v tomhle funguje právě bezpečně…:( Tak já věřím na osud - věřím, že všechno, co se děje má v životě nějaký důvod a význam…si toho vytouženého mimča budeme alespon víc vážit… :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.13 13:59

Tak se nechame prekvapit, co si pro nas osud prichysta :-) :-) :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
803
3.1.14 19:32

Ahoj holky zlatý…tak jsem dneska do ruky dostala výsledky kontrolního spermiogramu přítele - v prvním bylo napsáno - Nenalezena žádná spermie, zjištěna mikroflóra. V tom druhém je teď - nalezena pouze jedna spermie a leukocyty. Dočetla jsem se, že leukocyty jsou známkou nějakého zánětu v těle..myslíte si, že to může být důvod toho, že tam nejsou spermie? Asi ne, co? Stalo se vám některé, že spermiogram, že ukázal takhle malinké číslo? Ani tam nenapsali, že jestli ta spermie byla živá… :cert: Ale to by v tomhle případě asi zas tak asi nepomohlo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
3.1.14 19:47

@anew je tam evidentně nějaký druh infekce, oni ho neposlali na podrobnější kultivaci hned po tom prvním spg??? Chce to zjistit, co to tam je, přeléčit a pak se uvidí, teď těžko soudit. Může to být stejné, může se to výrazně zlepšit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.14 09:06

@anew zkusila bych vyhledat androloga, u nas prvni spermiogram 1 spermie a spatna a spousta leukocitu udelal nam spoustu vysetreni dostali jsme oba antibiotika, protoze jsme meli pry nejakou infekci, ktrera se ale normalnim vysetrenim na gynekologii u me nezjistila, pry se nezjistuje :zed: a pak dalsi spermiogram leukocyty v pohode, spermiji porad malo myslim, ze 3, tak genetika a po vysledcich nasazen u pritele clostil na 3 mesice, sice jsme dosli k 20 spermiim, ale furt lepsi nez jedna a hlavne vetsina z tech 20 byla normalnich :pankac: ale normalne muzou byt vysledky lepsi u nas to je i operaci varlat, kterou pritel v detstvi prodelal a bohuzel prisla trochu pozde. Jinak doporucuju selzink :pankac:
A omlouvam se za anonym, ale je to pro me citlive tema

  • Citovat
  • Upravit
803
4.1.14 09:29

Aha, tak to je pro mě v tuhle chvíli vlastně dobrá zpráva…díky za ní…kéž by to šlo napravit antibiotiky. :) a Podařilo se ti nakonec otěhotnět pomocí ICSI nebo ještě nic neproběhlo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
4.1.14 09:39
@Anonymní píše:
@anew zkusila bych vyhledat androloga, u nas prvni spermiogram 1 spermie a spatna a spousta leukocitu udelal nam spoustu vysetreni dostali jsme oba antibiotika, protoze jsme meli pry nejakou infekci, ktrera se ale normalnim vysetrenim na gynekologii u me nezjistila, pry se nezjistuje :zed: a pak dalsi spermiogram leukocyty v pohode, spermiji porad malo myslim, ze 3, tak genetika a po vysledcich nasazen u pritele clostil na 3 mesice, sice jsme dosli k 20 spermiim, ale furt lepsi nez jedna a hlavne vetsina z tech 20 byla normalnich :pankac: ale normalne muzou byt vysledky lepsi u nas to je i operaci varlat, kterou pritel v detstvi prodelal a bohuzel prisla trochu pozde. Jinak doporucuju selzink :pankac:
A omlouvam se za anonym, ale je to pro me citlive tema

nejspíš chlamýdie - ono se to normálně nezjišťuje, protože to má každej druhej, obdobně jako má každej druhej nějakýho bacila v krku ;) navíc ta kultivace je - údajně - poměrně drahá. Bohužel dřív se nesestouplá varlátka operovala velmi pozdě a ty zárodky se nevratně přehřívaly :( každopádně je z čeho vybírat pro ICSI a to je úspěch :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.14 10:39

@wobludka nene chlamidie to prave nebyly to bych si pamatovala :mrgreen: byl to nejaky druh streptokoka :mrgreen:
@anew no zatim to nechci nijak zakriknout, ale pristi tyden me ceka prvni ultrazvuk tak doufam, ze bude vse jak ma byt, takze i s takovym mnozstvim to vypada, ze se da, ale zatim teda potichounku

  • Citovat
  • Upravit
11955
4.1.14 19:55
@Anonymní píše:
@wobludka nene chlamidie to prave nebyly to bych si pamatovala :mrgreen: byl to nejaky druh streptokoka :mrgreen:

no to je taky prevít :cert: :) tak ať jsou příští týden jen a jen dobré zprávy :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
4.1.14 21:19

Ahojky holky. Může se taky přidat? Přítel měl na spermiu jen 6 procent dobrých a zbytek byl deformovaný. A když jsme šli na naši první IUI tak dokonce jen 4 procenta :( cpu ho selzinkem a přejdem na zdravější stravu :mrgreen: ale nevím čím jiným ho ještě dopavat měl vředy tak abych mu je nepřivodila znova :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
4.1.14 21:34

@Réza 26 jen pojď ;) ale muže moc netrap, oni jsou chlapi z toho obykle sami nešťastní a když se moc tlačí na pilu, nedělá to dobrotu. Můj muž se mi před časem děsně ztřískal krátce před IUI, jsem mu řekla, že se na to můžu vyprdnout, jestli si myslí že mě to baví běhat po CAR, jsem to na něj práskla u dr. a ten se muže děsně zastával a byla jsem za hysterku :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.