My snažilky se špatným spermiogramem

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1394
4.1.14 21:37

@wobludka já ho netrápím (zatím) :mrgreen: ale už aspoň bere ty vitamínky sám od sebe aniž bych mu to musela furt připomínat. A tak čím se dá vylepšit spermio? Já vím že změna se ukáže až za 3 měsíce ale chtěla bych tomu nějak pomoci :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
4.1.14 21:45

@Réza 26 já vím, člověk nechce jen tak sedět s rukama v klíně - vitamíny určitě zkuste, ale výsledek je s otazníkem, když pro jednou zapomene, svět se nezboří. Pokud se při vyšetřeních nepřijde na něco konkrétnějšího, tak vcelku ničím - vitamíny, nepřehřívat (vyhřívané sedačky v autě, horké vany, někdy mají problém vrcholoví sportovci nebo cyklisté notebook na klíně… ale je spousta takových, co to dělají a děti mají na první pokus ;) ). S operací v dětství nebo prodělanou nemocí nic nenaděláš, často se příčina ani nenajde - všichni jsme oblizovali hračky s ftaláty a vyhřívali se na sluníčku, když bouchnul Černobyl… třeba můj muž nedělá nic rizikového, švagr hulí jak fabrika, byl dvakrát zasažen při drobné chemické havárii a má obě děti na první vrz, tak to prostě chodí :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
803
4.1.14 21:49

@wobludka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
@Réza 26 vítej, jak dlouho se snažíte?:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
4.1.14 21:50

@anew tak teď už je to 3 a půl roku :zed: :zed: a do caru chodíme od konce listopadu a v prosincu byla naše první IUI a teď se budem chystat na další :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
287
6.1.14 10:29

@Réza 26 Ahojek, nám byl doporučen Profertil. Manžel ho bral 2 měsíce a podařilo se… bohužel v té době nemohl na kontrolní spermiogram, ale vzhledem k tomu, že v červnu po operaci varikokely neměl téměř žádné zlepšení spermia a v srpnu jsem otěhotněla, tak to má možná něco do sebe ;-) Jsou sice trochu dražší, ale nám to stálo za to ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12067
6.1.14 10:39

@Kacatko1986 necetla jsem diskuzi ale u nas na zlepseni spermiogramu moc pomohl selen+zinek, manzel se tim ladoval 2 mesice a vysledek byl o 70% lepsi - zkuste to
nam se miminko zadarilo na 5.IVF ale mely jsme problem i na me strane

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7151
16.1.14 13:27

Děvčata, nějak nám to tu vázne, co je u Vás nového???

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1394
16.1.14 19:03

@Tinkka ahojky tak unás je něco málo nového. V pondělí jsme byly na IUI a sice měl přítel zase jen 4 procenta ale pří lepší kvalita :mrgreen: :mrgreen: a tak teď mi zobe ještě nové vitamínky fertilan. Takže mi sme v čekací době :mrgreen: a co je uvás nového?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.14 19:16

Holky nečetla jsem diskuzi, ale chci se podělit o moji zkušenost s manželem jsme se o mi snažili 2 roky a nic. Pak jsme zajeli do CAR podstoupili jsme 3× IUI, 1× IVF, 1×KET a nic až při druhém IVF, kdy nám udělali PICSI a asistovaný hatching(protože, přirozeně se nikdy, žádné neoplodnilo) a prodloužená kultivace. Tak začali, krásně růst, vkládali mi 2 blastocysty a já po bezproblémovém těhu porodila, krásné, zdravé dvojčátka… Od porodu 14dní, spolu spíme pravidelně, bez ochrany(proč taky, když přeci nikdy, přirozeně neotěhotním) Noooo a já mám zpoždění a potvrzený 4 těhu testy a už i UTZ od doktorky. Jen podotknu, že manžel začal užívat vitamíny COlostrum od značky essence na posílení imunity(býval často nemocný) A ty to nejspíš zapříčinily(říkala doktorka, že je to vitamínová bomba pro tělo)…

  • Citovat
  • Upravit
11955
16.1.14 19:25

@Tinkka já beru estrofem a chystám se na KET :)

@Anonymní píše:
Holky nečetla jsem diskuzi, ale chci se podělit o moji zkušenost s manželem jsme se o mi snažili 2 roky a nic. Pak jsme zajeli do CAR podstoupili jsme 3× IUI, 1× IVF, 1×KET a nic až při druhém IVF, kdy nám udělali PICSI a asistovaný hatching(protože, přirozeně se nikdy, žádné neoplodnilo) a prodloužená kultivace. Tak začali, krásně růst, vkládali mi 2 blastocysty a já po bezproblémovém těhu porodila, krásné, zdravé dvojčátka… Od porodu 14dní, spolu spíme pravidelně, bez ochrany(proč taky, když přeci nikdy, přirozeně neotěhotním) Noooo a já mám zpoždění a potvrzený 4 těhu testy a už i UTZ od doktorky. Jen podotknu, že manžel začal užívat vitamíny COlostrum od značky essence na posílení imunity(býval často nemocný) A ty to nejspíš zapříčinily(říkala doktorka, že je to vitamínová bomba pro tělo)…

Tak teď nevím jestli mám gratulovat nebo ne - ale předpokládám že po počátečním šoku bude skorotřeťátko :D Ono to není vlastně ani moc neobvyklé, z dlohodobých IVF diskusí má další děti přirozeně zhruba třetina holek odhaduju :) i s velmi špatným spermiogramem se otěhotnět dá, ale nikdo neví kolikrát se to za ten reprodukční život povede - takže třeba my máme první z IVF, druhé bylo přirozeně a teď zase - doufejme - z IVF

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1430
16.1.14 19:32

@wobludka takže můžeme gratulovat? nebo jste v čekání na výsledek?

u nás celkem nic nového. máme výsledky imuna, ze kterého pro nás plyne další kolečko vyšetření a uvidí se pak co bude dál..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
16.1.14 19:40

@Bajajka ne, ne - teprve čekám na transfer :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7151
16.1.14 19:53

@wobludka Ahoooj,no u me jako na potvoru ms nikde, dostala jsem agolutin tak snad brzy dorazi a pak Estrofem. takze cca jeste 3tydny do transferu, doufam! To cekani stale na neco me silne irituje :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2519
16.1.14 20:02

Ahoj, my jdeme 28.ledna do caru, takze se tesim:)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.14 08:43

@wobludka no ono není k čemu gratulovat :-( jdu na přerušení :,( Protože z předchozího vztahu, mám doma ještě 7-ileťáka, takže čtyři děti, opravdu neeee. Je to strašně nefér, tolik let jsme čekali. Tolik nervů a financí to vše stálo… :,(

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.