Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@wobludka já ho netrápím (zatím)
ale už aspoň bere ty vitamínky sám od sebe aniž bych mu to musela furt připomínat. A tak čím se dá vylepšit spermio? Já vím že změna se ukáže až za 3 měsíce ale chtěla bych tomu nějak pomoci ![]()
@Réza 26 já vím, člověk nechce jen tak sedět s rukama v klíně - vitamíny určitě zkuste, ale výsledek je s otazníkem, když pro jednou zapomene, svět se nezboří. Pokud se při vyšetřeních nepřijde na něco konkrétnějšího, tak vcelku ničím - vitamíny, nepřehřívat (vyhřívané sedačky v autě, horké vany, někdy mají problém vrcholoví sportovci nebo cyklisté notebook na klíně… ale je spousta takových, co to dělají a děti mají na první pokus
). S operací v dětství nebo prodělanou nemocí nic nenaděláš, často se příčina ani nenajde - všichni jsme oblizovali hračky s ftaláty a vyhřívali se na sluníčku, když bouchnul Černobyl… třeba můj muž nedělá nic rizikového, švagr hulí jak fabrika, byl dvakrát zasažen při drobné chemické havárii a má obě děti na první vrz, tak to prostě chodí ![]()
@anew tak teď už je to 3 a půl roku
a do caru chodíme od konce listopadu a v prosincu byla naše první IUI a teď se budem chystat na další ![]()
@Réza 26 Ahojek, nám byl doporučen Profertil. Manžel ho bral 2 měsíce a podařilo se… bohužel v té době nemohl na kontrolní spermiogram, ale vzhledem k tomu, že v červnu po operaci varikokely neměl téměř žádné zlepšení spermia a v srpnu jsem otěhotněla, tak to má možná něco do sebe
Jsou sice trochu dražší, ale nám to stálo za to ![]()
@Kacatko1986 necetla jsem diskuzi ale u nas na zlepseni spermiogramu moc pomohl selen+zinek, manzel se tim ladoval 2 mesice a vysledek byl o 70% lepsi - zkuste to
nam se miminko zadarilo na 5.IVF ale mely jsme problem i na me strane
@Tinkka ahojky tak unás je něco málo nového. V pondělí jsme byly na IUI a sice měl přítel zase jen 4 procenta ale pří lepší kvalita
a tak teď mi zobe ještě nové vitamínky fertilan. Takže mi sme v čekací době
a co je uvás nového?
Holky nečetla jsem diskuzi, ale chci se podělit o moji zkušenost s manželem jsme se o mi snažili 2 roky a nic. Pak jsme zajeli do CAR podstoupili jsme 3× IUI, 1× IVF, 1×KET a nic až při druhém IVF, kdy nám udělali PICSI a asistovaný hatching(protože, přirozeně se nikdy, žádné neoplodnilo) a prodloužená kultivace. Tak začali, krásně růst, vkládali mi 2 blastocysty a já po bezproblémovém těhu porodila, krásné, zdravé dvojčátka… Od porodu 14dní, spolu spíme pravidelně, bez ochrany(proč taky, když přeci nikdy, přirozeně neotěhotním) Noooo a já mám zpoždění a potvrzený 4 těhu testy a už i UTZ od doktorky. Jen podotknu, že manžel začal užívat vitamíny COlostrum od značky essence na posílení imunity(býval často nemocný) A ty to nejspíš zapříčinily(říkala doktorka, že je to vitamínová bomba pro tělo)…
@Tinkka já beru estrofem a chystám se na KET ![]()
@Anonymní píše:
Holky nečetla jsem diskuzi, ale chci se podělit o moji zkušenost s manželem jsme se o mi snažili 2 roky a nic. Pak jsme zajeli do CAR podstoupili jsme 3× IUI, 1× IVF, 1×KET a nic až při druhém IVF, kdy nám udělali PICSI a asistovaný hatching(protože, přirozeně se nikdy, žádné neoplodnilo) a prodloužená kultivace. Tak začali, krásně růst, vkládali mi 2 blastocysty a já po bezproblémovém těhu porodila, krásné, zdravé dvojčátka… Od porodu 14dní, spolu spíme pravidelně, bez ochrany(proč taky, když přeci nikdy, přirozeně neotěhotním) Noooo a já mám zpoždění a potvrzený 4 těhu testy a už i UTZ od doktorky. Jen podotknu, že manžel začal užívat vitamíny COlostrum od značky essence na posílení imunity(býval často nemocný) A ty to nejspíš zapříčinily(říkala doktorka, že je to vitamínová bomba pro tělo)…
Tak teď nevím jestli mám gratulovat nebo ne - ale předpokládám že po počátečním šoku bude skorotřeťátko
Ono to není vlastně ani moc neobvyklé, z dlohodobých IVF diskusí má další děti přirozeně zhruba třetina holek odhaduju
i s velmi špatným spermiogramem se otěhotnět dá, ale nikdo neví kolikrát se to za ten reprodukční život povede - takže třeba my máme první z IVF, druhé bylo přirozeně a teď zase - doufejme - z IVF
@wobludka takže můžeme gratulovat? nebo jste v čekání na výsledek?
u nás celkem nic nového. máme výsledky imuna, ze kterého pro nás plyne další kolečko vyšetření a uvidí se pak co bude dál..
@wobludka Ahoooj,no u me jako na potvoru ms nikde, dostala jsem agolutin tak snad brzy dorazi a pak Estrofem. takze cca jeste 3tydny do transferu, doufam! To cekani stale na neco me silne irituje ![]()
@wobludka no ono není k čemu gratulovat
jdu na přerušení
Protože z předchozího vztahu, mám doma ještě 7-ileťáka, takže čtyři děti, opravdu neeee. Je to strašně nefér, tolik let jsme čekali. Tolik nervů a financí to vše stálo… ![]()