Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Etcetera78 já mám dvě takové deti
a mlčím nebo si to zakřiknu - výborně nám ke spánku pomáhá zavinovačka
ale žádná rychlo prostě takovej kokonek, do kterýho se zamotá aby nemohl vysoukat ručky a nebudil se nima
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…
Jo, zlepší se to. Někdy
. U nás se to zlepšilo po roce. A to bych dala cokoliv za to, aby spal aspoň 6 hodin v noci. ![]()
Dcera spala od narození MINIMÁLNĚ 20 hodin denně. Spíš víc.
Takže je to kus od kusu, no…
Syn od 2 měsíců spí celou noc, ale přes den tak 2 hodinky, a ještě k tomu uřvané dítě, furt musí mít pozornost, musím mu furt povídat, už mě i huba bolí, pořád se rozčiluje, a křičí. Takže vždy se těším na 20hod až bude spát, a já taky.
Mela jsem miminko, ktere tech 20 hodin denne prospalo, ale jen za pomoci zavinovacky a fenu. Zkousely jste jim poustet bily sum? Napr. fen, vysavac apod.? Kdyz vam deti spi jen pul hodinky a pak placi, to znamena, ze jsou nevyspale, protoze nepresly z lehkeho spanku na ten hluboky. Protoze jsou nevyspale, pretazene, nemuzou spinkat a tahne se to tak hodne dlouho, protoze na urovnani spankoveho dluhu je treba nekolik dni, kdy spi normalne. ![]()
Zkusila bych to, treba jim to pomuze a vyspinkaji se. ![]()
Jinak nezbyva nez vydrzet, az je prejde to, co je trapi. ![]()
@Etcetera78 píše:
@TereuliJa taky jsem se původně těšila na nějakou pikantní veselou historku
Tak se zdá, že mě napadlo to, co vás
![]()
@Hobitka jo tak to znám přesně…sotva jsem si přinesla malého z porodnice, tak byl jak vyměněný. u prsa usínal, ale sotva jsem ho zvedla byl řev…musela jsem ho pořád zabavovat..v šátku být nechtěl…postýlce tuplem ne a v kočáru spal tak 2h. za den…a to celé trvalo 3 a půl měsíce…než jsem přišla na to, že potřebuje krkat aspoň 3× jinak neusne…a taky, že spí jedině v kočáře…tažke jsem pořídila ještě jeden na balkon a tak spí doteď…přes den v kočáře a v noci v postýlce…a myslela jsem, že se z toho zblázníma, ale naštěstí musím s jistotou říct, že se skoro 1× za měsíc něco změní…buď k lepšímu nebo horšímu…my zatím zlepšujeme…stačí dítko pozorovat a dojdeš na to, jak to chce a jak by se to dalo případně nahradit…a já bych do 3 měsíců neřešila nic.je to pořád malé mimi a sám pořádně neví co cchce…a ještě k tomu spaní…od 4 měsíců mi spal přes den z ničeho nic 7 hodin..najednou jem měla strašně moc času ![]()
Já prvních pár měsíců v podstatě prochovala, seděla jsem u počítače, mimino mi dřímalo v náručí, jednou rukou jsem klábosila s holkama
Bílý šum super, pouštěla jsem z youtube zurčící potůček, manžel při něm usínal naprosto dokonale, ne tak mimi
Ona prostě byla ochotna spát, ale jen na mně, potřebovala cítit tu blízkost, jak jsem spící dítě opatrně přendala do postýlky, tak se vzbudilo a dožadovalo se svého práva na matku, zkoušela jsem i nastrčit do postýlky svoje tričko, ale to jako náhražku nebrala
No tak jsem chovala a chovala a chovala, nějak jsem to nakonec přežila, a naštěstí se to pak zlepšilo.
Ale koukám, kolik matek se zde hlásí ke spavým dětem, tak to podle vás se teda píšou ty chytré knížky! ![]()
@Etcetera78 mám skoro 3 měsíční miminko a u nás to opravdu platí. Budil se jen na jídlo a hned zas spinkal ![]()
@Sonask píše:
@Etcetera78 mám skoro 3 měsíční miminko a u nás to opravdu platí. Budil se jen na jídlo a hned zas spinkal
u nás to vlastně taky platilo, dokud byla Anežka v porodnici, tak platila za zlaté miminko, které se vzorně dopéká a na nic si nestěžuje. Pak asi pět týdnů před TP začala zjišťovat, že má plíce a nějaká práva a začala toho využívat, tak se doktoři rozhodli, že už je dost dopečená a může jít domů
No a doma to pak bylo tak, jak už jsem popisovala ![]()
@Etcetera78 píše:
Já prvních pár měsíců v podstatě prochovala, seděla jsem u počítače, mimino mi dřímalo v náručí, jednou rukou jsem klábosila s holkamaBílý šum super, pouštěla jsem z youtube zurčící potůček, manžel při něm usínal naprosto dokonale, ne tak mimi
Ona prostě byla ochotna spát, ale jen na mně, potřebovala cítit tu blízkost, jak jsem spící dítě opatrně přendala do postýlky, tak se vzbudilo a dožadovalo se svého práva na matku, zkoušela jsem i nastrčit do postýlky svoje tričko, ale to jako náhražku nebrala
No tak jsem chovala a chovala a chovala, nějak jsem to nakonec přežila, a naštěstí se to pak zlepšilo.
Ale koukám, kolik matek se zde hlásí ke spavým dětem, tak to podle vás se teda píšou ty chytré knížky!
Ještě mě napadá taková ta závěsná houpačka (kolíbka) pro děti. Nám se osvědčila, prostě jsme ho uhoupali. Byl zavěšený mezi futrama do obýváku, manžel k houpačce přivázal švihadlo, takže se při houpání mohl pěkně z pohovky dívat na telku
A spousta maminek z okolí si ji taky chválí.
Ahoj zakladatelko, tak já jsem si to myslela taky
On moc nenaspí ani teď, ale od osmi měsíců aspoň zvládá spánek po obědě -někdy 30 minut a někdy i 2 hodiny - takže pokrok tam je ![]()
No, my jsme takova „divna“ domacnost, takze bilej sum nemam zatim jak vyzkouset (dokud nevymeknu, ale my mame z elektrospotrebicu jen pracku, lednicku, sporak a pocitac…), mame akorat hafo hudebnich nastroju, ale to asi nebude ono (ale nejlip docasne uklidnuje buseni do bubnu
).
Treba by to bylo lepsi, kdyby si mala krkla, ale to se ji od narozeni povedlo jen parkrat, a to jsem s ni zkousela psi kusy…
Pozoruju pozoruju, myslim, ze nic zasadniho malou netrapi. S tim pretazenim nevim, pac kdyz nahodou usne ve dne, nespi v noci, takze ji do toho denniho spanku logicky zas tak nenutim
.
Aspon vidim, ze v tom nejsem sama, je to ode me sice skodolibe, ale povzbudi to
.
Uf, jak to tady tak čtu, tak jen doufam že moje dítě jednou bude po mě… já jsem spala pořád, ani jíst jsem nechtěla ![]()