Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
@Fazulina píše: Více
Umřeš. Měla jsi je vydrhnout ocelovým kartáčem a Savem.
Citrusy a jiné ovoce se slupkou mě „naučil“ důkladně mýt syn. Když byl malý, tak se vždy po pomerančích a mandarinkách, kiwi apod. důkladně osypal. Stejně tak kupované jahody - tam tedy nepomohlo ani to opláchnutí. Myslela jsem si, že je to alergie na to ovoce, ale pak lékařka doporučila důkladně omývat, že bývají alergie na tu chemii. No zabralo to, když se pomeranče před oloupáním důkladně omyjou, tak dobrý. Jahody ze zahrádky umyté či neumyté taky dobrý. Ale ovocný salát na návštěvě nebo ve školce, škole - téměř vždycky špatný. Zkrátka většina lidí nějaké umývání neřeší, i když pak do sebe zbytečně cpou chemii, co pomalu škodí a může časem vyvolat třeba ty alergie apod…
@Anonymní píše: Více
A ty to ovoce myjes jen vodou nebo nějakou chemií? ![]()
No většinou jen proudem vody, pro syna ale ty pomeranče a mandarinky, kiwi většinou ještě vodrbu (pod vodou) houbičkou na nádobí, pro jistotu. Jít na chemii chemií by mi přišlo divný,
ale třeba mě tu někdo znalejší vyvede z omylu. ![]()
@Snorlaxik píše: Více
Ne, připraví si už dávno předem pro tyto účely zvláštní dezinfekční roztok. ![]()
Příspěvek upraven 28.05.24 v 00:06
@Anonymní píše: Více
Nenech se rozhodit hloupými komentáři a dělej to, co uznáš sama za vhodné. ![]()
@Černá Madonna píše: Více
Ne, zakoupí dezinfekční prostředek přímo určený na ovoce a zeleninu
. Někdo to musí kupovat ![]()
Zvláštní. Že ty co nemyjí, tolik popuzuje, že někdo jiný myje. Viditelně pouzuje, když má někdo potřebu se vysmívat.
@malákráličice píše: Více
Citrusy taky nerostou na zemi a většina je myje. Já myslela, že jde spíš o to, že je to chemicky ošetřeno a i když slupku nemyju, kdoví kdo na to sahá a ta chemie, z ruk se mi to dostane na ten plod. ![]()
A musím tedy rict, že v obchodech jsem nenarazila na žádné ovoce či zeleninu, které by bylo od hlíny-to se prostě musí „očistit“ než to jde do obchodu, jinak by to nikdo nekupoval…samozřejmě chemie tam je, nevysmivam se těm, co drhnou citrony kartackem, já taky myju-broskve, jahody, jablka…-a to docela důkladně- ale že bych drhla nějaký lusky, nebo pomeranč, ne… nejsem nemocná, neosypavam se, neměla jsem salmonelu,
a ani tak spoustu dalších, a že vidím kolikrát, že si někdo jablko z obchodu jen třeba otre o triko, a myslím že se taky nikdy nic nestalo🙈 samozřejmě každý ať si dělá pro svůj dobrý pocit co chce, za mě je ale potřeba trochu té imunity a vzpomínám si, že když jsem čekala miminko, říkala jsem doktorce jak vsechno drhnu aby bylo v čistotě-div mi nevynadala 😀,nic se nemá přehánět ![]()