Na injekci nebo ne?

62
23.5.06 14:50

Na injekci nebo ne?

Teď jsem 3 měsíce po porodu, plně kojím. Gyndr. mi říkala, že když mi menstruace nepřijde do 3 měsíců po porodu, mám přijít na injekci na vyvolání MS. Z příspěvků na emiminu jsem se ale dočetla, že běžně se dostává MS i třeba 9 měsíců po porodu, tak nevím, zda na tu injekci jít či ne? Rodila jsem poprvé, tak nevím, prosím poraďte mi. Illka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7584
23.5.06 14:53

Nikam nechod. Ja nemenstruovala 11m a jeste se mi to zdalo kratke.
Leda ze by byl padny duvod a to asi neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
23.5.06 14:56

Illko, fakt?
Prosimte kolik je te Dr? Mozna to tak bylo pri nekojeni, ale pri kojeni je bezne, ze nemestruujes vic jak pul roku :) Byt tebou, tak nikam nejdu. Tedy pokud nemas jine zdravotni duvody.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
23.5.06 14:56

ahoj Illko,
fakt jsem zvedava,co ti na to holky napisou,protoze tohle slysim prvne..
Ja jsem sice mela sestinedeli delsi :) nez sest tydnu,ale potom uz bylo spokojene ticho po pesine snad az do deviti mesicu po porodu(pak uz to vim nepresne,protoze jsem mela jine problemy s HA cerazette..)
Mne to prijde fakt divne,MS preci nemusi prijit,kdyz plne kojis…

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
23.5.06 14:58

Ahoj,

nikdy som o tom nepocula a keby mi to niekto radil, neposluchla by som. Myslim, ze treba dat telu sancu, aby sa samo vysporiadalo so zmenami, ktorymi preslo. U niekoho to trva kratsie, u niekoho dlhsie. Tri mesiace sa mi zda prilis kratka doba. Ja som opat zacala menstruovat po 5,5 mesiaci. Asi by ma to zacalo trapit tak po roku.

Miri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
23.5.06 15:01

Ahoj Ilko, podle me je to blbost - me moje dr. nic takoveho nerekla, take jsem plne kojila a prvni MS se dostavila kdyz prckovi bylo presne 7 mesicu a zacala jsem s prikrmy a tudiz trochu omezila kojeni pres den. Urcite bych pockala, az MS dorazi sama, jak si telo urci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
23.5.06 15:14

Já jsem si to myslela. Díky za vaše odpovědi, počkám, až MS sama přijde, vůbec mi nechybí:-) Ona paní doktorka je už paní před důchodem, tak má možná trochu zastaralé názory:-) Illka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
23.5.06 15:24

Illka- V jednom našem deníčku Únorňátka a Březňátka 2006 , kde jsi i ty jsme si z holkama psaly jak jsme na tom a valná většina plně kojících ještě MS nedostaly a taky jsme už mnohokrát slyšela, že přichází později!!!
Pokud nemáš jiné problémy, tak si život bez MS ještě užij :D :D :D :D :D
Danny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
23.5.06 17:53

Proboha, buď ráda, že ji nemáš. A ještě si ji nechat vyvolat!
Já jsem nemenstruovala po celou dobu kojení, to je víc než 6 měsíců a žádný doktor se nad tím nepozastavil

Milu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
23.5.06 18:13

Ahoj!

Na gynekologii pracuju jako sestra už hodně dlouho,ale tohle slyším poprvé.
8O PROČ když plně kojíš, by jsi měla jít na vyvolání menstruace???!!! :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
23.5.06 18:23

Injekce nebo ne?

Ahojky Illko,

taky si myslím, aby sis injekci nenechala dát. Já jsem přestala kojit, když byl Berunce cca 1 rok. Nyní je jí 14 měsíce a MS stále nikde. A rozhodně nikam nejdu, abych si tu „bestii“ :lol: nechala přivolat. Takže klid, nikam nechoď a tělo si samo řekne. Když jsem přestala kojit prvorozeného syna, bylo mu cca 6 měsíců, tak se MS dostavila cca 2 měsíce po úplném odstavení.

Zatím papa Veronika Adámek a Berunka Ema (VABE)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.5.06 18:31

Mě doktorka na kontrole 3 týdny po porodu jen řekla, že pokud nebudu menstruovat, mám si jednou za 3 měsíce přijít na UTZ, jestli nejsem těhu, ale o žádný injekci nemluvila. První MS přišla 9měsíc po porodu.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.5.06 18:47

to teda koukám, proč bys měla chodit na injekci??? když kojíš, tak MS můžeš dostat klidně až po roce! a je to naprosto přirozené. To teda fakt nechápu, co tvoje dr. tímto zamýšlí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama