Reklama

Nadměrné noční pocení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 08.12.10 16:47
Nadměrné noční pocení

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jestli někdo nemáte zkušenost, jak se zbavit nadměrného nočního pocení.

Od porodu (už půl roku) se v noci probouzím zimou, zpocená po celém těle, pyžamo studí, deka studí, jak je to mokré, no hnus. Snažila jsem se něco vygooglovat, no nic smysluplného jsem nenašla, jen diskuze o přechodu, ale na to je teda ještě dost brzy.
Ve dne se mi nic takového neděje, jsem spíš zimomřivá, ani není rozdíl jestli v létě nebo teď, prostě pořád. Antikoncepci beru stejnou jako léta před otěhotněním, tak tím to snad nebude. :nevim:

Budu ráda za nějaké rady (mimo to, že se mám v noci převlíct a ráno osprchovat :lol: ), jestli jste se tím taky někdy potkali.

Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.12.10 17:02

ahoj, já to měla po porodu taky, ale tak dva měsíce, pak to přešlo. Co se na to zepat u své doktorky(gyndař­ky/ře?)Nevím, třeba se s tím každé tělo vyrovnává jinak dlouho :nevim:

merett 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.10 17:07

já to měla asi měsíc před porodem a nějakou dobu po porodu, pak to samo vymizelo

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 08.12.10 17:13

Vysvětlovala jsem si to „pobouřenými“ hormony :nevim:

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.10 17:28

Já měla to samé, tak 3/4 roku po porodu to zmizelo samo. Byla jsem s tím i u doktorky, bála jsem se, že to mám ze štítné žlázy. Ale udělala mi testy na hormony štítné žlázy (to vypíše obvoďák na žádanku na krev, nemusíš na endokrinologii)… a nic - dobrý. Tak jsem to přestala řešit a najednou jsem v pořádku, žádné potíže. Tak asi počkej a uvidíš, pokud nemáš tedy pocit, že bys čekáním něco zanedbala.

Lucie*3
Kelišová 7214 příspěvků 08.12.10 17:59

Měla jsem po prvním porodu…budila jsem se úplně mokrá. V noci jsem se i 2× převlíkala a trvalo to taky dost dlouho. Po druhém porodu je to pohodička…pocení minimální.

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 08.12.10 18:58

Ahoj, já jsem to měla taky od porodu asi rok. Šílené. Nikdy jsem se moc nepotila a pak tohle. Mohla jsem se převlíkat i 3×. Totál mokrá. Ptala jsem se na to gynekoložky a ona se mi vysmála :roll: . Že prý se to samo srovná, takže asi fakt hormony. A co proti tomu, asi nic:(.Je to dost nepříjemné. Já měla i mokré povlečení

pannda
Kelišová 6520 příspěvků 33 inzerátů 08.12.10 19:26

šalvějový čaj je protinadměrnému pocení, jinak nevím, asi se tělo vyrovnává s hormonální hladinou…

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 08.12.10 20:43
pannda píše: šalvějový čaj je protinadměrnému pocení, jinak nevím, asi se tělo vyrovnává s hormonální hladinou…

tak to hned zkusím, bylinky mám ráda, díky!

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 08.12.10 20:45
xxZuzana píše:
Já měla to samé, tak 3/4 roku po porodu to zmizelo samo. Byla jsem s tím i u doktorky, bála jsem se, že to mám ze štítné žlázy. Ale udělala mi testy na hormony štítné žlázy (to vypíše obvoďák na žádanku na krev, nemusíš na endokrinologii)… a nic - dobrý. Tak jsem to přestala řešit a najednou jsem v pořádku, žádné potíže. Tak asi počkej a uvidíš, pokud nemáš tedy pocit, že bys čekáním něco zanedbala.

no vzhledem k tomu, že víc jak deset let nemám žádného obvoďáka, tak vydržím a na gyn. se zeptám, ale jinak to nechám asi vyhnít :roll:

cisarka
Kecalka 230 příspěvků 08.12.10 21:18

Já to mám také a to jsem dva roky po porodu, tak jsem zvědavá, kdy to přejde mě. Bohužel se mi to stává i ve dne, ale né v takové míře. Pořád jsem si myslela, že je to kily navíc, ale kila jsou dole a potím se pořád.

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 08.12.10 21:25
xivi píše:
pannda píše: šalvějový čaj je protinadměrnému pocení, jinak nevím, asi se tělo vyrovnává s hormonální hladinou…
tak to hned zkusím, bylinky mám ráda, díky!

O té šalvěji je sice pravda, je proti nadměrnému pocení, ale na druhou stranu bacha na ni, jestli kojíš, snižuje tvorbu mléka…

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 08.12.10 21:39

cisarka: kily to právě nebude. Já po prvním porodu měla 46kg, když jsem se takhle hodně potila a nezačalo to ihned po porodu.. A Teď mám 50kg a taky jsem se po druhém tak potila. Ale je pravda, že po prvním to bylo delší, trvalo to fakt asi 3/4roku. Ble.:(

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 09.12.10 11:56
O té šalvěji je sice pravda, je proti nadměrnému pocení, ale na druhou stranu bacha na ni, jestli kojíš, snižuje tvorbu mléka…

už dávno ne, atk to je v pohodě…

a kilama to nebude, už jsem mívala i víc a nic takového se mi nedělo

jarka2011
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 24.04.11 22:56

Já jsem teď v 8tt a od začátku těhu mě taky trápí noční pocení. Tedy trápilo mě i před těhu (vždy tak týden před menstruací, to jsem pak věděla, když se to stupňovalo, že měsíčky co nevidět dorazí. :jazyk: ), ale teď to víc řeším. Gynekolog říkal, že to je prý normální. Mám trošku strach, jestli za to nemůže nějaká porucha štítné žlázy. Už jsem měla dvakrát podezření na zvýšenou funkci štítné žlázy, ale to je už dlouho (asi před 7 a 3 roky), ale nikdy se pak při následném vyšetření nic nepotvrdilo. Poslední rok jsme se snažili, nemohla jsem otěhotnět, tak mi doktor dělal vyšetření krve - hormonální profil, tedy včetně štítné žlázy a všechny hodnoty byly prý v normě. Chci se zeptat, dělá se ještě v průběhu těhotenství vyšetření z krve na štítnou žlázu? Byla bych klidnější.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >