Nadváha a otěhotnění

202
26.11.04 15:17

nadváha a otěhotnění

Ahoj děvčata,

ať hledám, jak hledám nikde ve starších tématech nenecházím příspěvek od někoho, kdo má podobný problém jako já. Mám totiž nadváhu. 165 cm, 90 kg a zajímalo by mě, jestli to může způsobovat problémy při otěhotnění nebo při těhotenství.
Je to moc velká nadváha? Nemáte s tím některá zkušenost? Jevíte se mi všechny jako štíhlé a v tomto směru bezstarostné. Potřebuju poradit. Je vůbec možné s touto váhou odnosit zdravé miminko a neuhnat si vážné zdravotní problémy? V současné době žádné problémy nemám, moje jediné cvičení jsou břišní tance, asi bych měla něco přidat, ale zas nevím jestli bych si neuškodila, pokud bych byla v ranném těhotenství.

Moc díky za všechny odpovědi.
Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
26.11.04 15:34

Ahoj Komko,
ano i ne :-). Jestli jsi ještě netěhotná, možná bys mohla „ubrat“, ale na:,–(it dietu před otěhotněním nebo když nevíš, to není to pravé ořechové. Koukni na www.ikar.sk/sipeky já jedu podle ní, knížka Vysoká škola hubnutí a vypadá to dobře. Navíc nejde o dietu, ale o úpravu zvyklostí a cvičení, takže to můžeš i v těhu. Obvykle se doporučuje nemít BMI vyšší jak 30 a ty máš 33. Abych tě uklidnila, bez problémů jsem otěhotněla a donosila mimi 2× při BMI 38 a 40 a vyšším věku. Problémy jsem neměla skoro žádné. Poslední dítě jsem rodila nejlépe ze všech a ještě k tomu tzv. přirozený porod ve Vrchlabí. Taky jsem si dělala starosti, ale zbytečně. Břišní tance??? No supéééér tak u nich zústaň a tancuj co nejčastěji. V těhu jedině zdravotní cviky, tady na emiminu jsou pěkně s obrázkama.
hezký den přeje Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
26.11.04 20:28

Ahoj Komko,
já jsem otěhotněla s váhou 89kg na 174cm…během 1měsíce jsem 4kg shodila,ale to jsem o svém těhu nevěděla a držela jsem dietu…Nabrala jsem celkově na 110kg :roll: a můžu ti říct,že je to fakt záhul…Určitě by jsi měla něco shodit,než se tak rozhodneš,tělo ti poslední měsíc moc poděkuje a ty budeš ráda…uvidíš… :D
Hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
27.11.04 13:09

Ahoj Komko,
ještě jsem chtěla dodat, že pokud budeš opatrná v jídlě = žáné jezení za dva a sladkosti a noční vymetání ledničky, tak nemusíš mít obavu. Nabrala jsem při těch těhotenstvích cca 5-7 kg, porod dal dolů 10 kg, ale pak jsem to nedokázala udržet ani ne tak při kojení jako při dojídání po dětech a jezení kvůli stresu. Taky mám dlouhé měsíce, kdy se hýbám jen z donucení. Takže je tu ještě možnost, že bez újmy na miminku ubereš. potkala jsem se s tím, jedna holka po netu mi napsala, že zhubla v nemocnici cca 15 kg a doktory to nijak neznepokojilo. Prostě měla tam jen určitý přísun potravina, na které jako těhulka měla nárok a protože tam byla skoro celé těhotenství, ani to skoro nepoznala. Nechci tě navádět na nějaké nebezpečné experimenty, ale říct, že často si ani neuvědomujeme jak moc jíme navíc. Buď v pohodě. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
27.11.04 13:56

Ahoj Komko,
já jsem trošku podobný případ asi jako ty. Měřím 162cm a vážila jsem 78kg. Prostě děs, bylo to vyhnaný stresem…nemohla jsem dlouho otěhotnět, a pak jsem si v chytrý knížce vyčetla, že za anovulační cykly může i nadváha. I když můj lékař říkal, že to zase není až tak hrozný. Ale já jsem si říkala, že mě čeká hormonální léčba a po tý kilča nahoru jen letí, takže jsem předtím schválně chtěla něco shodit.
Za 8 měsíců jsem dostala dolu 13 kg, je pravda, že prvních 14 dnů bych snědla i omítku ze zdi, ale pak jsem si zvykla a teď mi ani nepřijde, že jím míň.
Otěhotněla jsem po hormonech, ale potratila. Pak jsem se zase asi 2 měsíce utapěla v jídle, ale nabrala jsem jen 4 kg. Poté jsem normálně otěhotněla a nyní jsem v 35tt a mám zpátky 15kg. Ale to mě teď netrápí.

Já být tebou, tak bych se snažila něco dolů dostat i jen pro tvůj osobní pocit, ale i proto, že s těhu něco nabereš a pro tělo je to dost náročný.

Svůj postup jak jsem kila shodila rozepisovat moc nechci, jelikož nepatří mězi ty optimální, nicméně na mě zabíral. Jedla jsem úplně všechno ( včetně majonez, který miluju).

Držím ti palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.04 19:45

Jééééžiš holky, já vás miluju!! Taky jsem měla pocit, že jste tady všechny ultraštíhlé, maximálně štíhlé, a vidím, že tomu tak není, že tu jsou i normální ženské, které nemají plný šatník velikosti 36!
Já měřím 164 a vážím 70 kg. Pořád jsem chtěla zhubnout, abych byla pěkná nevěsta - tak jsem v den svatby měla 63 kg. A do 3 měsíců to bylo všechno zpátky. Teď zase chci zhubnout, abych byla pěkná těhulka, ale nejde mi to a nejde!
Jak budu těhotnět nevím - teď bych měla mít poslední cyklus kdy se nesnažíme a pak hurá na miminko.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.11.04 20:42

Ahojte dievcata,

chcem Vam len povedat, ze ultrastihle dievcata maju tiez vela problemov a su to tiez NORMALNE zenske! Ja mam 24 rokov a pri vyske 160 cm vazim 41 kg. Podotykam, ze sa cele mesiace snazim pribrat a bez vysledkov. Vzdy som bola tou najmensou a najutlejsou, stravovala som sa pritom odjakziva ako vsetky ostatne kamaratky, ale posledne mesiace sa vyslovene prejedam kvoli tomu, aby som mohla bez problemov otehotniet a stale bez vysledkov!!! Nie som schopna pribrat ani kilo a trapi ma to rovnako ako Vas, ze neviete schudnut! Takze tak..Nemyslim si, ze je fer povazovat niekoho za nenormalnu zensku len preto, ze je ultrastihla! Su totiz zeny, ktore nedokazu pribrat nie z rozmaru, ale zo zdravotnych alebo genetickych dovodov..

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
2304
27.11.04 21:18

Ahoj Gabiko z druhého konce,
ono je to stejná potíž jak ta naše. Tak to vyzkoušíme. Znáte svoji krevní skupinu? Podle ní po něčem velmi snadno přiberete a nebo lépe hubnete. Doma to máme odzkoušené, i když jsme se jo-jo efektu taky nevyhnuli, protože když nám to co se nesmí táááááááák chutná.

0 tloustne
pšeničný lepek, Kukuřice, Fazol obecný, Modré fazole, Čočka, Zelí, Květák, Hořčice 0 hubne
Mořská řasa, Mořské produkty, Sůl s jódem, Játra, Červené maso, kapusta, špenát, brokolice
B tloustne
Kukuřice, Čočka, Arašídy, Sezamová semínka, Pohanka, Pšenice
B hubne
Zelená zelenina, Maso, Vejce, nízkotučné mléčné výrobky, Játra, lékořicový čaj
A tloustne
Maso, Mléčné výrobky, Fazol obecný, Fazol měsíční, Pšenice
A hubne
Rostlinné oleje, Potraviny ze sóji, Zelenina, Ananas
AB tloustne Červené maso, Fazol obecný, Fazol měsíční, Semínka, Kukuřice, Pohanka, Pšenice
AB hubne
Tofu, Mořské produkty, Mléčné produkty, Zelená zelenina, Mořské řasy, Ananas

Půjčte si v knihovně knížku Výživa a 4 krevní skupiny, protože je třeba rozumět teorii. Tohle je jenom rychlá ukázka. Možná jak jste některé zkoušeli hubnout, už jste na něco z těch tabulek narazili. Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
29.11.04 08:57

Ahoj,

díky moc za rady, vezmu si je k srdci a pokusím se zhubnout, ne nijak radikálně, jen se víc budu hlídat v jídle (to je beztak dobré i pro miminko abych jedla zdravě, hodně zeleniny a ovoce) a trochu víc se začnu hýbat, ani to určitě mimču nemůže uškodit, pokud to nebudu přehánět.

Ježíj jak mě se do toho nehce :D, ale fakt chápu, že je to nezbytné.

Ještě jednou díky a přeji všem krásné dny a pohodové Vánoce

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
29.11.04 09:12

obezita bláznivá.....

jen to nenechte dojít do extrému. Myslím, že Stefinka měla velké štěstí, že i přes značnou nadváhu má 4 dítka. Moje sestřenice to štěstí nemá. Je tzv. přesmetráček, marně se snaží otěhotnět. Bez injekce nemenstruuje, IVF nevyšlo už několikrát. Hubnutí jí též nejde, tělo ukládá ne na 100, ale na 300%…Se vzhledem se už člověk nějak popere a smíří, ale plodnost nikdo neošidí. Dle vyjádření lékařů může za její neplodnost téměř na 100% obezita. Takže pozor na ni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
29.11.04 15:23

Ahoj Komko,
Je super, ze chceš se svojí váhou něco dělat a určitě to bude jen dobře. Rozhodnutí je první část úspěchu a teď v tom vytrvat. Jenom ti chci napsat, že některé cvičení klidně můžeš dělat, i kdybys už případně byla těhotná a nevěděla o tom. Pokud máš nadváhu, tak stejně nemůžeš všechno, abys moc nezatěžovala klouby. Třeba ty břišní tance jsou ideální, další možností je plavání a aqua-aerobic, tam navíc vysává energii i voda (je chladná a tělo musí ?topit? a na to spotřebovává energii). A samozřejmě nejlevnější a nejzdravější aerobní cvičení ? chůze (svižná a trvající min půl hodiny v kuse). No, a pokud k tomu budeš dodržovat základní zá:,–(y zdravé výživy ? jíst pravidelně, ne po sedmé večer atd. tak se úspěch musí zaručeně dostavit. Chtělo by to asi i trošku nějakého posilování a strečinku, ale tam už bys musela po domluvě s nějakou cvičitelkou, tam už by to mohlo mimču vadit. Ale myslím si, že pro první fázi bude stačit zvyknout si pravidelně jíst a pravidelně cvičit a postupně rozšiřovat spektrum činností (nebo obměňovat, i dle ročního období a finančních možností). Taky si myslím, že je dost důležitá podpora partnera nebo nějaké kamarádky, kteří tě k tomu dokopou, i když tobě se třeba strašně nechce.
Já když jsem začala chodit s manželem, tak měl taky nadváhu a že sám nedokáže shodit. Bydleli jsme na kolejích a já mu trošku změnila režim. On vždycky nakoupil mraky jídla a pak chodil ujídat. Tak jsme přestali kupovat veškeré sladkosti a kupovali jsme jen to, co jsme měli mít k večeři, případně ke snídani. Měl prostě jen tři jídla denně plus nějakou odpolední svačinku (zákusek z menzy od oběda, naštěstí převážně ovoce). Když řekl, že má hlad a chtěl si jít něco vzít, tak jsem ho buzerovala, ať si dá krajíc suchého chleba. A pokud ho nechce, tak nemá hlad a pěkně počká až do večeře. Taky byla výhoda, že jsme tam neměli televizi, takže jsme chodili na dlouhé procházky a nebo trávili večery v posteli (sex je taky dobrý na výdej energie), od metra a na metro jsme chodili pěšky (dvě zastávky autobusem), přes léto jsme se chodili koupat do Šeberáku (v noci, aby už byla tma, styděl se!), občas jsem ho ukecala do bazénu. A kila pomalu ubývala a začali jsme sem tam i s nějakým sportem, sám od sebe začal ráno chodit běhat. A postupem času si přidával kolo, squash, posilovna, plavání, takže teď po 11 letech mu naprosto nestačím. A problémy s váhou zmizely, i když se v jídle nijak neomezuje (občas ho krotím u televize, vždycky si přinese celé balení, tak ho nutím, ať si donese jen třeba mističku oříšků a ne celou kilovku, kterou jsme v makru koupili nebo mu tyto ?rozmazlovací chuťovky? nosím sama).
Musím teda říct, že občas to nebylo lehké, párkrát jsme se pěkně ?chytli?. Ani pro mě to nebyl žádný med. Mám to štěstí, že jsem od přírody štíhlá a nikdy jsem nijak nesportovala, ale jak jsem s ním začala sportovat, tak mi ztloustly stehna (asi mi tam narostly svaly) a musela jsem si kompletně nakoupit nové kalhoty a sukně. Ale ta jeho radost, když si poprvé koupil něco ve velikosti L namísto obvyklého XXL, to docela stálo za to.
Držím palce, abys byla ve svojí snaze úspěšná a kilča šla pěkně dolů a bez ohledu na váhu jsi byla brzo těhulka. Jinak neznám nikoho, kdo by měl kvůli nadváze problémy s otěhotněním nebo s těhotenstvím a to pár silnějších kamarádek mám.
Bohunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
29.11.04 17:39

stefinko, chceš mě zabít !!!?? Mléčný výrobky miluju bez těch nemám ani jeden den a zrovna je mám v zakázaných.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
29.11.04 18:04

Ahoj Desty,
naštěstí jsem B a celkem dobře to kopíruje i moje chutě. Moje holka Zuzka 0 měla ve 14 letech konfekční velikost 50, po mléčných výrobcích se může utlouct. Jen úpravou jídelníčku se během půl roku dostala na velikost 44. A jsme u toho, že jak si člověk povolí … je jí 19, má zase velikost 52 a cpe se hlavně těstovinama. Je to levné, rychlé a neleze do peněz :cry: výšku má 170 cm, váhu … počítám ke 120 kg nemá daleko. Martina dodržuje jídelníček a mírně sportuje - joga, lehké posilování a má 176 cm 68 kg velikost 40-42 „s prstem v nose“. Výrokům, že tloustnu i po vodě, se směju, protože je důvěrně znám. Nevěřím tomu, že něčí tělo ukládá na víc jak 100%, pokud nemá zároveň nějaké vnitřní problémy, které se musí řešit. Zažila jsem paní, která byla jako koule, skutečně měla endokrynologickou potíž a s velkým úsilím doktorů něco zhubla a nakonec se i mimča dočkala. Ale holky kulatý, mějte se rády. Tady byl někde v diskuzi odkaz na jakousi reality show, kde ženský co si mysleli, že jsou ošklivky měnili na krásky … podle mého soudu z nich udělali pouze klony. Tak se mějte krásně, Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.11.04 21:41

Ahojky, měla bych taky dotaz.
Je mi 25 a dva roky se snažíme o mimíska. Bohužel zatím marně.

Mýslíte, že to může být o tím, že při mé výšce cca 162 cm váží někdy 91, někdy 93 kg ??

Jo a jen tak mimochodem, nabrala jsem to celkem rychle. Ještě nedávno jsem totiž vážila 69 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
202
30.11.04 15:29

Ahoj,
ráno jsem si dělala testy a mám dvě čárky na obou… a to pěkně rychle žádné 3-5 minut. Ve čtrtek jdu k doktorovi a snad to potvrdí.
Takže nejspíš nadváha nebude překážkou v otěhotnění, ale nejspíš bude problémem v těhotenství a to zvlášť v posledních měsících. Hlavně nejíst za dva a jíst zdravě, chci mít zravé a krásné mimiko, tak konečně snad najdu mou neustále se schovávající pevnou vůli.

Držím pěsti všem, které se snaží otěhotnět nebo zhubnout, ať se jim vše daří.

Hlavní je být zdravá a spokojená

Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama