Náhlá ztráta MM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirca84
Nováček 9 příspěvků 29.06.13 21:26
Náhlá ztráta MM?

Ahoj maminky, mám opět dotaz. Mám 10ti denní holčičku. MM jsem měla už v porodnici dost a včera nejednou se do mě dala zimnice, měla jsem horečku 38. Vzala jsem si tedy Paralen na noc, aby to přešlo a dnes jsem nakojili z pravého prsu 10 a z levého 30. Myslíte, že je možné, že jsem takhle rychle ztratila MM?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 29.06.13 21:30

Horečka může snížit laktaci, ale pokud jsi něco nakojila, tak nejde o ztrátu mléka, ale laktační krizi a ta se řeší úplně stejně, jako růstové spurty - dítě se přikládá a přikládá a je u prsa imrvére a během několika dnů se laktace zase zvedne ;)
A zahoď váhu, to je strašnej mor, nech to na miminu

Run
Generální žvanilka 20667 příspěvků 29.06.13 21:32

Ne.. Ty ji vážíš po každém prsu? Nebo jak si na to přišla?

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 29.06.13 21:45

Ne tak rychle o mléko neprijdes ;-)
My máme 20ti denní miminko a 16 den jeho života přišel první růstový spurt, 2 dny mi kluk visel permanentne na prsu, třetí den už to bylo o. k. takže prikladej kdykoliv si miminko řekne a váhu bych někam schovala, zbytečně se stresujes ;-)

Mirca84
Nováček 9 příspěvků 29.06.13 21:47

Jj, mám půjčenou váhu. Naše dr. chce vědět kolik malá vypije, protože nepřibírá :-( Porodní váha byla 4,35, z porodnice jsme šli s 4,17 a teď má 4,04. Celý týden jsem sledovala váhu a bylo to různé, někdy vypila 100, ale taky třeba jen 40, 50,60. Po konzultaci s dr. mi bylo řečeno, že by měla pít cca. 80, takže jsem musela koupit Nutrilon. Jenže moc ho dávat ještě nechci, protože bych ráda kojila a bojím se, že si pak zvykne na mléko. Přesně jak říkáte, pořád přikládám, kojení nám tak zabere většinu času. Pořád střídám prsa sem a tam, aby vytahala co nejvíce. Jenže pak máme zase problémy s usínáním. Jakmile vidím že nepije nebo se sama pustí, dám jí krknout (to se nám taky moc nevede), pak na váhu a to už je po spánku. Takže pak v postýlce nemůže zabrat a pořád honí kolem pusiny.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 29.06.13 21:57

Já to řeším jednoduše, nakojim, usne u toho, dám odrihnout, prebalim tím se probudi a pak znovu prilozim ke srejnemu prsu, on si tím vytahne i zadní mléko, potom opatrně zavinu, když je neklidny pustím bílý šum, po 15. minutach vypnu a 2-3 hodiny spí ;-)

emaf
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 29.06.13 21:58

Já vážila po každém kojení měsíc - rady dr. Paulové z porodnice (zakladatelka laktační ligy), v momentě co jsem váhu uklidila jsem kojila bez problémů. Taky mě v nemocnici stresovali, že musí vypít tolik a tolik. Nikdy to nevypila. Pila podobně tak jak ty píšeš. Zkus tu váhu fakt uklidit já se tím hrozně stresovala a malá to ze mě cítila.

natyber
Kelišová 6061 příspěvků 29.06.13 22:10

To vážení je na palici, já bych na dva tři dny přestala vážit a v klidu kojila, miminko si vytáhne kolik potřebuje, pokaždé to není stejně mě z prvu papal asi dvě minuty 8o a já se bála že je to málo a pak měl dny kdy se s tím crcal :lol: myslím že to vážení tě akorát stresuje a na kojení je třeba klídeček ;) prý je lepší kojit z jednoho prsu miminko vypije víc zadního mlíčka a pak bych ho nechala spinkat bez vážení a jak by se vzbudilo tak bych mu šoupla druhé prso já kojila někdy i po hodině :nevim:
Mrkni tady, jsou tam dobré rady, ten 14tý dotaz je ohledně neprospívajícího miminka ;)

http://www.kojeni.net/databaze.php

Mirca84
Nováček 9 příspěvků 29.06.13 22:24

Holky, děkuji moc za rady :-) S tou váhou ale budu muset ještě vydržet. V úterý musím nahlásit dr. výsledky :-( No a co mám dělat s tím honěním? Nevím, jestli má hlad a nebo je prostě jen tak nena… :-D Snažím se jí dát třeba i dudlíčka, aby se uklidnila a usnula, ale bohužel ten mi odmítá. Potvůrka to pozná, že je to umělé a ne prso :roll:

Mirca84
Nováček 9 příspěvků 29.06.13 22:26
@ivana-domca píše:
Já to řeším jednoduše, nakojim, usne u toho, dám odrihnout, prebalim tím se probudi a pak znovu prilozim ke srejnemu prsu, on si tím vytahne i zadní mléko, potom opatrně zavinu, když je neklidny pustím bílý šum, po 15. minutach vypnu a 2-3 hodiny spí ;-)

Možná je to blbý dotaz, ale co to je bílý šum? :think:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 29.06.13 22:32
@Mirca84 píše:
Možná je to blbý dotaz, ale co to je bílý šum? :think:

bílý šum je stereotipni zvuk jako třeba vysavac, fen, digestor, zrneni televize, my máme stahnuty zrneni televize a to mu pouštím, mimčo to krásně uklidni ;-)

Mirca84
Nováček 9 příspěvků 29.06.13 22:35
@ivana-domca píše:
bílý šum je stereotipni zvuk jako třeba vysavac, fen, digestor, zrneni televize, my máme stahnuty zrneni televize a to mu pouštím, mimčo to krásně uklidni ;-)
:palec:
omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 29.06.13 22:36

S tím vážením je to blbé. Chtěla jsem ti napsat, že můj malý odříhnout nepotřeboval. Takže usnul u kojení a já ho nebudila. Popravdě - spal se mnou v posteli. Třeba v noci jsem kojila takhle: začala jsem kojit, usnula, on u kojení usnul a po 2 hodinách si mě vzbudil, že chce kojit znova.
První týden jsem byla z kojení šílená, jeden den dokonce odstříkávala, protože se blbě chytal. Doma jsem měla v pohotovosti nutrilon, protože ho už v porodnici dokrmovaly. Ale bránila jsem se tomu jak čert kříži ho otevřít.
Pak jsem to nechala na synovi, s tím teda, že jsem dodržovala rozestup mezi kojeném alespoň 1,5h. Ale kojila jsem jak dlouho chtěl, z kolika prsů chtěl (někdy jsem i každé prso prohodila 2× během jednoho kojení). Nakonec jsem kojila 20m.

natyber
Kelišová 6061 příspěvků 29.06.13 22:42

@Mirca84 můj syn taky nechtěl dudlíček a ani teď ho moc nedudá prostě některým dětěm nechutná :lol: s tím jak honí pusinkou to miminka dělají jak mají ten sací reflex cokoliv dáš k pusince tak se bude snažit to cucat ;) dudlíček jsem zkoušela dávat, chvíli přidržet ale vždycky se tak zaksichtil a vyplivnul nakonec občas dudá :palec: pusinkou mlel pořád jak jsem ho chovala hned natáčel hlavičku a hledal pusinkou a doteď když ho chovám tak mi ocucává rameno :lol: zkus doktorce navrhnout že zkusíš týden bez vážení třeba když nebudeš ve stresu tak se to upraví ;)

http://www.mamaaja.cz/…rozencu.html

natyber
Kelišová 6061 příspěvků 29.06.13 22:53

@omites :pankac: :pankac: jj chce to sžít se s miminkem, ty první dny jsou na palici, já si připadala že jen kojím nic jiného jsem nezvládala :roll: a kojila jsem přesně v noci jako ty, vždy jsme u toho oba usnuli :roll: v porodce mi řekli že kojit nejdřív po hodině a tak když plakal tak jsem mu dala, papal fakt asi dvě minutky až se u toho zalykal a tak měl asi brzy hlad :think: jinak špatně odříhává doteď, občas si odříhne a občas vůbec, nebo za delší dobu když ho třeba zvednu.Jsou mu skoro 4. měsíce a stále ho kojím dle jeho potřeb, někdy po 1,5 h někdy po 2 h a když dlouho spí tak je to i po 3-4 hodinách, když jsou vedra tak i po hodině ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama