Nájemné + služby ( zálohy)

25.4.21 00:00

Nájemné + služby ( zálohy)

Dobrý den, mám pocit, že platím víc za služby. Platím služby za byt 3+km 64m2, 3000kč a to tam žiju já se svým synem, kterému není ani jeden rok. Kolik si myslíte, že by jsem měla platit???
Když jsem tady žila i se svým otcem platili jsem 3500kč a hodně nám vraceli. (Částka větší jak nájem se službama) Prostě skoro 4× za služby. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Pro info… Služby platím bez elektřiny tu paltím zvlášť a plyn nemám. Teď se zateploval celý panelák takže ušetřím za teplo. A s malým nespotřebujeme tolik za služby. Loňský rok mi vraceli cca 12500kč.( A to jsme byli na to 3). Pobírám jenom mateřskou. Takže zbytek dostávám od sociálky. Když mi vrátí víc za služby tak sociálka bude dělat problémy..

Příspěvek upraven 25.04.21 v 15:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
106
25.4.21 00:04

Služby nejsou imaginární jednotka. U vody je to údaj na vodoměru, u elektřiny na elektroměru. Co my víme kolik spotřebujete a jak to máte zapsané ve smlouvě? :nevim: Jaké máte roční vyúčtování :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 00:06

V nasem SVJ se plati podle plochy bytu, nikoliv poctu osob v nem, voda, teplo a elektrina podle skutecne spotreby.

• Citovat
  • Nahlásit
53259
25.4.21 00:20

No a co v tom je? Jen služby nebo i energie? Musíš to mít rozepsaný a jednou ročně dostat vyúčtování. U energií je jednoduchý si zjistit, jako máte přesnou spotřebu - stav před, stav po. U ostatního vidíte, co v tom všecko je, zda se ceny oproti minulým letům zvýšily… Pro srovnání, mám byt 2+1 obývaný jedním člověkem a 3+1 obývaný dvěma dospělými a dvěma dětmi a měsíční poplatky jsou srovnatelné. Byty jsou v různých lokalitách, jeden je v zatepleném domě ve středové pozici, druhý v o dost hůř zatepleném v krajní pozici nad sklepem. Jeden vytápěn centrálně, druhý vlastní plynový kotel. U každého jinak fond oprav, jiná pojistka, jiná cena za úklid, v jednom jsou navíc kominíci, atd. Třeba elektriky čtyři lidi nespotřebují o tolik víc než ten jeden, všichni mají lednici, sporák, televizi, počítač, snad jenom pračka jede u větší domácnosti výrazně častěji. Takže ne - ani trochu nejde říct, jestli platíš moc nebo málo. Ale je velmi snadné, abysis to ty sama ověřila kontrolou odečtů a vyúčtování a porovnala s minulými roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2578
25.4.21 02:06

Mně to nepřijde moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
25.4.21 06:50

Mi to moc nepřijde, platila jsem skoro 5 tis za sebe a 2 děti :think: však se podívej na spotřebu. Max ti budou vracet a máš to jako spoření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28586
25.4.21 07:10

A ted ti nevraci? U nas dela rozdil osoby v byte 700 na zalohach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14189
25.4.21 07:42
@Nicole1Lucas píše:
Dobrý den, mám pocit, že platím víc za služby. Platím služby za byt 3+km 64m2, 3000kč a to tam žiju já se svým synem, kterému není ani jeden rok. Kolik si myslíte, že by jsem měla platit???
Když jsem tady žila i se svým otcem platili jsem 3500kč a hodně nám vraceli. (Částka větší jak nájem se službama) Prostě skoro 4× za služby. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Podle mě přiměřený… Ve vlastním baráku ve svým bytě o stejný rozloze, single, mi voda+elektrika+plyn vychází cca na 2500,– - 3000,–Kč měsíčně… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47444
25.4.21 08:15
@bse.pedro píše:
Podle mě přiměřený… Ve vlastním baráku ve svým bytě o stejný rozloze, single, mi voda+elektrika+plyn vychází cca na 2500,– - 3000,–Kč měsíčně… 8)

se musim podivat do diskuze o koupani, jak jsi na tom s hygienou 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20121
25.4.21 08:16

Teď někdy by ti mělo přijít vyůčtování za loňský rok, tak uvidíš, jakou máš skutečnou spotřebu. Podle toho si pak můžeš zálohy nastavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14189
25.4.21 08:21
@matkabagristy píše:
se musim podivat do diskuze o koupani, jak jsi na tom s hygienou 8)

To se ani nemusíš koukat, já to klidně přiznám… Jsem špinavej vesnickej dobytek, kterej se koupe/sprchuje cca 3× týdně, když nic nedělá a sem tam si dá sprchu bez mejdla, když se propotí, nebo se umeje, než jde k doktorovi, na šukačku, apod… Nemeju se extra, když jdu do krámu pro rohlíky nebo do lesa na houby, prostě prase nóóóó… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47444
25.4.21 08:23
@bse.pedro píše:
To se ani nemusíš koukat, já to klidně přiznám… Jsem špinavej vesnickej dobytek, kterej se koupe/sprchuje cca 3× týdně, když nic nedělá a sem tam si dá sprchu bez mejdla, když se propotí, nebo se umeje, než jde k doktorovi, na šukačku, apod… Nemeju se extra, když jdu do krámu pro rohlíky nebo do lesa na houby, prostě prase nóóóó… :nevim: 8)

ze ti ty rohliky v krame prodaji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14189
25.4.21 08:28
@matkabagristy píše:
ze ti ty rohliky v krame prodaji :roll:

Jim je to jedno, hlavně že jim neztvrdou… A voni ty ženský tam sou taky prasata, možná se mejou večer nebo ráno doma, ale v průběhu šichty se osprchovat nejdou a normálně smrděj… Cítím divnej puch, i když stojím na opačný straně kvelbu, u chladící vitríny, kde jsou mlíka, sejry a tak… Dost podobně mi smrděly i lidi, když jsem byl v Olomouci na exkurzi ve výrobně tvarůžků, ty lidi tam smrděli až na dvůr… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47444
25.4.21 08:35
@bse.pedro píše:
Jim je to jedno, hlavně že jim neztvrdou… A voni ty ženský tam sou taky prasata, možná se mejou večer nebo ráno doma, ale v průběhu šichty se osprchovat nejdou a normálně smrděj… Cítím divnej puch, i když stojím na opačný straně kvelbu, u chladící vitríny, kde jsou mlíka, sejry a tak… Dost podobně mi smrděly i lidi, když jsem byl v Olomouci na exkurzi ve výrobně tvarůžků, ty lidi tam smrděli až na dvůr… :nevim: 8)

a nejvic nemytych deti se schazi v zoo 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14189
25.4.21 08:43
@matkabagristy píše:
a nejvic nemytych deti se schazi v zoo 8)

Ano, nemyté a smradlavé děti s nemytými a smradlavými rodiči se shromažďují hlavně v pavilonu opic… :roll: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat