Nájemní smlouva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.10 12:58
Nájemní smlouva

Ahojky holky :-)
předem se omlouvám za anonym,ale je mi trapný,že se budu tak blbě ptát :oops:
Ale budem se stěhovat do podnájmu,a já vůbec nevím co všechno by mělo být v nájemní smlouvě a na co si dát fakt pozor.takže budu ráda za každou radu moc dííky předem :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
maminka189
Kelišová 5327 příspěvků 23.08.10 13:01

Kolik budete dávat za nájem,poplatky a pozor na kauci musí být ve smlouvě napsáno,zda je vratná či nevratná a na co přesně určena…A taky asi výpovědní lhůta…

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12708 příspěvků 23.08.10 13:05

také vybavení bytu, ustanovení, kdo se stará o opravy a kdo je platí. jestli je byt pojištěn.

maminka189
Kelišová 5327 příspěvků 23.08.10 13:08

Taky jak je byt veliký a v jakém je stavu… :think:

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 23.08.10 13:14

Lepší pořídit fotodokumentaci. Ať potom netvrdí, že jste něco zničili :nevim:

Loudalka
Kelišová 5648 příspěvků 23.08.10 13:35

ahojky pronajimame od cervna, mame smlouvu zkonzultovanou /opravenou/ od kamaradky pravnicky, tak jestli chces, tak ti ji poslu (bez inicialu) mailem.

El-Brno
Kelišová 5458 příspěvků 23.08.10 22:20

Hlavně si dej pozor, jestli se stěhuješ „nájmu“ nebo „podnájmu“. Zákon tyto dvě slova docela podstatně rozlišuje - nájem je od přímého majitele, podnájem je od člověka, který je sám v nájmu a „podnajímá“ byt dál. Podle toho, o jakou formu se jedná, zákon stanoví různý druh ochrany a podle toho si člověk musí dávat pozor. Např. u nájmu je výpovědní doba v zákoně a nejde sjednat jinak, u podnájmu lze sjednat, u podnájmu jsou i jiné způsoby zániku než výpověď apod…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.12 16:09

Ahojky, prosím mám takovou otázečku… jsme v podnájmu a smlouvu máme na půl roku, tedy do června 2012 byla a pak prodloužit o dalšího půl roku. Takže nám skončila podle nájemní smlouvy v červnu 2012 a majitel sice obden tak komunikuje, kvůli tomu, že mu sem chodí pošta, apod. ale o prodloužení, aby to do smlouvy dopsal nějak zájem nemá, i když chce aby jsme tu dále bydleli, na formality nějak kašle. Ve smlouvě máme napsáno, že jsme zaplatili dvě kauce ve výši 6000,– - neplatili jsme nic, žádnou kauci. Platíme mu jen měsíční nájem. Budeme se tak do 2.měsíců stěhovat do zahraničí a mám kamaráda, co by sem šel místo nás…ale domácímu to musím říct že se budeme stěhovat a on odpoví že máme 3.měs výpovědní lhůtu, což je ve smlouvě napsáno, ale smlouva už podle papíru není platná! Takže teď nevím nějak jak se mám zachovat a kdy mu to oznámit, aby nás nevypakoval hned, když se tam potřebujeme nastěhovat v cizině až tak v půli září… teď, babo raď… ;) :potlesk: :palec:

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 29.07.12 16:26

A to Vám už odpovědel (ty tři měs.)? já myslím, že bude v pohodě když máte za sebe nového nájemce

jinak už taky podruhé bydlím bez smlouvy po jejím vypršení, vztahy celkem ok, ale kdyby došlo na problém, tak je zrovna ta moje „nesmlouva“ dvojsečná (denní pokuta při nevystěhování po ukončení atd.), takže bych se snažilo v klidu dohodnout s tím že za sebe máte náhradu, mu to může být v podstatě jedno (pokud bude platit nájem a nebude vyloženě problémový :D )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.12 16:36

Nene, problémový neni a o byt má fakt zájem. Ne, ještě lhůta neběží… protože se bojím, že když mu to řeknu teď, řekne at bud prodloužíme smlouvu nebo odejdeme hned.

El-Brno
Kelišová 5458 příspěvků 29.07.12 16:39

Já bych to neřešila, máte náhradníky, tak by vám mohl vyjít vsříct. navíc smlouva už není platná, tzn. bydlíte v bytě bez právního důvodu, takže neplatí žádná tříměsíční výpovědní lhůta. zkuste se s ním normálně domluvit, určitě ho znáte z nás tady nejlíp a víte, jak moc je rozumný. navíc, co by z toho měl vás teda vypakovat hned, když mu pravidelně platíte, navíc jste mu sehnali náhradu, co by si víc mohl přát :kytka:

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 29.07.12 16:47
@El-Brno píše:
Já bych to neřešila, máte náhradníky, tak by vám mohl vyjít vsříct. navíc smlouva už není platná, tzn. bydlíte v bytě bez právního důvodu, takže neplatí žádná tříměsíční výpovědní lhůta. zkuste se s ním normálně domluvit, určitě ho znáte z nás tady nejlíp a víte, jak moc je rozumný. navíc, co by z toho měl vás teda vypakovat hned, když mu pravidelně platíte, navíc jste mu sehnali náhradu, co by si víc mohl přát :kytka:

A není to tak, že se ta smlouva automaticky obnovuje na tu samou dobu, pokud v době ukončení platnosti ten majitel nic nekoná? Nevím, někde jsem to slyšela, ale asi blbost, že? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.12 16:49

Taky doufám… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.12 16:50
@Gina108 píše:
A není to tak, že se ta smlouva automaticky obnovuje na tu samou dobu, pokud v době ukončení platnosti ten majitel nic nekoná? Nevím, někde jsem to slyšela, ale asi blbost, že? :nevim:

Ve smlouvě tohle napsané není :)

El-Brno
Kelišová 5458 příspěvků 29.07.12 16:52

@Gina108 myslím, že to tak bylo dřív, teď už ne…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama