Nákaza toxoplazmózou

20.2.20 19:09

Nákaza toxoplazmózou

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je možný se nakazit toxoplazmózou, když jsem sáhla na slepičí vajíčko, který bylo trochu špinavý od trusu a pak jsem si vzala nějaké jídlo a nejsem si jistá, jestli jsem si předtím umyla ruce? Moc děkuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13262
20.2.20 19:13

Nepleteš si toxoplazmózu se salmonelou? Toxa nemá s ptáky nic společnýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:16

@Janli Ne, určitě myslím toxoplazmu. I od slepic se dá nakazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:20

Já myslela, že tohle je od koček, ale pokud se dá nakazit od slepit tak ses klidně nakazit mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12643
20.2.20 19:28

Slepičí vajíčko od trusu určitě ne. Bylo by to možné, pokud bys pozřela kontaminované drůbeží maso nebo sáhla na kočičí trus. Ale přenos slepičím trusem je nanejvýš nepravděpodobný. Proc se ptáš, jsi těhotná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:37

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
20.2.20 19:39

Toxo lze chytit z nemyte zeleniny, syroveho masa nebo kociciho trusu a to pouze max 14 dni v zivote dane kocky, pak jiz nejsou infekcni!
Takze z ptaciho trusu na vejci ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 19:42

@MartinaIrena Děkuju za odpověď, jsem těhotná, ve 22. týdnu. Právě že si dávám velký pozor, nad vším hrozně přemýšlím a právě mě zajímalo, zda je takový přenos možný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12643
20.2.20 19:46

@Anonym 17 Hm, ale na trus na vejcích bych byla taky opatrná. Třeba kvůli té salmone. Taky žádná radost v těhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13262
20.2.20 20:20

Tobě gynekolog nedělal test na protilátky toxoplazmózy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 20:39

@Janli Dělal, v 1. trimestru a vyšlo mi to negativní, proto si celý těhotenství dávám pozor na to, co jím a na hygienu. S tím vajíčkem se mi to stalo dneska, proto to řeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 21:18

Neplašte, bude to v pořádku. Toxoplazmózu chytnete spíše z nemyté zeleniny. Pokud Vás to moc trápí, požádejte gynekologa o opětovný test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama