Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
My bydlíme v bytě 80 m2 čtyři, dvě děti. SVJ platíme zálohy přes 9 tisíc měsíčně a teď byl přeplatek asi 600 korun. Elektřina 1500 měsíčně, plyn 730.
@Zury_y píše: Více
Mně to moc nepřipadá, je v tom totiž nejen fond oprav, ale i topení, teplá a studená voda, odvoz odpadu, podíl na výtahu a další věci. Teplo a voda jsou teď hodně drahé.
@medvidka píše: Více
Jak to tady tak ctu, tak nekteri jste fakt hodne rozezrani a rozcapeni ![]()
@Da12 píše: Více
My trebas odvoz odpadu platime mestu 1× rocne. Takze ne kazdy to ma takto.
@Zury_y píše: Více
fond oprav je na metr čtvereční tolik, kolik se odhlasuje
My ted po rocnim vyuctovani budem snizovat zalohy a bude to vychazet na 8500,– celkove se vsim vsudy. Z toho fond oprav bude pres 3tis.
Tvoje zalohy mi prijdou uplne ok.
My platíme za byt 3+1, 78 m2, 2 dospělí + 2 děti (větší) zálohy necelých 5000,– (+ 1250,– el. + 250,– plyn jen vaření)
Právě přišlo vyúčtování, vrací nám necelých 5 tisíc
Byt v osobnim vlastnictví 85 m2, v podstatě 2 osoby, měsíční zálohy a fond oprav 5061 Kč, k tomu cca 1400 elektřina, 250 plyn, 400 internet. Včera přišlo vyúčtování a budou mě vracet 6600 Kč. Takže bych řekla, že za jednu osobu je to hodně, ale záleží, kolik u vás stojí voda a teplo.
@Zury_y píše: Více
20 tisíc mi připadá také moc, ale jak píšu výše, tak my máme také vlastní třípokojový byt a platíme měsíčně celkem asi patnáct tisíc. Tedy včetně internetu, radia, televize, elektřina, plyn, poplatky za mobil. Jen do SVJ platíme každý měsíc skoro deset tisíc. Ale tam to je hodně o spotřebě tepla, teplé a studené vody. Vzhledem k tomu, že máme dvě děti, tak spotřeba vody je dost velká a manžel je zmrzlík, takže s topením také nešetříme. A pak si to holt zaplatíme.
My platíme zálohy 6,5 tisíce, elektřinu 1000,–. Máme byt 80 metrů, je nás tu 5. Já jsem doma na mateřské, takže pořád nějaké spotřebiče puštěné a měli jsme skoro 10 tisíc přeplatek
A to nijak nešetříme i jsme v zimě dost topili kvůli nejmladšími dítěti.
Je to tedy bez poplatků za televizi, internet, telefony, pojistky, spoření,… prostě jen čistě platby za byt.
Podle mě to odpovídá, bydlím sám v bytě 100 metrů čtverečních a platím komplet 8 500,– Přeplatky v řádech korun.
@Zury_y platíme 5tis na domě 200m za energie, teplo, vodu, internet…4clenna rodina.
Bydlíme v bytě 145m2, 2 dospělí a 2 děti a platíme cca 11 tis. i s el. Přeplatek cca 10 tis. dohromady.