Reklama

náklady za mimíska?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Máša84
Povídálka 29 příspěvků 17.06.09 18:39
náklady za mimíska?

Ahojte maminky a maminky-čekatelky:)

Tak jsem před několika dny uviděla neuvěřitelné a dlouho toužebně očekávané // :D Bude to s manželem naše první miminko a vzhledem k tomu, že už jsme to po 8letech snažení opravdu nečekali, ani jsme se nepřipravili finančně :? Chtěla bych se zeptat vás zkušenějších maminek, jestli byste mi mohly prozradit, na kolik Vás miminko asi tak měsíčně vyjde ? Myslím plínky, papu, kosmetika a tak. Vím, že to je blbá otázka, ale vzhledem k tomu, že jsem odešla ze zaměstnní kvůli tomu, abych si dodělala školu a hups, najednou je mimi tu a já nemám nárok na mateřskou. :( Na mimčo se strašně těšíme a jen chceme propočítat, abychom ho i dobře zaopatřili. Moc díky za pomoc!! :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 17.06.09 18:53

Ahoj.Tak my jsme ze začátku dávali měsíčně tak 2000-2500..Záleží na tom jestli budeš kojit nebo ne,to by náklady byli větší..Potom jsme dávali očkovat prevenarem,to vyšlo na 6000 kč…Teď už je malej větší,tak za něj dáváme tak kolem 3000-3500… :)

Máša84
Povídálka 29 příspěvků 17.06.09 19:02
Danušce23

Danuško díky :) tak to neni tak hrozný, já čekala, že to bude tak deset tisíc :lol: to se dá ustát

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 17.06.09 19:18

Ahoj Mášo,

hlavně moc gratuluju. A neboj, miminko uživíš, i kdyby trakaře padaly. :-)

Jinak bys měla asi napsat, co všechno chceš do těch nákladů započítat. Jsou tam jednorázové věci - postýlka (+ peřinka, povlečení, zavinovačka), autosedačka, kočárek, chůvička, pak pravidelné náklady - kojení (0 Kč)/UM, pleny (látkové/jedno­rázovky), oblečení, různé lahvičky, sterilizátory, odsávačka, hygiena, léky a očkování, prací prášek. Dala by se započítat třeba i větší spotřeba vody a elekřiny, víc benzínu, pokud jezdíš autem (s miminem se pak jezdí víc autem než MHD).
Velký rozdíl je, jestli budeš pořizovat všechno nové nebo z druhé ruky. Třeba oblečení je podle mého názoru zbytečné kupovat nové. „Obnošené“ věci vypadají jako nové a rozdíl může být řádový (100-500 Kč x 30-100 Kč).

Při kojení a používání jednorázovek a použitého oblečení bych taky řekla těch cca 2500 Kč/měsíc. Největší pecka jsou ty jednorázové věci do začátku - nový kočárek 7-15 t, autosedačka 3-5 t., postýlka 1000… Na autosedačce jsme nešetřili, ale postýlku i kočárek jsem ráda vzala od příbuzných…

Jarcik
Povídálka 23 příspěvků 17.06.09 19:27

No nechci tě vystrašit, ale ze začátku než koupíte kočárek, sedačku, přebalovací pult, postýlku, zavinovačku, odsávačku atd atd, tak to bude určitě přes 10.000 Kč.Plno věcí se dá sehnat přes bazar, a plno věcí ti budou chtít koupit příbuzní. Potom ty běžné měsíční nákupy opravdu vyjdou na 2000-3000 měsíčně. Záleží jak mu budete dopřávat. My chodíme 2× měsíčně plavat za cca 600 Kč, pak papír plenky za cca 1000, nějaké oblečení 600 a sem tam nějaká kosmetika no a seš na těch 3000.

Máša84
Povídálka 29 příspěvků 17.06.09 19:29

Ivi děkuju za gratulaci :-) Šmankote to je věcí!!! 8O Já jsem ale naivka, to je hrůza. No s těma jednorázovýma nákladama jsem počítala, to se snad využije i na případné další potomstvo, měla jsem namysli opravdu takové ty spotřební věci co se musí pravidelně kupovat. Mlíko asi mít nebudu, neměla ho ani mamka ani sestra, takže nevíte ještě s tou výživou, když jsme u toho? Stačí opravdu jen orientačně! :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.06.09 19:39
Máša84 píše:
Mlíko asi mít nebudu, neměla ho ani mamka ani sestra, takže nevíte ještě s tou výživou, když jsme u toho? Stačí opravdu jen orientačně! :wink:

To ještě nic neznamená. Moje mamka kojila nejdýl mě (jsem ze tří sourozenců), a to asi šest týdnů. Počítala jsem trochu s tím, že kojit nebudu moct, ale nakonec bez sebemenších problémů jsem odstavovala až na dvou letech, a to jen proto, že mi dcera přišla na kojení velká a já už taky myslela na další miminko. Přeju, ať všechno vyjde jak má.

S UM mám zkušenosti až po těch dvou letech, dávala jsem ještě UM, normální kravské až teď ve 3 letech. Vím, že těch cca 600g stojí kolem 200Kč. Nevím, kolik toho vypijí miminka, ale na 100ml vody se dává myslím 15 g prášku, takže těch 600g vystačí na 4 litry (větší děti potřebují cca půl litru na den).

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 17.06.09 19:46

ahoj, tak my na um presli ve 4.mesici a tak nas to pri nutrilonu vyslo cca 2000-2500 kc mesicne, pokud dite snasi i jiny um, muze to byt levnejsi, pokud bude mit problemky, muze mit i ty drazsi UM. pozdeji u prikrmu zalezi na tom, jak se ti bude chtit varit je doma nebo kupovat sklenicky.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 17.06.09 19:49

Jo,zapoměla jsem dodat,že až začneš s příkrmama,tak se dá dost ušetřit tím,že je budeš doma vařit…Martínek toho sní dost,tak se mi vařit fakt vyplatí…Otázka je ,ale jestli to tvoje miminko bude chtít jíst…Mě ani nic jinýho nezbylo,musím vařit i když jedeme pryč,protože mi kupovaný jídlo prostě jíst nechce… :roll:

Máša84
Povídálka 29 příspěvků 17.06.09 20:05

Cmeldo, to myslíš tím další 2tisíce měsíčně navíc jen za krmení?

Jinak moc díky všem za odpovědi!!! Myslím, že jsou vyčerpávající a úplně mi to stačí :-) Představu mám. A taky jste mě uklidnily, že to nebude tak hrozné 8) Mějte se krásně a užívejte si mimísky :P

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 17.06.09 21:10

A jak víš, že nemáš nárok na mateřskou? V práci jsi skončila teď, ne?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 17.06.09 21:36

prověř si tu mateřskou a pokud ji byla třeba osvč a nemáš nárok na mateřskou, máš hned po porodu nárok na rodičovský příspěvek.
Nároky: na začátku jednorázovka asi 50.000 (postýlka, kočárek, autosedačka, vanička, oblečení, kosmetika, odsávačky a spousta dalších maličkostí. Měsíčně pak kolem 3tis.

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 17.06.09 22:59

Já mám pocit, že nás děcka stojí všechny peníze :-)

Jinak to nějak spočítané nemám, ale vím, že u malého to bylo cca 1000 pleny + 1500 UM na měsíc (teď jsou ale UM dražší).

Mimi toho moc nepotřebuje, něco na sebe, mít kde spát (klidně s tebou) a jídlo. Kosmetiku skoro žádnou - já pořád žiju z vzorků, co jsme dostaly v porodnici + slunečnicový olej za 25 kč.

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 17.06.09 23:19

Tak u nás: jednorárovka: cca 70000,–
měsíčně + - cca 4000,–

Jéžiš, takhle napsaný to vypadá šíleně - za to mohla bejt parádní dovolená :lol: :lol: :lol:

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 17.06.09 23:36

Mášo, s tím kojením je to fakt tak, že pokud nemáš nějaký zdravotní problém (to bys asi věděla), tak nejspíš kojit můžeš. Jak myslíš, že se krmily všechny děti do 20. století? Každá holka z vesnice to zvládla…
Myslím že největší problém bude, že při každé prkotině hned kolem uslyšíš, že nemá cenu se snažit, že to máte v rodině. :wink:
S cenou UM neporadím. Nevím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >