Nákup okrasného stromu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1055
29.4.22 11:17

Nákup okrasneho stromu

Chtěli bychom si na zahradu koupit cedr himalajsky.

Je to v dospělosti velký strom a krásný solitér, ale roste pomalu, takže chceme zakoupit už větší stromek, ať si ho ještě trochu užijeme, nez prdnem do země.

Trebas Starkl prodává jen 30cm sazenicky :lol:

Prosím o typy, kde máte dobre zkušenosti s koupí i dopravou nějakých větších stromků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38327
29.4.22 11:48

Školka okrasných stromů byla někdy pod Mělníkem, ne přímo v Obříství, ale poblíž, už nevím přesně - jeli jsme tam na kole a měli tam stromy i třímetrové. zkusím to najít… nenašla, asi tam mají jen školku a ne prodejnu, sorry

Příspěvek upraven 29.04.22 v 11:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
29.4.22 11:49

Nevím odkud jsi, ale my jsme všechny stromy kupovali v zahradnictví Chládek v Praze a všechny jsou absolutně top. Na webu má katalog i s mapou, kde všude v ČR spolupracují, tak se tam když tak podívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
29.4.22 11:49

Dá se koupit i 7 metrový strom, když si připlatíte. Ale za rozumnou cenu třeba 150 cm. Koukněte na zahradnictví Spomyšl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
29.4.22 12:21

Dík za info ;)

Já se právě informovala u starkla, takový 2m strom dovezou už jen soukr společnosti prý 1km za 26kc+DPH, no a od Čáslavi tedy bydlíme hodně daleko. A zaplatit se musí i zpáteční cesta.Je to dohromady několik set km 8o

Ten kořenový bál má prý tak do metru, váha do 100 kg.
Takže docela nářez a jámu na zasazení aby kopal nějaký bagr. :zed:

Tak teď jsem na vazkach, zda si nevymyslet něco min náročnějších na přepravu, ale jako solitér by se mi moc libil právě ten cedr. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat