Reklama

Nasazujete dětem na podzim vitamíny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.10 07:25
Nasazujete dětem na podzim vitamíny?

Začali jste dětem s příchodem chladnějšího počasí a podzimu dávat nějaké doplňky stravy - vitamíny, něco na podporu imunity??? Jakou konkrétní značku?

Malý byl loni jako miminko v zimě a na jaře dost nemocný, trápily ho každou chvíli husté zadní rýmy a kašel.. Tak přemýšlím, jak tomu předejít. Samo se poradím s pediatrem, ale tam jdeme až v polovině září, tak už teď sháním informace.

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26364 příspěvků 30.08.10 07:35

Madi :mavam:
Zrovna se chystám koupit malé v lékárně sirup Imunoglukan, může se podávat preventivně na posílení imunity dětem od 1 roku, když je dítě nachlazené nebo při prvních potížích se dávka zdvojnásobí. Počítá se na váhu. Je to asi jediný přípravek tohoto typu, který je možný dávat od 1 roku, potom jsou ještě nějaké kompletní multivitaminové šťávy. Toto obsahuje něco jiného. Budu jí ho dávat tak 2,3 měsíce, jak je doporučené a potom se uvidí. Dr. říkala, že účinek se taky neprojeví hned. Ale ona už ho dostávala na jaře, přes léto ne :nevim:

No, nevím, jestli tyto přípravky nejsou spíš „Placebo“.
Malá byla naposledy nemocná v dubnu a to dostala k dlouhodobému užívání železo a ještě nějaké vitaminy. Myslím, že nám pomohlo spíš toto, že se vnitřní prostředí organismu dalo do pořádku. Nebo z toho prostě „vyrostla“. Ale pro dobrý pocit jí to budu čas dávat, uvidíme.

Starší bude dostávat Preventan, ten je pro děti od 3 let.

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 186 inzerátů 30.08.10 08:02

taky dávám Immunogukan už druhý rok a byl super. Bylo to znát. Taky byl malý jeden rok dost nemocný. A teď nastupuje do školky a v únoru máme mít mimi, tak to určitě nasadím znovu, abych udělala aspoň něco pro to, aby odolal co nejvíc všem nákazám od ostatních dětí a co nejmíň je nosil domů miminku. Ale je nutné ho dávat alespoň 3 měsíce. A ještě byl pro menší děti tuším Pikovit-sirup, ten jsme taky jednou měli. Ten Immunoglukan je oficiálně předepsaný myslím pro trošku větší děti, ale je tam napsané, že na doporučení lékaře i od roku. A nám ho tehdy dr. doporučila, prtoože právě po tom prvním roce byl hodně nemocný a od té doby ho používám každý přechod-pozdim/zima a zima/jaro. Ale přemýšlím, že teĎ ho budu dávat celou zimu kvůli té školce, jestli ovšem náš drahý ho bude chtít. TeĎ už na ty sirupy jaksi není. :think:

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 30.08.10 08:09

Madi,

mi zvysime prisun ovoce a cela rodina uzivame rakytnikovy sirup(doufam, ze se nam podari sehnat domaci) a varime si caj z echinacey. Echinaceu muzou ale deti az od tri let.
Jedeme spis na prirodnich vecech, podle meho jsou ty vsemozne multivitaminove sragory jen chytaky na prachy a stejne telo vetsinu chemickych vitaminu vylouci, pac je nedokaze zpracovat.
Navic to mam i odzkousene, v praci jsme fasovali vsemozne vitaminy, tak jsem je poctive uzivala a byla jsem naprosto stejne nemocna, jak bez nich. Takze jsem to pak vyhazovala.

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 30.08.10 08:35

Loni jsem měla Imunoglukan, letos jsem koupila Echinaceový sirup.

nozu
Extra třída :D 11554 příspěvků 30.08.10 08:35

my opět nasadíme imunoglukan a k tomu multivitamíny - marťánci a spol. taky se mi hodně osvědčil preventan. určitě to zabírá; v lednu byla KLárka třikrát za sebou nemocná a po téhle terapii úplně OK. takže do toho jdeme znova.

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.10 08:49

Dávám Multisanostol sirup občas a Preventan junior se snažím dávat pravidelně.

Bodlacek
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 30.08.10 09:58

Ahoj. Děti byly hodně nemocné a tak jsem jim začala dávat Echinaceový sirup s vitamínem C a šípkem - jsem s ním velice spokojená.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.08.10 10:37

Vitaminy jako takove ne, vzhledem k dostupnosti ovoce a zeleniny i mimo sezonu se v prijmu z potravy mnozstvi nijak vyrazne nezmeni, nicmene zvazuju, zda nedat neco, co by podporilo imunitu hornich cest dychacich, mame ted za sebou jedno poradne nachlazeni a nic moc teda, nechtela bych si to v nejblizsi dobe zopaknout :-?

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 30.08.10 20:24

Ahoj, dceři dáváme na radu doktorky sirup Multisanostol - celoročně ale poloviční dávkování, přecejen nějaké to ovoce a zeleninu jí.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 31.08.10 15:42

Začala jsem dávat ráno vitamíny (Multitabs a Marťánky), večer obě holky dostávají Imunoglukan-letos zkouším poprvé. Starší brala Preventan, byla v pohodě, mladší byla ale hodně nemocná, tak uvidíme, jak jí pomůže ten Imunoglukan. Echinaceu jsme zkoušeli, ale neměla moc velký úspěch…
Hodně chvály jsem slyšela o Multisanostolu (tuším) :think: tak třeba ho vyzkouším..

A ještě mě napadá-mohu dávat Preventan a ještě Imunoglukan?? Myslím té starší… nebo je to na stejný princip??

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

„EvikuMiluna“ Verešová vyrazila na pohřeb Jana Kočky jako sicilská vdova

Modelka Andrea Verešová (38) se pyšní dokonalou postavou a ráda ji dává na... číst dále >

Aneta Krejčíková zveřejnila kojící fotku, aby prodala odsávačky na mléko!

Kojení na sociálních sítích je hitem posledních let, neúnavně ho propagují... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >