Násilné ukončení pracovního poměru

Anonymní
11.3.16 11:02

Násilné ukončení pracovního poměru

Dobrý den, potřebuji radu. Potřebuji ukončit pracovní poměr. Jsem samoživitelka a pracuji na směny. Bohužel ale od určité doby nebudu mít hlídání pro dítě a tudíž nejsem schopna tyto směny dodržovat. Našla jsem si práci pouze na ranní. Problém je v tom, že potřebuji nastoupit co nejdříve, ale současný zaměstnavatel mě odmítá pustit na dohodu. Dvouměsíční výpověď mi nic neřeší, protože v nové práci na mě tak dlouho čekat nemůžou. Přemýšlela jsem o „násilném“ odchodu, že si prostě nechám dát áčka a odejdu s paragrafem. Jak dlouho potom ten paragraf platí? Někde jsem slyšela že půl roku. Po půl roce se mi to smaže a budu opět čistá? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7634
11.3.16 11:07

A co nastoupit neplacenou dovolenou a normálně chodit k novému zaměstnavateli - do doby ukončneí pracovního poměru např. na dohodu o provedení práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
11.3.16 11:08

Zeptej se na pracáku a máš to jisté.

• Citovat
  • Nahlásit
20126
11.3.16 11:08

Byla bych opatrna, aby nevznikla zamestnavateli tvymi A skoda, kterou by mohl po tobe vymahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25493
11.3.16 11:09
@Premek_Orac píše:
A co nastoupit neplacenou dovolenou a normálně chodit k novému zaměstnavateli - do doby ukončneí pracovního poměru např. na dohodu o provedení práce?

I to jí musí zaměstnavatel dovolit a to tento nedovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
11.3.16 11:09
@Premek_Orac píše:
A co nastoupit neplacenou dovolenou a normálně chodit k novému zaměstnavateli - do doby ukončneí pracovního poměru např. na dohodu o provedení práce?

S tim by musel zamestnavatel souhlasit, jak s neplacenym volnem, tak s cerpanim dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25493
11.3.16 11:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuji radu. Potřebuji ukončit pracovní poměr. Jsem samoživitelka a pracuji na směny. Bohužel ale od určité doby nebudu mít hlídání pro dítě a tudíž nejsem schopna tyto směny dodržovat. Našla jsem si práci pouze na ranní. Problém je v tom, že potřebuji nastoupit co nejdříve, ale současný zaměstnavatel mě odmítá pustit na dohodu. Dvouměsíční výpověď mi nic neřeší, protože v nové práci na mě tak dlouho čekat nemůžou. Přemýšlela jsem o „násilném“ odchodu, že si prostě nechám dát áčka a odejdu s paragrafem. Jak dlouho potom ten paragraf platí? Někde jsem slyšela že půl roku. Po půl roce se mi to smaže a budu opět čistá? Děkuji za odpovědi

Tohle bych neriskovala. Za prvé dostaneš záznam do zápočťáku, který se sice za nějakou dobu smaže, ale kdo ví jestli v té době nebudeš hledat práci znova. Za druhé po tobě může chtít zaměstnavatel náhradu škody a může ji vymyslet i vcelku vysokou. A za třetí, co by tohle jednání řekl nový zaměstnavatel, tak ona si za půl roku najde něco líp placeného a nechá na holičkách mě? Tak to ji radši nevezmu vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.16 11:15

S novým zaměstanavatelem jsem dohodnutá a ten s tím souhlasí. Současnému zaměstnavateli újma nehrozí, protože tu práci, co tam dělám já, dělá i dalších 100 lidí a bez jednoho člověka firma nespadne. Já zkrátka nemám na výběr, nebudu mít hlídání pro dítě, to ho mám vzít sebou na noční, rozložit mu tam cestovní postýlku? Je to to zoufalá situace, pořád spoléhám na to, že udolám tu dohodu, ale nevim nevim no…

• Citovat
  • Nahlásit
brko
11.3.16 11:16

Toto resil pred casem muj manzel. S novym zamestnavatelem se domluvil, ze si necha napsat acka a jakoby se necha vyhodit. Nastesti se stary zamestnavatel umoudril a nakonec chlapa pustil na dohodu.
Ty muzes ukoncit pr. pomer, pokud ti v radnem terminu nebyla vyplacena mzda nebo jeji cast. Ale to asi tady nehrozi, co…

• Citovat
  • Nahlásit
6206
11.3.16 11:19

Jen mě napadlo - není v zákonu nějaká úleva pro matky pečující o děti do x let, stejně jako je tomu např. u služebních cest, že taková žena na ně může být vyslána jen s jejím souhlasem, tak stejně i pro směnný provoz…? Jen nápad, sama jsem nezjišťovala…
(ale každopádně by to neřešilo možnost odejít dřív, jen např. přesun na stálou ranní apod…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26433
11.3.16 11:24

Dala bych výpověď z důvodu péče o male dítě (a jasně to ve výpovědi definovala). V takovém případě snad zaměstnance sankcionovat vůbec nelze. Ale mrkni do zákoníku, jak to tam přesně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
11.3.16 11:26

Mě taky nechtěli pustit z práce, a v nové semnou počítali. Takže jsem musela za sebe sehnat náhradu, aby mi ukončili pracovní poměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.16 11:30

Bohužel žádná úleva pro matky dětí ani samoživitelky není. Ptala jsem se na úp, řekli mi, že je to čistě mezi mnou a zaměstnavatelem :-(

• Citovat
  • Nahlásit
10911
11.3.16 11:47
@Anonymní píše:
S novým zaměstanavatelem jsem dohodnutá a ten s tím souhlasí. Současnému zaměstnavateli újma nehrozí, protože tu práci, co tam dělám já, dělá i dalších 100 lidí a bez jednoho člověka firma nespadne. Já zkrátka nemám na výběr, nebudu mít hlídání pro dítě, *to ho mám vzít sebou na noční, rozložit mu tam cestovní postýlku? *Je to to zoufalá situace, pořád spoléhám na to, že udolám tu dohodu, ale nevim nevim no…

Hele, to není marnej nápad :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14397
11.3.16 11:47

Pokud vím, tak matka malých dětí může být vyslálna na směny (nebo služebku) jen s jejím souhlasem. V tom případě bys to mohla zkusit použít. Nebo to už tak není, holky???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat