Nastěhování do bytu během rekonstrukce

Anonymní
27.9.20 07:47

Nastehovani do bytu během rekonstrukce

Ahoj, potrebuju radu. Koupila jsem byt ve kterém probíhá rekonstrukce. Firma se projevila jako neseriózní, už mají deset dni po termínu a nejsou schopni mi předat byt, zničili mi v koupelně obklady nesprávným sparovanim, udělali příšerně vzduchotechniku a nejsou schopni to opravit, akorát lžou a stavba už deset dni stojí. Majitele mi nezvedaji telefon a stavbyvedouci neustále lze. Podle smlouvy jim nabihaji penále 500/den za zpoždění. Ja jsem jim bohužel vše už zaplatila, postupovala jsem dle smlouvy. Bydlím teď u známých, mám malé dítě a oni Už potřebuji ten byt pro své užívání, Byli laskaví ze mě tady nechali ale už ho potřebuji, takže se potřebuji co nejdříve Nastěhovat do svého bytu. A teď otázka: je možné abych se nastehovala aniž bych formálně byt převzala? Tj předají mi všechny klíče, ja se nastěhují ale neprevezmu v takovém stavu byt ( ale dá se tam bydlet, jinak vše funguje), a oni to budou muset dodělat když tam budu bydlet? Lze to takhle? Jsem už zoufalá, a varují všechny, poradně si firmy a řemeslníky vybírejte..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1614
27.9.20 08:35

Porad se co nejdřív s pravnikem. Pokud se tam nastehujes, uz nikde u soudu nedosvedcis, že si to všechno nezpusobila ty sama. Pozadej známé ještě o trpělivost, nebo si najdi na chvilku nějaké spolubydleni, než toto vyřešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11809
27.9.20 08:42

Bez převeztí bytu tě v něm nenechají bydlet. Mělo by jít provést převzetí s tím, že do předávacího protokolu se podrobně vyjmenují všechny nedodělky a reklamace.

Předávacím protokolem obě strany potvrzují, že vše co je ve smlouvě (v protokolu) bylo v pořádku dokončeno a předáno. Každopádně, buď počkej až vše dokončí a opraví, nebo to vše nech zapsat do předávacího protokolu. Pokud v něm výhrady uvedeny nebudou, budeš těžko (bez soudu) reklamovat nedodělky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 09:08

@Prof. Farnsworth takže když si byt převezmu s tím, ze jsou některé věci nedodelane a na reklamaci, tak to musí následně dodělat, i když budu už nastehovala, když s nimi mám smlouvu?

• Citovat
  • Nahlásit
11809
27.9.20 09:15
@Anonymní píše:
@Prof. Farnsworth takže když si byt převezmu s tím, ze jsou některé věci nedodelane a na reklamaci, tak to musí následně dodělat, i když budu už nastehovala, když s nimi mám smlouvu?

Najdi si odborníka (stavební dozor, právníka), který ti poradí. To co píšu platí obecně, ale nejsem v téhle oblasti odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.20 09:37
@Prof. Farnsworth píše:
Najdi si odborníka (stavební dozor, právníka), který ti poradí. To co píšu platí obecně, ale nejsem v téhle oblasti odborník.

Dobre děkuji. Obrátím se na právníka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama