Nástup do MŠ bez předchozího hlídání

126
27.5.16 16:15

Nástup do MŠ bez předchozího hlídání

Zdravím a prosím o radu..
Syn nasupuje v září, jako čertstvě tříletý, do školky. Problém je v tom, že ho nikdy nikdo nehlídal. Babičky máme daleko a hlídat ani nechtějí, nikdo jiný nepřipadá v úvahu. Chtěla jsem ho dávat do soukromé, aby si zvykal, ale bohužel, díky vzpouře domácích spotřebičů a ročnímu vyúčtování jsem těžce v mínusu a nemohu si to dovolit..
Má otázka zní: máte někdo tu zkušenost, kdy vaše dítě šlo do školky, aniž by ho někdy někdo předtím hlídal? A zvládlo to? A vy? :))
Ono nám stejně nic jiného nezbyde, než to zvládnout, do práce musím..
Taky chápu, že každé dítě je jiné a že i kdyby třeba zvyklý byl, může se v září kousnout a půjde to špatně..
Potřebovala bych prostě uklidnit, pokud to jde..snad mě chápete.. :)
Díky za váš čas a odpovědi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
27.5.16 16:27

Příspěvek upraven 10.11.19 v 20:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
27.5.16 16:28

Pokud to budes brat pozitivne a neprenaset strach na dite, nemel by to byt problem.
Dceru jsem mela ve stejne situaci a skolku zvladla vcelku v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
27.5.16 17:03

@Halamka Snažím se to brát pozitivně a věřím, že mi to vydrží.. :) obavy si nijak zvlášť nepřipouštím, hlavně když fakt nemáme na výběr..

@Fima On byl právě syn celou dobu samotář, až teď se to láme a já na hřišti vidím, jak je šťastný, když má někoho k sobě, s kým může blbnout…na druhou stranu byl v každý nový etapě svýho života celkem slušný vyděrač..tak uvidíme, co bude silnější.. :)

Díky za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20775
27.5.16 17:13

@kaciih Hlavně na ten nástup připrav v první řadě sebe a pak i to dítě. Aby věděl do čeho jde - aby si ho tam jen tak prvního září nenechala ve zcela neznámém prostředí, s cizími lidmi s tím, že si pro něj příjdeš odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
27.5.16 17:25

@Svistice Tak on snad funguje nějaký adaptační program, ale jo, určitě o tom mluvíme, tvrdí, že se těší, měl by tam snad mít i „kamarádku“ z hřiště..tak snad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
27.5.16 17:29

@kaciih ja teda ještě zkušenost nemám, ale můžu tě aspoň uklidnit, že nejste sami. My také nikoho nemáme a syna nikdy nikdo nehlidal, dokonce ani tatínek. Ten ho hlídal dvakrát za celou dobu a to pokaždé den a pul, když já byla v nemocnici, jinak je fakt malej furt semnou. Tři mu budou za necelé tři týdny. Každopádně se do školky moc těší a já stoprocentně budu aspoň prvních pár dní, kdy půjde do školky, doma a první dva-tri dny, ho tam dám jen na dopoledne, pak už na celý den, ale těch pár dní než si aspoň trošičku zvykne budu ještě doma, kdyby náhodou něco. Ale věřím, ze to bude bez problémů a ještě se mu nebude chtít že školky domu ;-) mám takovej pocit, ze to ponesu hůř já než syn :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
27.5.16 18:40

Ahojky. Moje zkušenost je ta, že mi malou občas pohlídala tchýně nebo moje mamka max 3 hodky nebo jen přes den a to minimálně. Hodně trávila čas se mnou, ale myslím, že to na to nemá vliv. Malá nastoupila v necelých třech letech od září. Poprvé super ani nechtěla domů a pak začli ráno šílený scény, fnukání a kdesi cosi. Byla jsem z toho hotová. Pár měsíců chodila jen do oběda. Ale ráno bulela dlouho. Pro mě jako pro mámu hrozný. Pak jsme se naučily ranní rutuály, přečíst obídek, at si vybere s sebou plyšáčka do školky. Pak nástup na spinkání z toho jsem měla strach, ale napoprvé to zvládla a naučila zase spinkat po obědě. A teď více jak dva měsíce chodí do školky s radostí, dodržujeme rituály bez nich to nejde, a abych mohla odejít naučili jsme se mávat z okna: tipu bež mi zamávat nebo to nestihneš a jak utíkala zmizla jsem. Chce to pevné nervy a nevzdávat to oni si časem zvyknou. D8l si zvyj¨kni na časté nemoci. Co dva týdny nemocný, rýmy, mandličky…takže než ho tam dáš už zační dávat neco na imunitu. Hodně štěstí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
27.5.16 20:29

Ano a naprosto v pohodě. Od dvou a pul tedy chodila aspoň na jedno az dve dopoledne do takového spis klubiku. Zkus najít něco takového, to není tak drahé. Funguje to třeba u mateřských center.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
27.5.16 20:35

Syna nikdy nikdo nehlídal, ve 2,5 letech chodil na jedno dopoledne týdně do soukromé. Ani tady, ani ve státní nikdy neplakal, nebyl jediný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
27.5.16 20:49

Měla jsem doma naprostého mamánka, kterého kromě občasného hlídání u babičky (max. tři hodinky) nikdo nikdy nehlídal. Sice v létě před nástupem do školky začal jevit zájem o děti, ale jen na ně koukal a běda, jak na něj někdo promluvil. Byly mu v září akorát tři a naprosto v pohodě. Nakonec jsem ze školky měla větší nervy než on :lol: Po třech dnech už tam chtěl i spát :) Plakal, že tam nechce jen párkrát. Pokaždé z toho byla nemoc a jednou to bylo kvůli chlapečkovi, co ho zlobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama