Nástup na rodičák po porodu

1148
19.6.20 14:27

Nástup na rodicak po porodu.

Zdravím všechny ????
Chtěla bych se zeptat jak je to s nástupem na rodicak, ihned po porodu vzhledem k tomu že nemám nárok na, mateřskou.
Jsem na neschopence od 1.11.
30.9 mi skončila smlouva. Prac poměr trval 6 měsíců a na zkrácený uvazek. V den porodu by mě měla skončit neschopenka a já jak dojedu domu a budu mít rodný list miminka tam jdu na úřad?
A ještě bych se chtěla zeptat jak je to s výši a délkou automaticky jde na 3 roky? Asi si to sama volit nemůžu.
Každopádně v pondělí budu volat na urad a ptát se. Tak se ptam zda to měl někdo podobné díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

993
19.6.20 14:33

Přesně jak píšeš z občanským průkazem a rodným listem dítěte půjdeš na Úřad práce, pokud máš možnost vytiskni si rovnou formuláře. Délka si určuješ ty sama, nebo teda nevím proč by si nemohla - možná mě někdo opraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6537
19.6.20 14:37

@EvieK pokud neměla PPM tak může mít maximálně 10 tisíc měsíčně. To je 30 měsíců, takže necelé tři roky. Může si to dát na delší dobu, ale kratší ne.

Leda přes chlapa pokud pracuje. Ale je blbost mít to na míň než tři roky :nevim: když člověk dítě dřív do školky nedostane. Zakladatelka očividně nemá pozici kam by se mohla vrátit, mohla mít HO apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
19.6.20 14:43
@Aletheia píše:
@EvieK pokud neměla PPM tak může mít maximálně 10 tisíc měsíčně. To je 30 měsíců, takže necelé tři roky. Může si to dát na delší dobu, ale kratší ne.Leda přes chlapa pokud pracuje. Ale je blbost mít to na míň než tři roky :nevim: když člověk dítě dřív do školky nedostane. Zakladatelka očividně nemá pozici kam by se mohla vrátit, mohla mít HO apod.

Jo takhle, díky za upřesnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 14:45

@Aletheia děkuji moc za odpověď. Ne přes partnera to řešit nechci.
Parada takže 3 roky a kdybych to chtěla po 2 letech prodloužit do 4 roku dítěte to by šlo, ale tak to už jsem hodně daleko.
Nene místo mi nikdo nedrzi budu si pak hledat novou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 14:46

@EvieK to je dobrý nápad vytisknu aspoň to budu mít děkuji mockrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8185
19.6.20 14:48

Na neschopence můžeš být až do konce šestinedělí. Potřebuješ k tomu doložit lékaři potvrzení z OSSZ, že nemáš nárok na mateřskou, takže si od doktora vyžádej žádost o PPM a nech si ji od OSSZ zamítnout. Jinak by lékař musel ukončit neschopenku 6 týdnů před porodem bez toho potvrzení. Rodičák pak můžeš volit podle vyměřovacího základu nemocenské v souvislosti s porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 14:53

@Lendeš no na, to jsem se ho dneska ptala že nemám nárok na mateřskou a on mi řekl že si to mám, ještě zjistit já, tam volala v prosinci mam pocit a nevešla jsem se.
Takže jsem mu, řekla, že si tam ještě v pondělí zavolám, a ptala jsem se když nebudu mít nárok na mateřskou jestli můžu být do konce 6tinedeli na neschopence. A on mi jen řekl že neschopenka mi skončí den porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7135
19.6.20 14:56

30.9.ti skončila smlouva a od 1.11.jsi na neschopence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 15:10

@karkarka ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 15:10

@karkarka jejda ne v říjnu mi skončila smlouva ne v září.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7135
19.6.20 15:11

@Nikol25559 vždyť na neschopenku můžeš nastoupit maximálně 7 dní po skončení pracovního poměru??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 15:13

Každopádně děkuji za odpovědi. V pondělí si zavolám na úřad a ujistim se jestli opravdu nárok nemám na, mateřskou, Což nemám. Ale raději se zeptam. A, rovnou Teda se zeptám na ten rodicak. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1148
19.6.20 15:14

@karkarka vím psala jsem oprava. Spletla jsem si, mesic. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
19.6.20 15:17

@Nikol25559 určitě na neschopence můžeš být do konce šestinedělí, to je blbost aby se to ukončovalo porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama