Nastupuji na vysokou (FEL) a okolí se mi směje

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.5.22 22:25

Nastupuji na vysokou (FEL) a okolí se mi směje

Hezký večer všem,
je mi 28, studovala jsem na VŠ po maturitě na gymplu zdravotní obor (rodina to tak chtěla, já v té době moc nevěděla, co chci dělat) a nedokončila, prostě mě to nikdy netáhlo. Pak jsem pracovala, vypracovala se. A díky ex jsem se dostala do technického oboru. Automotive, kombinace elektra a programování. To jsem se částečně učila po večerech doma. V práci mi dali šanci bez technické VŠ i praxe. Čehož jsem si moc vážila. Už jsem v práci přes 2 roky, plat mám super, hodnocení také, ale shodli jsme se s nadřízeným, ze mi nedělá problém naučit se, co potřebuji k práci, ale chybí mi ta širší technická teorie. Tak jsem se přihlásila a vzali mě na elektrotechnickou fakultu, která spolupracuje i s naší firmou, takže kombinované studium půjde v klidu časově. Navíc si budu moci na balalářskou a časem i třeba diplomovou práci vybrat něco, na čem budu pracovat… No jenže. Často slýchám, že jsem blázen, že to nemohu vystudovat apod apod. A pak mám sama pocit, že co když si fakt ukrajuji moc velké sousto. Je tu někdo, kdo začal takto studovat? A dotáhl to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2819
22.5.22 22:35

To máte kolem sebe fakt super lidi. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7796
22.5.22 22:41

Ve 40 jsem nastoupila na Vošku. :lol: A nikdo se mi nesmál, spíš mě obdivovali, že jsem do toho šla. Ještě teda nemám hotovo, teď končím druhák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
22.5.22 22:43

Tak já ti fandím, dle mě si naopak borka, která „se nasla“.

Na tech.VS studuje málo ženských, budeš tam za princeznu, to uvidíš i poznáš v praxi-kdyz nebudeš něco chápat, mnohem ochotneji ti to kolegové dovysvetli. ;)

Ze svého hloupého okolí si vůbec nic nedělej a jejich poznámky pouštějí jedním uchem tam a druhým ven.

Ty tu školu dáš levou zadní, ještě navíc s podmínkami, které se ti ke studiu a práci zároveň nabizi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
22.5.22 22:47

Jdi do toho, mas snad nejlepsi podminky, mas motivaci, podporu v praci. Cas te taky netlaci. Mne by se to libilo 🙂 👍 i kdyby ti to trvalo 2× tak dlouho, no a co!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58771
22.5.22 22:48

Okolí může max. závidět, že máš odhodlání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
22.5.22 22:49

Jdi do toho! Na ostatni se vykasli. Delas to pro sebe, ne pro okoli.
Znam lidi, co studuji v 50 letech. Jsou to borci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6577
22.5.22 22:52

Omyl

Příspěvek upraven 22.05.22 v 22:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11

Na posměšky okolí bych se vyprdla. Seš borka :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834

Jasně že to můžeš vystudovat.

Je super že do toho jdeš a sice to nebude snadné, ale dá ti to hrozně moc.

A teda podle reakcí holt vidíš kdo je kdo - kdo ti drží palce a kdo si raději potřebuje rýpnout, aby čirou náhodou nemusel přehodnotit jestli i on nemůže zlepšit svůj život nějakým radikálnějším krokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32707

Okolí ti může akorát (dosaď si). Oni ti závidí. O svém studiu a práci se s nimi nebav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
22.5.22 22:55

Tak smát se můžou, ale za pár let, ty budeš mít VŠ titul z relativně žádané školy a oni prd. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 22:56
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,
je mi 28, studovala jsem na VŠ po maturitě na gymplu zdravotní obor (rodina to tak chtěla, já v té době moc nevěděla, co chci dělat) a nedokončila, prostě mě to nikdy netáhlo. Pak jsem pracovala, vypracovala se. A díky ex jsem se dostala do technického oboru. Automotive, kombinace elektra a programování. To jsem se částečně učila po večerech doma. V práci mi dali šanci bez technické VŠ i praxe. Čehož jsem si moc vážila. Už jsem v práci přes 2 roky, plat mám super, hodnocení také, ale shodli jsme se s nadřízeným, ze mi nedělá problém naučit se, co potřebuji k práci, ale chybí mi ta širší technická teorie. Tak jsem se přihlásila a vzali mě na elektrotechnickou fakultu, která spolupracuje i s naší firmou, takže kombinované studium půjde v klidu časově. Navíc si budu moci na balalářskou a časem i třeba diplomovou práci vybrat něco, na čem budu pracovat… No jenže. Často slýchám, že jsem blázen, že to nemohu vystudovat apod apod. A pak mám sama pocit, že co když si fakt ukrajuji moc velké sousto. Je tu někdo, kdo začal takto studovat? A dotáhl to?

Klid, jasně, že můžeš vystudovat ČVUT FEL, když už tak jsi bez základů tolik dosáhla. Já sama fel mám. Ten bakalář je těžší, než magistr, hlavně matika, fyziky… Ale dá se to zvládnout. Neboj. Já tam nastupovala kvůli programování, fyzikou a elektro naprosto nepolíbená, prvák byl náročný, hlavně laborky, ale spolužáci mi pomohli a pak už to šlo. Budeš si muset máknout, to ale zas jo. Já třeba na přednášky nechodila defakto vůbec, vše jsem uměla ze cvičení a skript.

A když bys to náhodou nezvládla (přeci jen s full time praci to bude opravdu asi dost náročné), tak co? Aspoň to zkusíš.

Jen tedy nechápu, proč jdeš na FEL, ne na FIT? Za mě ještě FIT nebyl. Vyhnula by ses té fyzice a elektro.

• Citovat
  • Nahlásit
53
22.5.22 22:56

Nechci te podcenovat, ale FEL je strasne tezka skola… predevsim co se tyce matematiky maji obrovske naroky. Urcite je dobry napad jit studovat, ale na tvem miste bych volila treba IT obor na zemedelce. Kazdopadne preju hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 22:57
@Ahep píše:
Tak já ti fandím, dle mě si naopak borka, která „se nasla“.

Na tech.VS studuje málo ženských, budeš tam za princeznu, to uvidíš i poznáš v praxi-kdyz nebudeš něco chápat, mnohem ochotneji ti to kolegové dovysvetli. ;)

Ze svého hloupého okolí si vůbec nic nedělej a jejich poznámky pouštějí jedním uchem tam a druhým ven.

Ty tu školu dáš levou zadní, ještě navíc s podmínkami, které se ti ke studiu a práci zároveň nabizi :palec:

Noooo levou zadní zas úplně ne. Ten prvák je fakt dost náročný a když nemá základy magiky/fyziky, tak se bude muset dost učit. Ale zvládnout se to dá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat