Učitelství praktického vyučování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.5.22 18:18

Učitelství praktického vyučování

Dobrý den
Kdyby jsem chtěla učit v ZŠ, můžu jít studovat obor učitelství praktického vyučování?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3401
22.5.22 18:26

To je spíše pro střední odborná učiliště, ne? Na ZŠ není žádná praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41508
22.5.22 18:39

No učitel praktického vyučování není tak jednoduchý

https://zacniucit.cz/…ke-vyucovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41508
22.5.22 18:40

A jestli myslíš pracovní činnosti na základce, tak do toho bych nešla, dost často to učí s jinými aprobacemi, na doplnění úvazku. Takže nevezmou cíleně učitele s takovou aprobací

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
22.5.22 18:48
@vokishka píše:
A jestli myslíš pracovní činnosti na základce, tak do toho bych nešla, dost často to učí s jinými aprobacemi, na doplnění úvazku. Takže nevezmou cíleně učitele s takovou aprobací

Jo jako, že by myslela technickou výchovu? Aspoň tak se to jmenovalo, když jsem ještě studovala já. To ale bylo určitě v nějaké kombinaci s jiným předmětem, jak píšete. Samostatné praktické činnosti (výchovy, vyučování, nebo jak se to dnes jmenuje) těžko hodí plný úvazek. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41508
22.5.22 18:50
@lucad77 píše:
Jo jako, že by myslela technickou výchovu? Aspoň tak se to jmenovalo, když jsem ještě studovala já. To ale bylo určitě v nějaké kombinaci s jiným předmětem, jak píšete. Samostatné praktické činnosti (výchovy, vyučování, nebo jak se to dnes jmenuje) těžko hodí plný úvazek. :think:

ted se to jmenuje pracovní činnosti, je v tom vaření, dílny, možná má někdo ještě pěstitelky, a my v tom máme i přípravu na povolání. A většinu hodin mají právě učitelé jen jako doplnění do úvazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55895
22.5.22 18:58
@Anonymní píše:
Dobrý den
Kdyby jsem chtěla učit v ZŠ, můžu jít studovat obor učitelství praktického vyučování?

Muzes. Ale radeji vol dvouobor, jen s pracovkami budes tezko hledat uplatneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
22.5.22 19:19
@vokishka píše:
ted se to jmenuje pracovní činnosti, je v tom vaření, dílny, možná má někdo ještě pěstitelky, a my v tom máme i přípravu na povolání. A většinu hodin mají právě učitelé jen jako doplnění do úvazku.

Ano, to jsem myslela, ten obor na VŠ pro učitelství tohoto se jmenoval Technická výchova. Ale to už je přes dvacet let. Nevím, jak se to jmenuje teď a v jaké kombinaci případně se to dá na pedáku studovat. A zda to je to, co zakladatelka myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
22.5.22 19:20
@vokishka píše:

U nás na škole se to jmenuje pořád pracovní vyučování a ve speciálce pracovní výchova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 19:21

Mám vystudované, za nás to bylo technické vyučování a měli jsme to s informatikou plus další obor - M, F, CH atd. Takže pokud chceš učit dílny, tak to chce mít k tomu např. matiku. My jsme momentálně na škole dva vystudovaní dílnaři a nebudeme je učit ani jeden, nemáme na to volné hodiny a budou vše učit neaprobovaní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat