Návrh na náhrobek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
28.12.21 13:27

Návrh na náhrobek

Ahoj, měla bych dotaz, vlastne dost zvlastni dotaz..
22.12. Jsem porodila mrtve miminko a mam vymyslet co chci napsat na nahrobek, bohuzel jsem na tyhle veci trosku mimo, zvlast kdyz se jedna o moje miminko.
Nemohl by jste mi nekdo poradit, co by to tak mohlo byt? Jsem uplne ztracena a hlavne jsem z toho smutna a memysli mi to..
Budu moc vdecna za jakykoliv napad nebo navrh. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.21 13:48

To je mi moc líto. Stalo se mi to taky před 3 roky, urnu mám stále doma. Nápis můžeš nechat udělat i později. Moc jsem neporadila, ale přeju hodně sil.

• Citovat
  • Nahlásit
6748
28.12.21 13:50

@Klara608 je to moc čerstve, asi bych nechala náhrobek doplnit později. Napis by mel vycházet z vás a vašich pocitu s partnerem. Pro me by to bylo něco ve stylu: i když jsi tak daleko, zustanes navždy s nami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
28.12.21 14:01

Buď odložit na pozdější dobu anebo si zadat do googlu smuteční citát apod., najde to spoustu odkazů, třeba to pomůže najít ta správná slova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
28.12.21 14:08

@Klara608 nedávej tam teď nic. Časem se to samo vyvrbi.. dopsat lze kdykoli téměř cokoliv :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
28.12.21 14:15

@martina.se @Drovers @hospodki asi mate pravdu, ze to chce cas.. ale ja nezvladnu mit urnicku doma dlouho.. moc dekuji za napady a urcite nad tim popremyslim :,( :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
28.12.21 14:17

Podívej se na internet na nějaké citáty. Já bych urničku šla někam rozprášit na pěkné místo, napsala miminku dopis a ten tam i spálila.
Je mi to moc líto, co se vám stalo. Přeji hodně sil a pevně věřím, že vás štěstí zase vezme za ruku. :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17765
28.12.21 14:23

Na náhrobek se dá napsat kdykoli cokoli – nemusíš tam teď psát vůbec nic, vše se dá doplnit později.

Osobně bych žádný náhrobek nedělala – ale pokud už, tedy bych napsala jméno (pokud už o něm bylo rozhodnuto) a datum úmrtí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
28.12.21 14:24

@Malineka nad timhle jsem taky premyslela a napadla me louka u nas na vesnici, ale rada bych odnesla treba kytku, svicku, cepicku nebo neco na hrobecek, tohle na louku uplne nejde..
Moc dekuji! :srdce: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
28.12.21 14:39

@Klara608 já to chápu. Sama nevím, jak bych to udělala, ale nějaké místo na kytičku si tam vymezit můžeš. Nebo jestli máte zahrádku tak udělat malinkou vzpomínku na svíčku tam, kde by sis mohla poplakat a uctít památku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
28.12.21 14:48
@Klara608 píše:
@martina.se @Drovers @hospodki asi mate pravdu, ze to chce cas.. ale ja nezvladnu mit urnicku doma dlouho.. moc dekuji za napady a urcite nad tim popremyslim :,( :srdce:

Však nemusíš. Náhrobek dej, ale zatím prázdný.. je to strašně těžká situace a dej si čas.. napis se dělá bez problémů dodatečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 15:05

Neměla jsem tu možnost svého chlapečka pohřbít, ale kdyby ano napsala bych mu na náhrobek „V náruči tě mít nemůžeme, ale v srdci jsi s námi stále.“ :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 15:16

Přišla jsem o těhotenství mnohem dřív než ty, takže to nebylo tak hrozné, ale tehdy mě to nejen bolelo, ale taky jsem cítila velkou vděčnost, že jsem vůbec otěhotněla (protože s tím byly problémy). Říkala jsem si, že radši takhle, než abych vůbec ani nikdy neotehotnela :nevim: Takže bych napsala něco jako „Díky, že jsi přišel.“ Ale já bych asi nepsala nic, jenom jméno.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 15:22

Mne se narodila mrtva dcerka ve 41tt loni v cervnu, nechali jsme ji zpopelnit, urnicku mame doma a budeme ji mit tak dlouho, dokud ja nebo muz nezemreme, potom ulozime s jednim z nas.
Proste jsme ji nedokazali dat daleko od nas, i kdyz ji nemame, je takto stale s nami.
Preji, at v sobe najdes silu toto tezke obdobi zvladnout.

• Citovat
  • Nahlásit
6748
28.12.21 15:29

@Klara608 mám dojem, ze si můžeš vyžádat trochu zvlášť a rozptýlit tu trochu a za zbytkem chodit/ nechat si doma. Někde jsem viděla i diskuzi, kde se zminivali, ze z popelu se da někde nechat udělat přívěsek nebo tak něco. Je to tak rok zpět cca
Edit preklep

Příspěvek upraven 28.12.21 v 20:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat