Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Lubuch píše:
Ja si myslim, ze si se zachovala spravne.
Fakt se muze stat cokoliv horsiho, kdyz to dite neuhlidajiPro vsechny co obhajuji dite - brali by jste to stejne, pokud by to byl velky pes, ktery ohrozuje okoli??? Normalne je hlidany (=na retezu, v kotci) a ze obcas ujde. No boze…
Takoveto nehlidane dite nema venku co delat. Nemaji to jednoduche, ale primarne si to maji zabezpecit oni. A to rikam jako nekdo, kto v rodine autistu ma.
Kolikrát tu řeší i kočky a je to hrozný problém
@Payiinka píše:
Já nějak nerozumím tomu, co udělala zakladatelka špatně, že si zaslouží některé z těchto odpovědí… nechce, aby na jejím pozemku škodilo cizí dítě, tak požádala jeho rodiče, aby na to dohlédli.
To si skutečně tolik lidí myslí, že můžete vlézt všude, kde není plot? Můžete jít kamkoli, kde jsou otevřené dveře? Můžete si vzít cokoli, co není přivázané řetězem?
Tak to přece v životě nefunguje
Taky koukám, kolika lidem to přijde normální a ještě to dávají zakladatelce za vinu.
@ZdenMal píše:
Ne, já se ptala na zakladatelku. Co ta s tím může udělat. Krom vybrekávání na emimimi. Aby té situaci pomohla. Co pro to udělala? Nic.
Udělala…dala jim jasně najevo, že si jeho návštěvy nepřeje…zřejmě jim to nedošlo dokud se neprojevila
Místo vztekani ji ta paní mela aspoň nabídnout úhradu škody
@Sandrarobinek když víš, že to sem nepatří…tak to sem nedávej…
@Sandrarobinek strkas to do diskuze, kde si zakladatelka na autistů stěžuje, no nevim ![]()
@Sandrarobinek píše:
Dobrý den, vím že to sem nepatří ale pomáhat by se melo i tou nejmenší částkou a jakýmkoliv způsobem. Děkujeme. Sedmilety autista Robin děkujeme moc za pomoc pomůžete mu tim velice. Odkaz.https://patrondeti.cz/…acina-mluvit
Na jednu stranu fajn, že chcete jen 10 000 kč, ale na druhou stranu to nemáte 10 000 kč, že musíte zakládat sbírku ![]()
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
ráda bych znala Váš nezaujatý názor na situaci a moje chování.
Bydlíme na menším městě v RD v zánovní zástavbě rodinných domků, máme poslední domek za námi je už zelená louka. Asi jako jediní nemáme kolem pozemku plot, tedy máme ho jenom z jedné strany - plot sousedův. Do teď s tím nebyl žádný problém a plot nám vůbec nescházel.
Naproti přes silnici bydlí rodina a mají syna autistu /7let/. Nemluví, nerozumí, mentálně je tak asi na úrovni 1-2 leťáka. Už v minulosti se stalo, že jim utekl a přišel k nám domů, když byly otevřené dveře, nebo na zahradu. Bylo to ale výjímečně a nic se nestalo, takže jsem to neřešila. Poslední dobou si to ale u nás nevím proč oblíbil a za posledních pár týdnů stihl roztahat větve po zahradě, otrhat mi narcisy /ne všechny, urval asi tři kytky, ale i tak/ a dnes si asi chtěl vzít něco z parapetu okna, kam nedosáhl, takže převrátil popelnici a dovalil jí pod to okno, aby si na ni stoupl a dosáhnul tam
Oni teda nejsou žádní asociálové, starají se o něho jak můžou a hlídají ho taky, vždycky ho tak do 5ti minut už postrádají a hledají ale on je neuvěřitelně rychlý a pokud jde o ty útěky, tak i svým způsobem vynalézavý. Oni plot mají i uzamykatelnou branku, ale taky ještě další dítě v pubertě a tatínek je takový poněkud roztržitý. No prostě to s tím zamykáním pokaždé nedopadne
No nicméně dneska už mi bouchly saze a mamince kluka jsem sice slušně, ale dost razantně řekla, že to bylo naposledy a ať si to zařídí jak chce, ale kluk k nám prostě takhle chodit nebude. Ona mi řekla, že jsem krá. va, rozplakala se, odešli…
Pro úplnost - jsem o pár let starší než ona, tykáme si, když se potkáme občas něco prohodíme, kamarádky nejme a nikdy jsme nebyly, ale do teď to byly běžné, slušné sousedské vztahy.
Jsem z toho docela špatná a mrzí mě to, ale na druhou stranu si myslím, že jsem byla v právu a když to půjdu „žehlit“ dopadne to nakonec tak, že k nám kluk bude chodit pořád a to rozhodně nechci
Jak byste se teď na mém místě zachovali Vy?
Z tve strany to chapu, protze to proste neznas.
Pokud mas deti a jsou diky bohu zdrave, bud stastna raduj se z kazdeho dne ❤️.Ted co prozivas ty, jako zlost, proc zrovna chodi k Vam!
Tak ti musim rict jako mama 4leteho chlapecka autisty, hypotoniho ditete ze,,maminka je tisíckrát vice psychicky i fizycky uplne znicena.
Muj syn taha lidi na ulici za ruce chce jim sahat na usi chce aby mu hazeli balon, ale to je jen malickost. Jsou horsi veci, A me je pokazde do place.ptz My Máminky se nemuzeme radovat z toho ze by nam dite reklo mami, nebo obejmulo.
Navic ty myslenky ze kdo se postara o dite az tu nebudem je neskutecne bolestive. Tak prosim koukni se i z jejiho pohledu.😌
@Monchichik @hulala Paní sbírku dala do více diskuzí a už je to další sbírka.
@bjetuschka píše:
Zajímalo by mě, jako u Zakl. dopadlo?
Mě také.
@topazio jo, já jsem to viděla…že to dala i jinam…
nejraději mám větu " vím, že to sem nepatří, ale…" ![]()
@Monchichik píše:
@topazio jo, já jsem to viděla…že to dala i jinam…
nejraději mám větu " vím, že to sem nepatří, ale…"
Na FB moc nejsem ale i tam dává tento odkaz. Chápu, že to má těžké ale tím, že bude všude spamovat, akorát naštve lidi.
@topazio Jo, taky chápu, že to má těžké…ale jsou stránky k tomu určené…když chce kdokoliv pomoci, může si to najít…ne, že na to narazím v každé druhé diskuzi…to fakt akorát lidi naštve…
@Monchichik píše:
@topazio Jo, taky chápu, že to má těžké…ale jsou stránky k tomu určené…když chce kdokoliv pomoci, může si to najít…ne, že na to narazím v každé druhé diskuzi…to fakt akorát lidi naštve…
Máš pravdu. Lidi potom odradí od pomoci.