Návštěva doktora - proplacení

25324
30.5.13 13:04

Návštěva doktora-proplacení

Ahoj, nevíte někdo, jak je to s jednodenní návštěvou u Dr? kdo jí proplácí? Socka či zaměstnavatel, a v jakém rozsahu?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78207
30.5.13 13:12

@momi33 Něco jako jednodenní návštěva doktora není, máš nárok na placené volno na návštěvu lékaře na dobu nezbytně nutnou (a to na nejbližšího lékaře), pokud zvolíš nějakého dál, tak placená doba je jen ta „k nejbližšímu“ a zbytek neplacený. A jinak to platí zaměstnavatel 100% mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
30.5.13 13:18

:think: :think: jsem brána jako dojíždějící z jiného města, než jsou lékaři a můj zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11896
30.5.13 13:26
@j.a.n.i1 píše:
@momi33 Něco jako jednodenní návštěva doktora není, máš nárok na placené volno na návštěvu lékaře na dobu nezbytně nutnou (a to na nejbližšího lékaře), pokud zvolíš nějakého dál, tak placená doba je jen ta „k nejbližšímu“ a zbytek neplacený. A jinak to platí zaměstnavatel 100% mzdy.

jj, ale jenom pokud nebylo možno vyšetření/ošetření provést mimo pracovní dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78207
30.5.13 13:59
@sagina píše:
jj, ale jenom pokud nebylo možno vyšetření/ošetření provést mimo pracovní dobu.

Pravda, pravda, vždycky na to zapomenu, nějak beru, že u člověka s běžnou pracovní dobou to nejde, protože má tu pracovní dobu stejnou jako ten doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78207
30.5.13 14:00
@momi33 píše: :think: :think: jsem brána jako dojíždějící z jiného města, než jsou lékaři a můj zaměstnavatel.

No, ale i tak pokud půjdeš v místě bydliště, tak bys to měla do práce stihnout ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
30.5.13 14:05
@j.a.n.i1 píše:
No, ale i tak pokud půjdeš v místě bydliště, tak bys to měla do práce stihnout ne?

ono v tom mám zmatek, pač firma má nějaký svoje interní podmínky-způsoby.
Dojíždějící mají celý den proplacený v místě bydliště, a asi i v městě, a asi i doprovod dítěte.
Ono je to těžký, když jsi objednaná na určitou hodinu, stejně tě v ten čas nevemou, pak se před tebe dostane akutní úraz, jako mě dnes. A čekáš 2h v čekárně, a co? :nevim: to jsou prostě okolnosti neovlivnitelné. Jen by mě zajímalo, s kým se ev. budu handrkovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
30.5.13 14:07
@j.a.n.i1 píše:
Pravda, pravda, vždycky na to zapomenu, nějak beru, že u člověka s běžnou pracovní dobou to nejde, protože má tu pracovní dobu stejnou jako ten doktor.

jj, a někde ordinují třeba jen 2 dny v týdnu. Protože doktor má třeba práci i v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11896
30.5.13 14:07
@j.a.n.i1 píše:

u nás ne :lol: praktika mám v jedné nejmenované společnosti, pracovní doba 8-20, doktorka dětí to mají na střídačku, dva dny dopoledne, dva dny odpoledne, pátek střídavě, zubař to má taky tak… jediný problematický je jeden můj odborný doktor, dřív míval odpoledne, teď má jeden den v týdnu a půl roku dopředu plno :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78207
30.5.13 14:12

@sagina Tak u nás má sice třeba dětská taky jednou dopoledne a jednou odpoledne, ale dopo je 7-13, odpo 12-16, což při pracovní době 7-15:30 s dojížděním a vyzvednutím dítka někde reálné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78207
30.5.13 14:15

@momi33 Každopádně se případně budeš handrkovat se zaměstnavatelem, já jen napsala jak je to dle zákona, a to že ses zdržela, tak by teoreticky mohl požadovat potvrzenou propustku žes tam byla od - do, ale třeba u nás se to řeší tak, že pokud člověk do práce dorazí, tak nikdo neřeší jak dlouho byl u doktora, ale nemají rádi celý den, to už většinou šlověk musí nějak dokladovat, mít ty doktory dva, nebo to někdy lidi řeší půldnem volna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
30.5.13 14:21
@j.a.n.i1 píše:
@momi33 Každopádně se případně budeš handrkovat se zaměstnavatelem, já jen napsala jak je to dle zákona, a to že ses zdržela, tak by teoreticky mohl požadovat potvrzenou propustku žes tam byla od - do, ale třeba u nás se to řeší tak, že pokud člověk do práce dorazí, tak nikdo neřeší jak dlouho byl u doktora, ale nemají rádi celý den, to už většinou šlověk musí nějak dokladovat, mít ty doktory dva, nebo to někdy lidi řeší půldnem volna.

no, uvidíme, oni se snaží lidi donutit, aby si na celý den doktora brali dovolenou, a donesli ještě potvrzení od Dr, to je novinka za dobu mojí MD, a když se donese jen potvrzení, tak se to proplatí, ale přijde se o prémie co dává firma.
Já, jelikož jsem tento měsíc byla s malým na OČR tak jsem bez prémií, takže by jim mělo stačit potvrzení u Dr.
Už jsem to takto jednou měla, byla jsem na celý den u nás u Dr, a nic nikdo neříkal.
U nás ve firmě je hodně mamin po MD, takže nemocnost a nepřítomnost je dost vysoká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
30.5.13 14:23

Mch, a jak určit dobu u lékaře od-do? :think: :nevim:
Přijdu v 7:30,objednaná jsem na 8:30,na řadu přijdu v 9:15,jak se to pozná? :nevim: to je podle mě dost neurčité :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78207
30.5.13 15:02

@momi33 No, tak pokud si objednaná na 8:30, tak bych řekla, že od 8:30 do doby než budeš odcházet, to že si tam o hodinu dřív je tvůj problém :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11896
30.5.13 16:08

Tak já myslím, že ty časy doktoři moc neřeší a prostě na propustce potvrdí, co je na ní vypsáno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat