Nebezpečné znaménko - zkušenost?

25.6.15 08:32

Nebezpečné znaménko - zkušenost?

Holky ahoj, :kytka:

tak jsem uplně hotová, hledám tady trochu uklidnění :oops:, i když je mi jasné, že to nastane až bude po všem.
Včera jsem byla úplně náhodou u kožního lékaře, kterému se vůbec nelíbilo jedno (spíše dvě) mateřská znaménka /šla jsem k němu kvůli něčemu úplně jinému/. Věděla jsem, že jsou to ty potenciálně nebezpečná (černá, plochá) a tak si je hlídám. Začátkem března jsem byla u své paní doktorky, ta doporučila jedno (z těchto dvou podezřelých - co řekl tento lékař) odstranit. Volala jsem tedy do Motola, tam mě objednali na konec dubna ale s tím, že musím projít ještě jejich ambulancí, která se na to ještě podívá a příp. vystaví doporučení na chirurgii u nich.
Návštěva proběhla a paní doktorka v nemocnici v Motole doporučila v září dermatoskop a poté se rozhodnout zdali hlídat nebo odstranit. Úplně náhodou je viděli v té době dvě doktorky co máme na Poliklinice /chodím tam se synem a dcerou/ a těm se pro jistotu podezřelá nezdála vůbec a odstranění nedoporučily. Nicméně počítala jsem s tím, že v září do Motola zajdu ještě na ten dermatoskop a uvidí se.
Jenže nyní - po cca 7 týdnech návštěvy Motola jsem navštívila s kopřivkou lékaře vedle mé práce, ať mi dá nějakou mastičku. Kopřivky si nevšímal, ale vyděsil mě s tím, že se mu prý vůbec nelíbí jedno (spíše dvě) znaménka, že si je mám nechat IHNED odstranit (teď v létě :,( ), byla jsem z něj hotová :( Pořád opakoval jak se mu to nelíbí a že myslel, že jdu „jen tak“ a ono to přitom byla „nutnost“ 8o Dnes ještě zajdu ke své paní doktorce, ať se na to podívá. Dle mého pohledu znaménko/a nejsou jiná než bývala, tak mě včerejší lékař opravdu vyšokoval. Pochopitelně ale nejsem doktor a odstranit si je dám, ale mám hrozný strach :(

Máte prosím někdo zkušenost s tím, že se doktorovi znaménko nelíbí a nakonec rozbor dopadne dobře? Jak dlouho se čeká na histologii? A jak se vám hojila dlouho jizva po znaménku? Ty má jsou cca 1,5 mm, druhé 3mm velké - na zádech.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.6.15 08:35

Jen poznámka.. Jednalo se o ta dvě znaménka, která si právě hlídám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
25.6.15 08:48

@Evika222
já tě strašit nechci, ale! - už to že Dr vyslovil PODEZŘENÍ by mě osobně nastartovalo do střehu aIHNED bych je dala obě pryč.. asi víš že jde o čas, čili lepší si dát odstranit znaménko „zbytečně“ než prováhat okamžik kdy se s tím dá něco dělat… a neváhej tedy vůbec.. právě mám ve svém okolí případ nově zjištěného melanomu u osůbky staré 21 let.. čili za mě… pryč s tím.. nejlíp hned :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
25.6.15 08:51

Evíku, promiň, že ti neporadím, ale já mám tělo plné znamének, každým dnem ob
objevuju nové na nové. Dělají se mi tam, kde se spálím od sluníčka, ale i na místech pod oblečením. Nechala jsem si zrovna 7 znamínek odstranit, taková vystouplá. Jedno bylo i velké, cca 1cm široké. I to mi odstanili ne chirurgicky, ale natřeli umrtvující mastí a vypálili nějakým přístrojem, nebyl to ale laser. Docela to bolelo teda, nenechali tu mast působit moc dlouho a to velké teda bolelo dost. Já nemám žádné vyloženě černé, ale občas mi ta znamínka zčervenají a bolí. Tak jsme si nechala odstanit hlavně ty. A plánuju další. Podle mě je lepší odstranit, čím dřív tím líp. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
25.6.15 09:01

Nikdo pod znaménko nevidí a nechce si risknout, že by z něj něco mohlo být. Nemůžete si zajít na ten dematoskop dřív? Onehdy o znaménkách mluvili v televizi a lékař se vyjádřil v tom smyslu, že nejčastěji je rakovina z nově vzniklých, ne z těch, co už delší dobu máte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
25.6.15 09:01
@Twin_Star píše:
Evíku, promiň, že ti neporadím, ale já mám tělo plné znamének, každým dnem ob
objevuju nové na nové.Dělají se mi tam, kde se spálím od sluníčka, ale i na místech pod oblečením. Nechala jsem si zrovna 7 znamínek odstranit, taková vystouplá. Jedno bylo i velké, cca 1cm široké. I to mi odstanili ne chirurgicky, ale natřeli umrtvující mastí a vypálili nějakým přístrojem, nebyl to ale laser. Docela to bolelo teda, nenechali tu mast působit moc dlouho a to velké teda bolelo dost. Já nemám žádné vyloženě černé, ale občas mi ta znamínka zčervenají a bolí. Tak jsme si nechala odstanit hlavně ty. A plánuju další. Podle mě je lepší odstranit, čím dřív tím líp. Držím palce!

tak prosím tě kup si dobrej opalovák. máš problémovou kůži se znaménky a spálíš se? :zed:
faktor nejméně 50 je pro tebe základ!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
25.6.15 09:02
@smudlinky píše:
Nikdo pod znaménko nevidí a nechce si risknout, že by z něj něco mohlo být. Nemůžete si zajít na ten dematoskop dřív? Onehdy o znaménkách mluvili v televizi a lékař se vyjádřil v tom smyslu, že nejčastěji je rakovina z nově vzniklých, ne z těch, co už delší dobu máte.

nejčastěji, ale není to pravidlo!…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6204
25.6.15 09:11

@Evika222 Že se ta znaménka lékařům nelíbí ještě neznamená, že už teď máš melanom, to bych ještě zůstala v klidu :hug: Ovšem s odtraněním bych na nic nečekala, protože schválně riskovat takhle agresivní nádorové onemocnění bych vážně nechtěla :( Bát se nemusíš, že by zůstaly nějaké znatelné jizvy. Když to potom lékař dobře zašije, tak jizva není skoro ani vidět ;) Ale je pravda, že nějaký čas bys s tím pak neměla chodit na sluníčko a vyvarovat se koupání, ale odhadem bych řekla cca 2 týdny :think: Tohoto zákroku se nemusíš bát, jen bych s tím raději neotálela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
25.6.15 09:17

Já i přítel jsme měli znaménka do týdne venku od vyslovení podezření. Nechápu, na co čekáš. Rakovinu vidím bohužel všude kolem sebe a mám z ní velký respekt. A kdyby mi řekli v březnu, že je podezřelé a že mám čekat do září, hledala bych bleskem jiného doktora.
Jinak pro uklidnění, obě naše vyříznutá znaménka byla v pořádku. Rozhodně ale nelituji, že jsme jednali rychle a hned (i když jakoby zbytečně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21112
25.6.15 09:19
@Petule030 píše:
@Evika222 Že se ta znaménka lékařům nelíbí ještě neznamená, že už teď máš melanom, to bych ještě zůstala v klidu :hug: Ovšem s odtraněním bych na nic nečekala, protože schválně riskovat takhle agresivní nádorové onemocnění bych vážně nechtěla :( Bát se nemusíš, že by zůstaly nějaké znatelné jizvy. Když to potom lékař dobře zašije, tak jizva není skoro ani vidět ;) Ale je pravda, že nějaký čas bys s tím pak neměla chodit na sluníčko a vyvarovat se koupání, ale odhadem bych řekla cca 2 týdny :think: Tohoto zákroku se nemusíš bát, jen bych s tím raději neotálela ;)

Souhlasím. Žádnou paniku, ale radši odstranit co nejdřív. jinak znaménka, kde už probíhá reálný problém, se většinou nějak projevují - rostou, mění tvar a barvu, krvácí, svědí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3310
25.6.15 09:21

@Evika222 utíkej na vyšetření… :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32482
25.6.15 09:35

Proč na vyšetření? Vyšetřena už byla několikrát. Prostě jdi ke kožnímu, kterému se nelíbí a nech si je hned odstranit. :palec: Opravdu by Tě trápila jizva po znaménku velikosti 1,5 mm a 3 mm, to zírám 8o 8o Dneska jdu zrovna na prevenci znamének a pokud bude některé podezřelé, objednávám okamžitě termín, k tomu nemušíš do Motola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.15 09:51

Můj syn má podezřelých znamének několik, je hlídaný. Na břiše mu odstranili nejdříve, prý se tam něco dělo. Naštěstí vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
25.6.15 09:59

Jak jsem psala, znaménka se dají odstranit i jinak, než řezem chirurgicky. Pokud se ti hojí kůže dobře, nemusí zůstat jizva žádná. Po tom vypálení máš chvilku strup, ten se nesmí strhnout. Až se sám odloupne, je to chvilku červené a pak už tam nezůstane nic, pokud se to zhojí dobře. :palec:

Příspěvek upraven 25.06.15 v 10:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.15 10:08

Já jsem si nechala znaménka také vyříznout (dvě)-vůbec se nemusíš bát. Jedno jsem měla na bradě a jizva není vůbec vidět a druhé ve vlasové části hlavy a obojí v pohodě. :) Nebolí to, nic :) Bolí tak maximálně injekce na umrtvení. A dělala mi to MUDr. Zwingerová, co dřív měla kožní ambulanci na Poliklinice Budějovická-dělá právě i plastické operace, takže jizvy vůbec nejdou vidět (je skvělá na obličej). :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama