Nechali byste dvanactilete dite letet samo letadlem?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
23966
3.1.23 23:35

Pustila bych. Je to pro něj známá trasa. Umí jazyk, takže se v případě nouze domluví. Pražské letiště není tak velké, aby se na něm ztratil. A když to zvládne, bude moct navštěvovat rodinu častěji. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Veru333
4.1.23 00:08

Úplně v klidu.
Píšeš, že je samostatný a dorozumí se. Každý letěl jednou poprvé letadlem. On už letěl letadlem, teď poletí poprvé sám. Tak je to, jako by letěl poprvé v letadle, ale napůl :lol:

Ve vlaku bych měla mnohem větší strach, než v letadle. Na letišti mu nic nehrozí a z letadla nevypadne :nevim: kdežto na nádraží je to samej divnej tvor a ve vlaku se dá chodit mezi vozy a otevřít za jízdy dveře (i když už to není jako před 30 lety, stejně se to stane :nevim:)…

Vždycky se tam může někoho zeptat. Požádat o doprovod, o radu.

Já, když jsem letěla poprvé, byla jsem jak lesní včela. Hned mě odchytli a pomohli. A to jsem už byla dospělá :D.

  • Citovat
  • Upravit
Pitaya1
4.1.23 00:12
@Cimada píše:
Je to 12letý kluk. Ty jsi dospělá. Máš pocit, že si solidně poradíš s případnými problémy, které Tě zítra můžou potkat? Co asi udělá v případě problémů, když mu někdo silnější jako mému dítěti v cizině zcela obratně chmatne mobil? (A můžu Ti říct, že mu 2 lidi nepomohli vůbec.) Když mu zcela náhodou někdo, koho osloví, nepomůže? Když letadlo bude muset přistát jinde?
Tož gratuluju k tomu přesvědčení, že se nemůže nic stát. ;) :) Za ty zážitky ta cesta stojí, proč ne…
Ale pochopitelně se nemusí stát nic, to je jasné. Je to prostě 50 na 50.Příspěvek upraven 03.01.23 v 21:06

Lítám hodne a nikdy jsem neviděla, že by někdo někomu vzal na letišti mobil (tam všude jsou kamery) nebo v letadle :think: když oslovených člověk nepomůže, tak pomůže někdo jiný, navíc na letišti jsou informace, takže tam pomohou určitě.

  • Citovat
  • Upravit
5950
4.1.23 06:33
@Cimada píše:
Je to 12letý kluk. Ty jsi dospělá. Máš pocit, že si solidně poradíš s případnými problémy, které Tě zítra můžou potkat? Co asi udělá v případě problémů, když mu někdo silnější jako mému dítěti v cizině zcela obratně chmatne mobil? (A můžu Ti říct, že mu 2 lidi nepomohli vůbec.) Když mu zcela náhodou někdo, koho osloví, nepomůže? Když letadlo bude muset přistát jinde?
Tož gratuluju k tomu přesvědčení, že se nemůže nic stát. ;) :) Za ty zážitky ta cesta stojí, proč ne…
Ale pochopitelně se nemusí stát nic, to je jasné. Je to prostě 50 na 50.
Příspěvek upraven 03.01.23 v 21:06

Vyhraju v loterii. Nebo ne. Je to prostě 50 ne 50 8) Ne, není to 50:50, ta pravděpodobnost, že se něco fatálního stane, je hodně malá. A něco se mu stát může i jinde.

Já bych pustila úplně klidně. Sama jsem byla jen o málo starší, když jsem letěla letadlem - bez doprovodu (tehdy ani nebyla běžná služba doprovodu leteckým personálem), nikdy dřív jsem neletěla, anglicky jsem uměla hodně špatně a ještě jsem musela projít přes imigračního úředníka :mrgreen: Bylo to úplně v pohodě a ani zpětně tam velká rizika nevidím. Takže pustit kluka, který je zvyklý cestovat, zná letiště a ještě umí dobře anglicky, bych se nebála.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
andrasteia
4.1.23 09:26
@alynch píše:
@Cimada To neni ani nahodou 50 na 50, to je nejaka mala setinka sance maximalne, co se muze stat. Takhle presne se snazim nepremyslet😄 to by clovek nemohl delat nic😆 mobil mu muzou vzit i kdekoliv jinde, bude s sebou mit spoustu dokumentu, cislo na me i na tatu si pamatuje. Nekdo by mu urcite pomohl, tim jsem si jista, poleti z irska, mentalita iru je uplne jina nez mentalita cechu. Kdyz letadlo pristane jinde, tak urcite prvni co udela bude ze mi zavola a nekdo ho tam kde pristal vyzvedne. Pokud poleti, tak vsechny tyhle situace, co by teoreticky mohli nastat, si s nim projdeme dopredu, to je jasne🙏

Je to známá trasa, po Evropě a a bez přestupu. Všude je internet a dítě se domluví, navíc jde sjednat asistenci. Není co řešit. Pustila bych ho samotného. S přístupem @Cimada aby ses bála jet i metrem v Praze.

  • Citovat
  • Upravit
77421
4.1.23 10:42
@andrasteia píše:
Je to známá trasa, po Evropě a a bez přestupu. Všude je internet a dítě se domluví, navíc jde sjednat asistenci. Není co řešit. Pustila bych ho samotného. S přístupem @Cimada aby ses bála jet i metrem v Praze.

a to metro v Praze je ve skutečnosti daleko nebezpečnější než uvedený let letadlem

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.1.23 11:07

@Netopirek presne tohle rika i manzel, ze by to bylo super prave i do budoucna, kdyz poleti poprve uz letos. Jakmile to zvladne jednou, uz to nikdy nebude problem. Za par let muze vzit mladsi deti s sebou, bude to ohromna pomoc 🙏

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2533
4.1.23 11:10

@alynch Psala jsi, že vaše aerolinky nenabízí doprovod letušky. Dítko tehdy muselo s Lufthansou, která to právě pod 12 let poskytovala, takže přepokládám, že i u starších by to šlo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.1.23 11:13

@Veru333 presne tak, je to bezpecnejsi nez vlaky. Alternativa cesty letadlem by byla lodi do francie a z francie vlakem do ceska. Nebo lodi do uk, vlakem pres uk, lodi z uk do netherlands a z netherlands vlakem do ceska. Zni to absolutne silene, v zivote bych ho takhle nikam neposlala. Vedle toho je cesta letadlem fakt pohodicka, i kdyz bat se o nej budu i tak

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18724
4.1.23 11:26
@alynch píše:
@Veru333 presne tak, je to bezpecnejsi nez vlaky. Alternativa cesty letadlem by byla lodi do francie a z francie vlakem do ceska. Nebo lodi do uk, vlakem pres uk, lodi z uk do netherlands a z netherlands vlakem do ceska. Zni to absolutne silene, v zivote bych ho takhle nikam neposlala. Vedle toho je cesta letadlem fakt pohodicka, i kdyz bat se o nej budu i tak

Myslím ze jsi si odpovedela ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.1.23 11:38

@Kasandra159 bohuzel nenabizi. Prime lety dublin praha leta jenom ryanair a aer lingus, co ja vim. Ryanair samotne deti vubec nebere, aer lingus od 12, ale zadnou asistenci nenabizi. Lufthansa, aa, vsechno ostatni leta jen se stopem, a prestupovat ho nenecham. Musi letet jedine s aer lingus, s tim letame vetsinou vsichni, manzel tam zkusi obvolat par lidi a uvidime no🤷‍♀️

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2533
4.1.23 11:49

@alynch dítko letělo z Prahy do Londýna a pak zpět a muselo s přestupem, právě kvůli tomu, že mohlo letět samo jen s Lufthansou a ničím jiným. Díky přestupu si užilo ten VIP salónek, neb tam dítka s doprovodem letušky hlídají :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1122
4.1.23 12:21

Pustila bych za předpokladu, že s ním dojdete na letiště k check-inu a pak na něj bude hned u výlezu z letiště v cílové destinaci někdo čekat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13197
4.1.23 19:15
@Cimada píše:
Nenechala bych. Žádný rozumný důvod pro to nevidím.
Mé akční dítě si sehnalo brigádu přes půl zeměkoule ve 20 letech. Letělo samo. A trpěla jsem jak Job.
Kdysi mi známý říkal, že nechal jet busem z Francie do Čech 6letého syna, byli tedy domluveni s nějakou stewardkou, že na něj dohlédne. Já v tom vidím nenormálnost. Nechápu, jaký (pádný) důvod pro tohle kdo má.
A omlouvám se, ale ani mě neudivuje, že chlap by ho pustil. Oni jsou v tomhle mnozí opravdu emočně natvrdlí. :zed:

proc by mel chla byt emocne natvrdly? jen neni hystericky jako ty… btw. kolikrat jsi ty sama nekam letela? my ted leteli do londyna a ver nebo ne, muj 13ti lety syn prohlasil, ze priste by to zvladl i sam a tak cestou zpet jsem mu dala pas a nechala ho a jen pozorovala jak si pocina… a dal to, dokonce i s vyhledanim brany, na ruzyni prilet… fakt nechapu, proc mas potrebu chlapa urazet, to ze cely zivot sedis na zadku, tak nemas predstavu, jak je to easy :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.1.23 22:30

@markytka3 diky, krasne napsano x. Nekdy v dubni bysme meli letet do prahy, tak nechame syna aby si to taky zkusil jako kdyby tam byl sam a budeme doufat, ze si povede stejne jako vas. Jsou to sikovny kluci🙏

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin