Nechat hlídat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikol.ondrášovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 08:48
Nechat hlídat?

Ahoj holky, tak jsem tu zase pro podporu.
Asi za měsíc (když bude našemu prckovi necelých 10 měsíců), mě přítel přemlouvá at s ním jedu na festival. V pátek večer bychom odjeli a vrátili se v neděli ráno. Hlídali by tchánovci, v tom problém není, věřím jim a vím, že se dokáží postarat. Problém je v tom, že stále kojím, ale nepodaří se mi odsát, ani odstříkat tolik kolik by potřeboval na celou tu dobu. A tak si říkám, co mu teda mají dávat kromě obyč příkrmů? Koupit třeba sunar, nebo to vydrží bez mléka, jen třeba na čaji? Sice se moc s flaškou ještě nesžil, ale pokud se rozhodnu jet, tak asi bude muset :( A taky bude problém s usínáním, doteď usínal jen u prsu, nebo v kočárku (hrozný zlozvyk, já vím) :( Pořád váhám, ale přítel pořád ať s ním jedu, a že jsme spolu dlouho nikde nebyli, atd… Třeba ho zatím nějak předem připravit, aby tchánovci neměli takový teror? :D Jinak je má, podle mě, docela rád. Vlastně má rád každého, kdo se na něj usmívá :D Co myslíte, jet? Já pořád nějak nevím… :(
Děkuji za rady, názory a tipy jak se případně připravit :) :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Danylla
Kecalka 112 příspěvků 23.04.12 08:54

Ahoj jsem zvedava, co ti holky poradi, za me, ja bych nejela… moje prsa by to nedaly… kojim jen trikrat denne, rano, odpoledne a vecer. Mela jsem sraz ze skoly a rozhodla se vynechat odpoledni kojeni.
Prsa se mi asi hodinu po predpokladanem kojeni nalily, bolely, litala jsem odstrikavat na zachod, a nakonec to vzdala a odjela domu. Malymu se ovsem po me ani po mych prsou nestyskalo :-) ten by to zvladl, jen ty prsa byly naprogrampvany jinak :-) Kdyz pojedes na tak dlouho, co budes delat? Leda odstavit…

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 23.04.12 08:56

Od desetiměsíčního, kojeného miminka (navíc uspávaného u prsu) bych na takhle dlouhou dobu odjela jen v životně naléhavém případě.

V situaci, kterou popisuješ, bych nejela ani omylem.

nikol.ondrášovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 08:57

@Danylla no odstavovat se mi nechce zatím, vychází to na 12.5., je to jen hudební festival, takže nic co bych si třeba nedokázala odpustit :D

danik
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 23.04.12 08:58

Pokud se tchánovci nabídli,že budou hlídat, jeď.

Pokud není prcek zvyklý na uspávání jinak, máš měsíc na to,abys ho to zkusila naučit:-). Taky se může stát,že jim obě noci probrečí. Ale i to se dá přežít.

Já tak hlídávala synovce, miloval mě do té doby, než maminka večer odešla.
Brečel tak dlouho, až usnul. Ráno mě miloval opět.
To nepíšu,abych tě postrašila,ale proto,aby ses nebála,že si mimčo vytvoří nějaký blok vůči prarodičům.

Ev. počítej i s variantou,že prostě pojedete domů dřív.

Danylla
Kecalka 112 příspěvků 23.04.12 09:01

Prave, me by to taky za to nestalo, segra me laka do Parize, no, jela bych, ale kojit kvuli tomu prestat nechci :-) pockam si :-)

nikol.ondrášovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 09:01

@danik oni se sami nabídli, já bych to snad ani nenavrhovala, už jednou hlídali, sice jen na 2 hodiny, ale zvládli to a vnuka mají moc rádi. Taky tam je záchranná pojistka, že kdyby bylo zle, tak za mnou přijedou

lucenka
Vesmírná mluvilka 32880 příspěvků 23.04.12 09:16

Záleží jak často kojíš a jestli ještě kojit chceš. Pokud kojíš často, tak to tam takhle dlouho kvůli bolesti v prsou, tekoucímu mléku asi nevydržíš. Navíc bych měla strach, že se mi pak mléko přestane tvořit, nebo už o něj prcek nebude mít zájem. U nás stačilo, že 2krát vynechal své jediné noční krmení a bylo po mlíku.
Pokud se rozhodneš jet, tak ho nauč usínat bez prsa. Můžeš zkusit i UM, ale dokud kojíš,tak asi moc velký úspěch mít nebudeš.
Já byla od malýho přes noc ve 13 měsících. Ale už jsem nekojila. Hlídala mi ho mamča a i když jsou na sebe zvyklí, tak jsme k ní přijeli o 2 dny dřív, aby si prcek zvykl na prostředí. I když si jdeme s přítelem někam večer sednout, tak s prckem jedu k mamče den předem. Jinak brečí.

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 23.04.12 09:26

Neviděla bych problém v hlídání, pokud se na tchánovce můžeš spolehnout a víš, že to malej zvládne. Spíš vidím problém s tím usínáním… Ale za měsíc se to dá naučit, my naučily do týdne… Chce to jen důslednost. Jak s tím kojením nevím… Asi bych za ten měsíc malého naučila na lahev s odstříkaným mlíčkem. Aby si zvykl, když lahev netoleruje… Naučit spaní a lahev, inak bych nejela.
Jak ale budou reagovat tvoje prsa, neodhadnu, já moc dlouho bohužel nekojila, tak nemám představu… Ale myslím, že s odsávačkou bys to dala..... Bez toho asi těžko, mlíko se bude tvořit…

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 23.04.12 09:28

ahoj, já byla před měsícem na trhání nosní mandle s dcerou a syn zůstal dvě noci s taťkou, Večer mu udělal kaši a večer si s ním hrál do utahání, pak mu dal kašo-mlíko nestle(takový to v krabičkách po dvou)trochu si loknul a usnul. Ráno mu dal jogurt, přežili:-)v noci mu dal loka zase toho kašo-mlíka. neboj a aspoň si odpočineš, už to taky plánuju. Ale nikdo ho nechce:-(přes noc. O mlíko nepřijdeš, já tam v nemocnici odstříkala přebytky a zase se čapnul. Ale pak to sám zabalil, takže už nekojím.

Příspěvek upraven 23.04.12 v 09:30

danik
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 23.04.12 09:30

Moje kamarádka kojila děti do dvou let,ale zároveň byly od miminka zvyklé na to,že když jela někam na delší dobu, dostaly UM. Nezvykly si ani jen na flašku,ani s tvorbou mlíka problém neměla. Je to individuální.

Já mít takové tchánovce, určitě bych jela /tak třeba jen do soboty, navíc je to dobrá příležitost, jak odnaučit dítě usínat u prsa a nekojit v noci/.

Já to mám bohužel naopak, začala jsem chodit do školy, vždy hlídá moje mamka,ale ta jde zítra na operaci. Poprosila jsem tchýni,ta mi to sice slíbila,ale včera z ní vypadlo,že jede na návštěvu ke své dceři. Neříkala jsem ji nic, nemám potřebu se doprošovat, děcka (2 a 4 roky) dovezu manželovi do práce. Ale to je na jiné téma, nechci zakladatelce fušovat do jejího, jen chválím její tchánovce…

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 23.04.12 09:38

já vidím problém v tom kojení :think: uspat by ho předpokládám nějak zvládli (naše malá třeba usíná krásně sama, ale jak v noci hlídají naši, uspí si ji vždy po svém, protože po našem to prostě nejde a navíc naše mrška to vždy vycítí, že tam nejsme, takže většinou usne s mamkou vedle na posteli - vynutí si to, ale jak jsme doma my, jedem zas po svém)
no, ale k tomu kojení - pokud nechceš odstavit, asi to nedáš. buď bude po mlíku a ty otrávená, že máš nalité prsa, budeš muset odsávat atd. a jesli mu nechceš dát UM, tak bys musela už teš začít odsávat a dávat do mražáku (tak jsem to dělala já, když jsem kojila. ovšem denně jsem odsála navíc nějakou dávku, dala celá nadšená do mražáku, koupila medelu calmu, malá z ní krásně na zkoušku pila a tak jsem odjela. ovšem v poledne mi mamka volala, že malá prostě nepije, nechce láhev, odstrkuje ji. musela jsem se předčasně vrátit a to jsem tam ještě musela 2× na wc odsávat :roll: )
takže za mě - jeď až bude malý odstavený, budeš klidnější a bude to mít hladší průběh.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 23.04.12 11:02

Jestli kojíš jednou (možná dvakrát) za den, nevidím problém, ale jestli častěji, odmítla bych se od dítěte hnout :nevim: Leda že bych chtěla odstavit.

sterezie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.12 21:01

Asi bych nejela..
co se kojení týče, zkušeností moc nemám, ale pokud chceš kojit dál, tak bych to asi neriskovala :nevim: navíc když je to spojený s usínáním u prsa, no určitě by to zvládli, ale já bych se cítila špatně vůči dítěti, že ho najednou postavím před situaci, kdy se musí uspat nějak jinak (což je podle pro takového prcka trošku nápor na psychiku)+ prso pryč…

A navíc já jsem teda trošku matka „prověřovatelka“, ale jedno hlídání na dvě hodiny není to samé jako hlídání na dva dny a navíc za měsíc se toho ještě spousta může změnit, může začít či ho můžeš naučit usínat jinak, třeba se sám odstaví :nevim: 8) hlavně bych se řídila svým instinktem ;)

Hamalka82
Kecalka 323 příspěvků 24.04.12 12:01

Ahoj,tak my máme podobný „problém“.Manža teď na konec dubna naplánoval pro nás dva „relax víkend“.Prý to potřebujeme jako sůl :roll: .Synovi je 8 měsíců.Hlídat bude moje mamka u nás doma.S mamkou se vídáme skoro každý den a malej babičku miluje :srdce: .Jsme na UM,takže v pohodě.Mám sice taky strach,spíš jak to zvládneme my bez malého :nevim: ,ale určo pojedeme.Včera jsem se o tom bavila s jednou známou a ta na mě koukala,jak na blázna,že jedeme pryč bez malého. :think: .Ale co,myslím,že to prospěje nám všem a přinejhorším je to něco přes hoďku zpátky domů…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >