Nechat očkovat proti planým neštovicím?

625
26.9.06 09:53

Ahoj,
já se na to ptala dětské dr a v podstatě očkování v kojeneckém a batolecím věku nedoporučuje. V tomhle období mají dětičky očkování až nad hlavu, tak není dobré jim ještě přidávat. Pokud děti v raném dětství nešťovice neprodělají, mohou se nechat naočkovat později, aby je to v dospělosti neskolilo. Očkovat lze kdykoliv, v 6ti, 10ti letech, v 18ti, …

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2319
26.9.06 10:07

Ahoj Martino,
taky nejsem velký zastánce očkování navíc. Ale v červnu měly neštovice obě moje děti a bylo to docela peklo na zemi… Míša je přinesla ze školky, měla jich hodně, asi 400, ale zvládla to celkem. Dobře. Zato Vítek… Bylo mu 20 měsíců, měl nejmíň 500 neštovic, horečky, no hrůůůza. Jenže nebýt ségry, tak brzy by je nedostal.
Sice i očkované děti mohou neštovice dostat, ale ten průběh by neměl být tak dramatický.
Vůbec jsem neporadila :roll: Až půjde Patrik do školky, je dost pravděpodobné, že se s neštovicemi setká…
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2319
26.9.06 10:55

Míša ani ne, ta měla jen zvýšenou kolem 37. Asi první 2-3 dny naskakují nové a nové pupínky, ona jako holčička to špatně nesla, ani do zrcadla se nemohla podívat, když jsem ji mazala pudrem, táta to nesměl vidět. pak když začaly zasychat, bylo už dobře. Doktorka napsala Fenistil kapky, ty pomáhaly dobře, tekutý pudr a pak při hojení koupele v hypermanganu. Švagrové dokonce doktor doporučil jen ten hypermangan.
No Vítek měl několik dní přes 38, v noci nespal, pod plínou mu to bylo nepříjemné, přes den teda běhal bez. Chtěl se nosit, ale jakýkoliv dotek byl hodně nepříjemný, no očistec pro celou rodinu. A měl toho hrozně moc na hlavě a v obličeji, já pořád brečela, protože jsem se bála, že mu zůstanou jizvy. Má ale jen jedinou malinkou pod okem a ta se možná časem ztratí. Ale Vítek např. blbě snáší veškerá očkování, má atopický ekzém tak možná ta kůže je tak nějak citlivější, proto ten horší průběh.
Asi bych na tvém místě počkala než půjde do školky a poradila se s doktorkou ještě později.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
26.9.06 11:03

Ahoj Martino, já jsem malého naočkovat nechala a rovnou i sebe. Ještě jsem je neměla. Mně to naopak dr. doporučila. Řekla mi, že pokud by je dostal, bude to mít určitě lepší průběh než kdyby naočkovaný nebyl. Těch diskuzí už tu bylo hodně. Někdo je pro a někdo zase ne. Já jsem zastánce očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lau
248
26.9.06 13:35

Ahoj,

asi ti moc neporadím, ale vnesu sem svoji zkušenost s těmihle dětskými nemocemi. Já jsem plané neštovice chytila až v 7. třídě (bylo mi cca 13) a mám pocit, že jsem byla jediná široko daleko, takže vůbec netuším, jak se ke mně dostaly. Tekutý pudr vůbec nepomáhal, svědilo to i tak. Mamka měla velký strach, aby to nechytila i ségra, která je o 8 let starší, a říká se, že čím později je chytneš, tím mají horší průběh. Ségra je nechytila. A když jsem si teď četla ten hororový příběh Katchy, tak nevím, jestli je to s tou úměrou „čím starší, tím horší“ pravda. Já jsem tím prošla celkem v pohodě. Za týden jsem normálně šla do školy. Jenom mi zbyly 2 jizvičky po neštovicích, které jsem si rozškrábala v době, kdy jsem ještě nevěděla, že mám neštovice. Ani jedna už není vidět.

A abych se ještě vrátila k dětským nemocem, moje ségra naopak prošla příušnicemi a já jsem je od ní nechytila, ani když mě mamka cíleně posílala „je chytit“, abych si to odbyla a měla klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
18.11.06 23:26

Ahojky. Taky jsem chtěla Adulu naočkovat. Pak jsem se ale někde dočetla, že není prokázaná délka trvání této vakcíny. Takže když ho naočkuješ jako batole, tak je může chytit třeba ve 40 od svých vnuků. A čím starší, tím prý horší:-( Takže nakonec ho očkovat nebudu. Já je měla a měla jsem jen 5 pupínků, tak třeba to zdědí po mamince.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama