Miminko nechce čaj

5.2.20 16:20

Nechce cajik

Zdravím malý má 3 měsíce a je na UM takže čaj pít musí ale vyzkoušela jsem asi 5 různých čajů různých znacek a nechce je nebo je těžké to do něj dostat aby se napil aspoň trošičku prostě to plive hned. Myslíte že bych mu ho mohla trochu osladit cukrem?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5755
5.2.20 16:22

Vyřeš to jednoduše - dej mu více vody do láhve s UM. Místo třeba 120ml, 140ml. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14471
5.2.20 16:23

Proč musí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1500
5.2.20 16:23

Ve 3 měsících je ještě malý, asi bych na něj úplně netlačila a zkusila bych to zase až za nějaký čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285
5.2.20 16:24

@Donutka811 čaj fakt pít nemusí, včera tu byla o čaji také diskuse! Kdo vám to maminkám říká, že kojenci musí pít čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
5.2.20 16:26

Pokud není venku 40 ve stínu tak bych to vůbec neresila a cukrem už vůbec, ten by do roka dítě vůbec nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3123
5.2.20 16:30

Nemusí! Stačí mu UM. Je snad z vody, ne? Kdyby bylo léto třeba. Neřeš to vůbec! Dávej mu jen UM. A až někdy v půl roce jak už bude jíst příkrmy budeš začínat i jiný pitný režím než UM. Pak zkus vodu a stačí jen po tom příkrmu. Ze začátku ti stejně nesní celý příkrm a bude to zapíjet zase tím UM. Teď se dejte 3 měsíce do pohody. A dávej prostě jen UM a netlač do něj další vodu, čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
5.2.20 16:32

Nic kromě UM nemusí. Dcera má 6 měsíců, je plně na UM a příkrmy zatím moc nechce a žádnou jinou tekutinu nedostává, nechce. Hlavně mu nic nešla.. Když už, tak voda na žízeň stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3123
5.2.20 16:36

A co se týče cukru. Dceři je 3,5 a slazený čaj cukrem ještě neměla! Do dvou let pila jen vodu, a neslazený čaj. Nepokoušej to zbytečně džusíky, štavička, granulovanýma čajema!!! Uplně se na tohle vyklašli. Dokud to nezkusí tak to nebude vyžadovat… Dcera je tak zvykla, že není ve 3,5 letech si dá i čaj neslazeny, nejradějí má vodu. A střídame to hodně naředěným džusem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
5.2.20 16:52
@Donutka811 píše:
Zdravím malý má 3 měsíce a je na UM takže čaj pít musí ale vyzkoušela jsem asi 5 různých čajů různých znacek a nechce je nebo je těžké to do něj dostat aby se napil aspoň trošičku prostě to plive hned. Myslíte že bych mu ho mohla trochu osladit cukrem?? :nevim:
Čistou vodu jsi zkoušela? Čaj nemusí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8211
5.2.20 16:52

@Donutka811 sladit ne! A odkud máte že když je na UM potřebuje čaj? Měla jsem obě dcerY na UM a další tekutinu jsem zaváděla s prikrmem.

Mimochodem starší vzala na milost čaj poprvé asi v 3,5 letech. Dovtedy jen mlíko - plnotučné a čistou vodu. Mladší už teda pije kravské mlíko, ale v lahvičce má čistou vodu. Čaje nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8211
5.2.20 16:55

@stinga já si taky vyslechla od mojí mámy jak jsme měli čaj hned od začátku a že by měli i holky když byly miminka… Mno jo, před 40 lety to bylo jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 17:09

@stinga doktorka právě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 17:11

@meduzza zkoušela a Taky nepije právě

• Nahlásit
  • Citovat