Nechce na vylety

496
25.4.21 09:13

Nechce na vylety

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak to máte vy? Zda je to normální. Syn 11 let s námi nechce jezdit na výlety. Vždycky šílené moc keců proč musíme? Že on chce být s kámo sama atd. Chodit se mu nechce. Ne jezdíme nějak často, proto mě mrzí, že když si jednou za čas najdeme cas, že je to pro něj takový problém. Už je to dost puberťák, takže asi to normální je. Ujišťuje mě i manžel, že to moc resim, ale… Samozřejmě že musí a jedem, ale hrozně mě to vyčerpává :roll: ještě máme mladšího syna a ten je v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62285
25.4.21 09:21
@Bebinka29 píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak to máte vy? Zda je to normální. Syn 11 let s námi nechce jezdit na výlety. Vždycky šílené moc keců proč musíme? Že on chce být s kámo sama atd. Chodit se mu nechce. Ne jezdíme nějak často, proto mě mrzí, že když si jednou za čas najdeme cas, že je to pro něj takový problém. Už je to dost puberťák, takže asi to normální je. Ujišťuje mě i manžel, že to moc resim, ale… Samozřejmě že musí a jedem, ale hrozně mě to vyčerpává :roll: ještě máme mladšího syna a ten je v klidu.

tak ho to nebaví…nebo to musi bavit každého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
25.4.21 09:25

Prostě ho to nebaví…
Musíte se smířit s tím, že je to jedinec, který nemá zájmy jako vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
25.4.21 09:27

Přijde mi to normální. Děti 10+ už vidí zábavu spíš s kamarády než s rodiči a mladším sourozencem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 09:29

V tomhle věku ještě „nutím“, později bych nenutila. Mám dceru, co bude mít 11 a taky pindá, ale chodíme na výlety se známými, co berou sebou psa, kterého ona má ráda, to funguje jako motivace. Pak vezmeme sebou dostatek čokolády apod. Teď bohužel v době covidu je to jenom o chození, až bude pěkněji a povolí toho více, tak budou zase občas ZOO, bazény, kina, bobové dráhy a jiné lákadla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 09:32

Ještě chci dopsat, že pokud jdeme na dlouhodobější výlet, tak s námi musí, pokud jdem někam jen na pár h odpoledne, tak se může zůstat poflakovat venku, pokud je domluvena s kamarádkama na skejt nebo brusle. Ale neexistuje alternativa - vy běžte a já budu u mobilu doma.

• Citovat
  • Nahlásit
1153
25.4.21 09:44

Hele a co takhle kompromis, jeden vylet pujde s vami a dalsi nepujde, bude s kamarady, napise Ti kazdy cca 2-3 hodiny sms ze je ok. S tim, ze si treba odskoci domu udelat svacu/piti a nebo proste by po par hodinach sel dom a uz by byl sam doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6023
25.4.21 09:49

@Bebinka29 náš starší - čerstvých 13let - už s náma nechce ani na dovolenou :nevim: Do zahraničí ještě neví (ale to my taky nevíme, jestli letos něco riskneme) a o tuzemské má jasno, že s námi a s mladším bráchou nikam ani náhodou. Takže jedeme bez něj a zůstane doma pod dozorem babičky. Loňská dovolená s ním, na kterou nechtěl, mi bohatě stačila :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10635
25.4.21 09:52

V jeho letech je to normalni :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49627
25.4.21 09:53

V tomhle věku by dítě mělo smůlu a na výlety by jezdilo. Rozhodně bych ji neustupovala. A řeči bych řešila omezením mobilu/počítače apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
25.4.21 09:54

@Leenvecka no já to spíš beru tak, že chci abysme byli všichni spolu. Ano jsme spolu doma a chápu ho, že on to tdk nevnímá… Ale doma je to takový, stereotyp a pořád to samé. Většinou když už vyrázíme bere to v klidu. Musím se holt smířit s tím, že už to není ten můj malý kluk :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
25.4.21 09:56

@lucenka ano také to tak mám. Samotného doma ho v žádném případě nenechám. Spíš mě zajímalo jestli ty, šílené kecy jsou normální. Má 11 tudíž pořád malý děcko. Pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
25.4.21 09:57
@Bebinka29 píše:
@Leenvecka no já to spíš beru tak, že chci abysme byli všichni spolu. Ano jsme spolu doma a chápu ho, že on to tdk nevnímá… Ale doma je to takový, stereotyp a pořád to samé. Většinou když už vyrázíme bere to v klidu. Musím se holt smířit s tím, že už to není ten můj malý kluk :,(

a kam jezdíte na výlety? teď, když je přes půl roku všechno zavřené? jestli chodíte někde po přírodě, po lese, tak to naprosto chápu, že ho to nebaví, pochodovat s rodiči bez žádného zajímavého cíle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49627
25.4.21 10:00
@stinga píše:
a kam jezdíte na výlety? teď, když je přes půl roku všechno zavřené? jestli chodíte někde po přírodě, po lese, tak to naprosto chápu, že ho to nebaví, pochodovat s rodiči bez žádného zajímavého cíle

Jsou děti, které to baví. A je smutné, pokud je k tomu rodiče nevedou. Navíc i ty výlety do přírody se dají udělat zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
25.4.21 10:02

@lucenka přesně. Já to beru že výpadkem, jsme spolu někde jinde než doma, vidíme něco zajímavého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat