Dcera bordelářka - následek mé špatné výchovy

Anonymní
24.4.21 16:21

Dcera bordelářka - následek mé špatné výchovy

Ahoj všichni. Má 13 letá dcera je nesmírná bordelářka. Dneska už jsem to nevydržela a celý pokoj jsem jí uklidila já. Bylo to fakt nechutný hlavně pod postelí měla plno smetí a načůráno od králíka - jehož péče je taktéž na mě Taky jsem třeba několikrát v šuplíku talíře se zbytky již plesnivého jídla :zed:. Nevím, kde jsem udělala chybu a vůbec nevím, jak na dceru, aby se v tomhle směru změnila.
Jsem asi příliš benevolentní a domluvy po dobrém nezabírají. Možná bych jí měla vzít pc, na kterém je nyní od rána do noci. Nechápu, že není v tomhle po mně, já jsem si od mala svůj pokoj udržovala v čistotě.
Máte někdo podobnou zkušenost a jak to prosím, řešíte? :,(
Uvědomuji si, že jsem jako matka selhala a přemýšlím, že s ní zajdu k psychologovi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62233
24.4.21 16:35
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Má 13 letá dcera je nesmírná bordelářka. Dneska už jsem to nevydržela a celý pokoj jsem jí uklidila já. Bylo to fakt nechutný hlavně pod postelí měla plno smetí a načůráno od králíka - jehož péče je taktéž na mě Taky jsem třeba několikrát v šuplíku talíře se zbytky již plesnivého jídla :zed:. Nevím, kde jsem udělala chybu a vůbec nevím, jak na dceru, aby se v tomhle směru změnila.
Jsem asi příliš benevolentní a domluvy po dobrém nezabírají. Možná bych jí měla vzít pc, na kterém je nyní od rána do noci. Nechápu, že není v tomhle po mně, já jsem si od mala svůj pokoj udržovala v čistotě.
Uvědomuji si, že jsem jako matka selhala a přemýšlím, že s ní zajdu k psychologovi.

nemyslím, ze je to výchovou…ja jsem ze tri sester a nejvíc úklidove laxní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
24.4.21 16:38

Nemuzes cekat, ze se tohle proste “podedi”, je treba k tomu dite systematicky vest.

Asi bych to resila zpusobem - neco za neco. Chces jit ven, uklid si napred v pokoji. Chces byt vecer u PC, uklid si v pokoji a vynes kos.

Ja jsem ale strasnej prisnak, mozna Ti nekdo poradi strategictejsi a mirnejsi fintu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31387
24.4.21 16:41
@Anonymní píše:

Moje máma rozhodně nebyla laxní, pořádek je smysl jejího života a já jsme byla bordelář až do čtyřiceti. Změnilo se to s narozením vlastního dítěte. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
24.4.21 16:43

Pokud pokoj nesdílí se sourozencem, tak mi to přijde jako její věc. Pokud se nepostará o králíka, tak ho dát pryč. Hlavně nic nedělat za ní, to si akorát zvykne, že nic nemusí, že se to nakonec udělá samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31387
24.4.21 16:43
@Sardelka píše:
Nemuzes cekat, ze se tohle proste “podedi”, je treba k tomu dite systematicky vest.

Asi bych to resila zpusobem - neco za neco. Chces jit ven, uklid si napred v pokoji. Chces byt vecer u PC, uklid si v pokoji a vynes kos.

Ja jsem ale strasnej prisnak, mozna Ti nekdo poradi strategictejsi a mirnejsi fintu.

To je k ničemu. Teda není to špatná rada, aby nebylo dočasně „uklizeno“, ale nedosáhne to toho, aby dcerka cídila sama od sebe.

Je to jako s alkoholem, hubnutím atd.. Dokud nechce ten dotyčný sám, nikdo ho nedonutí. maximálně ten boredel poschovává, aby byla máti spokojená.-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
24.4.21 16:46
@Bábrdl píše:
Moje máma rozhodně nebyla laxní, pořádek je smysl jejího života a já jsme byla bordelář až do čtyřiceti. Změnilo se to s narozením vlastního dítěte. :lol:

Jo, to se fakt nedědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31387
24.4.21 16:49
@Popeladym píše:
Jo, to se fakt nedědí.

Nedědí. Protože babička, její máma, byla bordelářka. Proto je asi máma tak posedlá pořádkem. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 16:49

Hlavně to za ní neuklizej. Mně máma vždy uklidila pokoj. Bylo to vždy ve chvíli, kdy jsem cítila, že to není ono a uklidila bych sama. To bylo cca kolem 18 let, kdy mi řekla, že to nechává na mně.
Vedla mě k tomu, abych měla uklizeno. Dělala mi rozpisy, galeje, tresty, zákazy. Dodnes si pamatuji měsíc každodenního mytí a utírání nádobí za to, že se jí nelíbilo, že jsem nevyluxovala. Když jsem neměla uklizeno, nesměla jsem si hrát.
Nepomohlo nic. Dokázala jsem to dodržovat jen do doby, kdy jsem bydlela s ní, protože vše jsem dělala pod pohrůžkou trestů a vydírání.
Takže v tobě to není.
Každý to má jinak. Já neumím uklízet dodnes.

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
24.4.21 16:52

Její bordel - její problém. Řešila bych zásadnější věci: nestará se o vlastní zvíře, dala bych ho po předchozí varovné výzvě pryč. Tráví celý den na počítači - zavedla bych pravidla a omezení :nevim:.
Hnijící jídlo by mi teda vadilo, ale nevidím problém v pravidlu „chováš se jako čuně, ergo kladívko nebudeš jíst v pokojíčku“.

A do pokojíčku plného hnoje bych jen tak mimoděk pozvala její kámošku/y. Pokud s ní nehne ani to, tak ji asi uklízet nedonutíš ani holí.

Toliko k tomu mám jako celoživotní bordelárř, t. č. se sebou bojující.

• Citovat
  • Nahlásit
955
24.4.21 17:02

Na tohle už jsem slyšel také krásnou odpověď: „Já si vezmu milionáře a na tohle budeme mít služku!“ No zatím má jen vás. Ani se raději nebudu ptát, co ve třinácti už umí uvařit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3471
24.4.21 17:02

Výchovou to nebude.
Já jsem jako malá byla hrozná bordelářka a taky to pořád poslouchala a mamka nám věčně vyhazovala hromadu věcí.
Noo a pak když jsem se odstěhovala do svého tak přišel zlom - chtěla jsem to mít jak ze škatulky a stal se ze mě puňtičkář co musí mít hrníčky stejným směrem :mrgreen:
Možná i jako malá bych si uklidla, ale jak jsem pořád o hlavu měla mlácení jak je to děsný, tak jsem se kousla.
Jako u nás to funguje tak, že si každé dítko hlídá své věci - nic jim nehledám ani nehlídám (a ona párkrát ztracená nabíječka na telefon je vycvičila :mrgreen: ) a uklízejí společně. Ale že by děcka třeba uklidily samy to nehrozí :lol:
Ale nastavila bych pravidla - už nejen pro celodenní sezení u PC. A zkusila bych pozitivní motivaci :think:

Příspěvek upraven 24.04.21 v 17:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
24.4.21 17:04

Dcera má čerstvě 15 a v jejím pokoji to je katastrofa, jaký tam má čurbes. Nešťastná jsem z toho ovšem jen já, ona je úplně v klidu. Myslím, že tohle vyřeší až první láska, protože ji bude trapné dovést si kluka do svého bordýlku😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
523
24.4.21 17:04

Zkuste pročíst knihu Dítě na vlastní pohon. A za dceru její pokoj nikdy neuklizejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
24.4.21 17:08

Já byla stejná :jazyk:, změnilo se to, až když jsem měla vlastní domácnost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat