Zlé dítě

Anonymní
17.4.21 21:30

Zlé dítě

Ahoj,
jde mi o to se " vykecat" a taky mě zajímá jak řešíte podobné zkušenosti…
Mám sousedku a ta má dceru…je jí 5 let a mojí dceři jsou 4 roky. Normálně se scházíme, Lenka je fajn, ale ta její dcera!!! Ještě jsem se nesetkala s tak zákeřným a intrikářským, zlým dítětem…moje dcera je spíš introvert, citlivá duše a sousedky dcera toho hodně využívá a když jsou sami v pokoji, pokaždý průšvih. Sousedky dcera vždycky mojí dceru mlátí, takže moje dcera je z ní úplně vyplašená. Nejhorší je, že sousedky dcera prostě lže, že ji nic neudělala. Ano, já jí taky přímo neviděla, ale když je u nás na návštěvě, kolikrát jsem jí chytla při činu" a ona mi do očí zarytě lhala že nic neudělala, i když jsem ji říkala, že jsem ji viděla. Už ji nevěřím.
Co děláte, když si rozumíte s nějakou kamarádkou, ale kvůli dítěti to váš vztah kazí, že se vám ani na návštěvu nechce? Lenka je fajn holka, ale na svoji dceru je dost přísná, takže se dcera chová stejně a vylejva si dle mě zlost na slabších :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.4.21 21:43

Nemusím to řešit. Ale pokud bych byla v takové situaci, tak kamarádce řeknu, že se sejdeme sami na skleničku bez dětí. Samozřejmě záleželo by, zda mé dítě se s jejím kamarádit chce. Ty jsi to nikdy s kamarádkou neřešila? Nic jí neřekla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
17.4.21 21:43

Jednak teda, proč necháváš své dítě bez dohledu? Tak nekrafej s kámoškou a věnuje se dětem, aby nedošlo ke konfliktu. :nevim: Druhak, dost možná ji tvoje dítě nějakým způsobem vyprovokuje, vezme jí hračku, zboří stavbu, něco řekne a ona pak bije - brání se, volá po pozornosti…ne, že bych se jí zastávala, ale těžko zničehonic začne někoho jen tak mlátit, ne? 8o Jak to řeší na sousedka? Co by podle tebe měla dělat? Nevidíš to zkresleně? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
17.4.21 21:46

Tak buďte s dětmi v pokojíku..

Jinak zatím mám doma 3letou, když je sama, je fakt zlatá, strašně hodná, poslouchá, pomáhá. Jakmile je s jiným dítětem, absolutně ji nepoznávám, je to pro ni nové, učí se s těmi dětmi si hrát, půjčovat si hračky apod. Kolikrát ji musím hodně krotit. Tím chci říci, že pokud s nimi nejste v pokoji a nevidíte, co přesně se stalo, nemůžeš vědět, jak se která z nich chová. A holky jsou obecně hysterky a herečky.

Lhaní je v určitém věku naprosto přirozená součást vývoje a pokud dítě nelže, je něco špatně. Ale už si nepamatuji, kdy tato fáze přichází

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
17.4.21 21:48

Psat o malem diteti, ze je zle, zakerne, intrikarske mi prijde pritazene za vlasy. Tak mejte holky porad pod dohledem, at mate jistotu, co se opravdu deje. Ona ji vzdycky mlati a stejne je nechate samotne v pokoji. To nechapu. Zjistete si od kolika let cca je dite schopno cilene a promyslene lhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21943
17.4.21 22:13

Hm, a tvoje dcera tam chce dobrovolně chodit, když ji kamarádčina holka pokaždé zmlátí? to je divné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:14

@prejeta_zaba
Heleď, krafeme u kafe, protože to tak kámošky dělají. Bez dozoru jí nenechávám, protože dcera je na mě nalepená v podstate celou návštěvu, protože si s ní hrát prostě nechce ( nedivím se),ale dnes se osmělila a že ji chce v pokoji " kámoška" něco ukázat…no a do tří minut řev. Garantuji ti ale, že po dnešku jí s tou malou zlobou nenechám bez dozoru ani vteřinu, ať si o mě myslí kámoška co chce, pohár trpělivosti mi jaksi přetekl- ona je taková ta co vždycky řekne: jdete do pokoje si hrát a nechte nás, mě je to proto srsti, jak. rikam, dcera ale vždy. nalepená. na. mě, což se nedivím, já bych si s ní hrát taky nešla.
Tu sousedovic holku jsem jeden čas často hlídala, takže vím, jaká je…jde kolem našeho psa, nakopne ho nebo zatahá za ocas a když jí řeknu, že se to nedělá, tvrdí, že to neudělala, i když jí říkam, že jsem ji přece jen teď videla :nevim:
No a sousedka ví jaká je, proto ta podle mě docela drsná výchova, nic ji neodpustí, ale nevím jestli to není spíš kontraproduktivní..přeci jen násilí na plodí jen násilí..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:17

@Oriseka byli poprvé dnes sami…nebo sami…chvilku bez dozoru. No mluví že mě asi ta zloba ještě, ono vidět svoje dítě smutné nasere asi každého rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:20

@stinga
Pokáždé ne, dnes poprvé, protože doteď jsem vždy včas zasáhla a díky mému neustálému monitorování a napomínání sousedovic holky se mi to podařilo tak nějak ukočírovat…jsem z toho smutná :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:23

@hejluc
Budu s nimi odteď v pokojíku, když to jinak nejde. Bohužel, hezký si hrát neumí…no já vím, jak se dcera chová mezi jinými dětmi. Pohoda. Sousedovic holka vím, že konflikty vyvolává, ví to i její maminka a je na ní přísná a já si myslím, že si pak praveze vybíjí zlost na slabších :,(

• Citovat
  • Nahlásit
21943
17.4.21 22:25

Tak asi nezbyde než minimalizovat kontakt, nebo jak píšeš, mít holky pořád pod kontrolou - my máme podobný problém se sousedkou a jejím chlapečkem, tak chodíme s děckama ven a já k nim občas jdu na pokec v pátek večer, až děti spí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 22:31

@stinga
Ano, my se taky stýkame se sousedkou bez dětí. Ono když to jinak nejde…někdy si prostě děcka nesednou, jen mě ten dnešek prostě mrzel, jak říkám, není to pro mě snadný vidět svoje dítě nešťastný, mrzí mě to pak, takže jsem teď tady, musela jsem to pustit ven. Já vím, že to tak prostě je, děti se učí spolu komunikovat atd. jen to proste není kolikrát jednoduché…

• Citovat
  • Nahlásit
10615
17.4.21 22:50

Ja bych řekla, že jsi značně přecitlivělá. Mám kamarádku, ta má podobného syna, staršího téměř o rok. Je to raubíř, když si spolu s naším hraje, chce o všem rozhodovat a ano, už ho i několikrát uhodil. A to na něj matka přísná není. A víš co? Já našemu pofoukám bebí a vysvětlím mu, že se musí bránit a ukázat mu, že si nenechá vše líbit. A čím déle se kluci potkávají, tím lépe spolu vycházejí. V tomhle věku může být každý rok vidět. A přiznám se, že jsem ráda, že se syn naučí odmala vycházet i s lidmi, kteří se za každou cenu snaží být nad ním a bude na ně umět reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2150
17.4.21 22:56
@Anonymní píše:
@Oriseka byli poprvé dnes sami…nebo sami…chvilku bez dozoru. No mluví že mě asi ta zloba ještě, ono vidět svoje dítě smutné nasere asi každého rodiče.

Kdyby sousedka byla ve vychove benevolentni, tak se to zase svede na volnou vychovu. Vlastne je to poprve, co ctu, ze dite se chova spatne, kvuli tomu, ze je na nej matka prisna. Dcera je jedinacek? Rodice vice deti jsou vetsinou ostrilenejsi a tolerantnejsi, kdyz casto musi resit sourozenecke sarvatky. Ano, jsou deti, se kterymi je to slozitejsi, ale nemusi to byt vubec vina rodicu, proste proste takovy jsou. Treba sousedka chovani sve dcery resi a je z toho taky nestastna. Male deti si casto prizpusobi realitu, tak aby jim vyhovovala, ale ony tomu veri, ze se to tak stalo. Neni to lhani, jak ho chapeme my dospeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3425
17.4.21 22:59

No nedá mi to nereagovat…
To ti to krafání u kafe za to stojí? Nechat si mlátit dítě… Nechápu co tu řešíš…! Jestli si nutně musíš pokrafat, tak se s kamarádkou sejděte bez dětí tečka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat