Nechce přepsat vozidlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 07:17
Nechce přepsat vozidlo

Dobrý den, mám problém. Nedávno jsem odevzadala auto na základě kupní smlouvy. Pan zaplatil dostal doklady i plnou moc s tim, že hned druhý den auto přepíše. To se nestalo a auto je opět inzerované na internetu. Co můžu dělat, aby auto už nebylo na mě psané? :zed:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 07:47

Já bych zavolala z jiného mobilu jako kupec, dojela bych na místo a nehla bych se od tama dokud bychom nejeli na evidencku a úřad to přepsat. Povinnost je přepsat vozidlo do 10 dní a odpovídá za to prodávající. Pokud by nevyvinul dotyčný součinnost, pak bych pohrozila nahlášením na policii a finanční úřad, předpokládám že je to nějaký překupník a dělá to pro zisk, který je stopro na černo… Bohužel jednoho takového vychcanka znám, co naslibuje lidem hory doly, pak si auto veselé prodává, neprepise a ani nepojistuje…on nikde není vedený a myslí si, že je tudíž nedohledatelny…a ještě se tím chlubí… :roll:

Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 11.09.19 07:56
  • Muzes ho dojet vykoupit zpátky
  • Nebo na policii nahlásit situaci. Novy majitel za to muze dostat peti tisicovou pokutu. Oni s tebou sepisi protokol a kdyby cokoliv (treba s tim autem nekdo pachal trestnou cinnost nebo prestupky, tak za tebou to nepujde) a pokud mas k tomu i kupní smlouvu, tak jsi stoprocentne kryta.
Majinka7
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 11.09.19 07:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám problém. Nedávno jsem odevzadala auto na základě kupní smlouvy. Pan zaplatil dostal doklady i plnou moc s tim, že hned druhý den auto přepíše. To se nestalo a auto je opět inzerované na internetu. Co můžu dělat, aby auto už nebylo na mě psané? :zed:

jo tak s tim mame bohuzel taky zkusenost, uz se skoro 2 roky soudime, nejen kvuli tomu prepisu neprepisu, to auto co jsme koupili my, melo dokonce 4 majitele, ale zapsani jen 2 8o pry staci ustni smlouva tvrdil pravnik one osoby :nevim: tuhle byla nejaka reklama, ze si muzes udelat prepis auta sama, prave z tohodle duvodu, aby to ten druhy nepreprodaval, ale nezjistovala jsem detaily. Ale pokud nemas uz doklady od vozidla, tak to pujde tezko. Snad nekdo poradi neco vic, je to hnus, jak se nekteri chovaji :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 08:00

Někde jsem četla, že je taky možné si nechat vystavit duplikáty jeden asi za 100 kč a pak nějak vozidlo odhlasit z evidence, ale jestli je podmínka likvidace tak asi jen tak nemůžu tam najet s odtahovkou..

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 11.09.19 08:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám problém. Nedávno jsem odevzadala auto na základě kupní smlouvy. Pan zaplatil dostal doklady i plnou moc s tim, že hned druhý den auto přepíše. To se nestalo a auto je opět inzerované na internetu. Co můžu dělat, aby auto už nebylo na mě psané? :zed:

tak zákon se zpřísnil aby lidi prostě hned v ten den šli na Měú auto přepsat… no očividně Vám to bylo zatěžko, tak si to teď užijte.

mackA159
Kecalka 195 příspěvků 11.09.19 08:33

Do 14 dnů musí nový majitel přepsat auto. Měla jsem stejnou situaci… Pan ale prodaval auto které nepatřilo jemu. Řešili jsme to s policií. Na nic nečekejte.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 11.09.19 08:38

My to udelali naopak. Auta jsme prodali a nechali si napsat plnou moc, uredne overenou a sli jsme to prepsat osobne na noveho majitele… presne z tohodle duvodu. Dnes se auto muze prepsat snad uz vsude, bez ohledu na TP, takze jste meli ho vzit za rucicku a dojit na ten urad spolecne. No, to spis pro priste. Ted vas to vsechno bude stat jen prachy navic. Jak za pravniky, za reseni na policici nebo za to, ze za frajerem dojetede. Tvuj starej nema nakyho kamose mlaticku, se kterym by k nemu prijeli na kafe a vysvetlili situaci? Staci kdyz za nim bude stat dvoumetrovy hovado a pri predstaveni mu hodne zmackne ruku. Pak povoli kazdej :D

NinaU.
Kecalka 493 příspěvků 11.09.19 08:49

@mackA159
Přepis je povinnost prodávajícího a upřímně, sama jsem nedávno auto soukromě prodávala a doklady bych z ruky nedala, dokud by nebylo prepsane - tedy na registr jsem si naopak došla já s plnou mocí od kupujícího. Nikdy není jistota, že člověk se kterým jednas, je férový.

NinaU.
Kecalka 493 příspěvků 11.09.19 08:51

@Micaella22
Měla bych v tomhle případě strach z vykuku, co by se ještě pak na te mlaticce rádi hojili… Jinak jako řešení určitě účinné :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 09:33

Pokud nemas doklady, tak se neda delat nic. Resime to s uredniky a policii uz rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 09:36
@Pajka89 píše:
  • Nebo na policii nahlásit situaci. Novy majitel za to muze dostat peti tisicovou pokutu. Oni s tebou sepisi protokol a kdyby cokoliv (treba s tim autem nekdo pachal trestnou cinnost nebo prestupky, tak za tebou to nepujde) a pokud mas k tomu i kupní smlouvu, tak jsi stoprocentne kryta.

To je hloupost. Kupni smlouvu mame, ale pokud nemate doklady od vozidla, nemuzete to prepsat, policie vam nepomuze a auto vc. prestupku je porad vase. Resime to uz rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 09:38
@Pajka89 píše:

Navic pokuta hrozi i vam, protoze jste povinna auto prepsat.

Váš příspěvek
Reklama