Vrácení zboží ve 14denní lhůtě - nové na bazaru

478
11.9.19 07:08

Vrácení zboží ve 14denní lhůtě - nové na bazaru

Je možné vrátit ve 14denní lhůtě, nové zboží s visačkou, koupené ale na bazaru? Paní tam prodává nové věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

22359
11.9.19 07:09

Jestli to prodává jako soukromá osoba jako svoje věci tak ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31960
11.9.19 07:12

Pokud to prodává jako soukromá osoba tak ne..
pokud to je jako eshop nebo to dělá na výdělek, pak ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
11.9.19 07:15

To nevím, ale má tam spostu věcí vše s visačkou Každopádně v takovém objemu to asi na výdělek je. Já nemám problém se domluvit třeba i na výměně, ale věc stála 500,– Kč a rozměr není jak bylo napsáno - ona tvrdí, že je to divné, že to tak naměřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31960
11.9.19 07:23

@aledud no a ptala ses jestli můžeš vrátit nebo vyměnit? Co ti na to řekla?
zase jestli to stojí za to, platit znova poštovné a tak..raději to prodej ty sama zase dál..mě by to nestálo za nervy, poštovné, pošta, frotny, zase platit za nové zboží poštovné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
11.9.19 07:29

Slíbila, že na to ještě mrkne, ale to právě slíbila už v neděli, teď zase, že během týdne. Já bych klidně vyměnila za jiné, doplatím nové poštovné. Ano můžu zkusit prodat, ale to není vždy jisté. Nicméně beru to ze svého hlediska, že já bych se snažila (a vždy snažím) najít nějakou rozumno alternativu. taky jsem něco přehlídla, tak jsem navrhla slevu, nebo že vezmu zboží zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10560
11.9.19 07:47

Pokud to prodává ve velkým, tak bych trvala na vrácení nebo výměně jako by byla podnikatel. Kdyby mi argumentovala tím, že se jedná o soukromou osobu, klidně bych jí pohrozila kontrolou z živnostenského a finančního úřadu, protože evidentně se jedná o její výdělek. Pokud je tam nového oblečení opravdu hodně a nabízí jeden druh ve více velikostech, je to víc než zřejmé. V takovém případě by měla mít živnostenský list a vůči zákazníkům postupovat dle příslušných zákonů. Kde a jak zboží prodává, je úplně jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
11.9.19 07:59

@Janli Taky tak uvažuju, tak dám ji ještě šanci. Jinak neznám bratra :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21096
11.9.19 08:04
@aledud píše:
To nevím, ale má tam spostu věcí vše s visačkou Každopádně v takovém objemu to asi na výdělek je. Já nemám problém se domluvit třeba i na výměně, ale věc stála 500,– Kč a rozměr není jak bylo napsáno - ona tvrdí, že je to divné, že to tak naměřila.

Tak tady to bude jednoduché - napiš jí, že chceš vrátit peníze anebo se obrátíš na ČOI a uvidíš, že Ti vyhoví…

Pokud to paní rozjela ve velkém a nemá to hlášené, tak se lekne - není to tak dávno, co se FÚ zaměřil na Aukro, kde to ve velkém rozjeli přes sekáče a nebylo to s živností…
Od určitého objemu to už neberou jako osobní prodej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama