Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Jestli to prodává jako soukromá osoba jako svoje věci tak ne
Pokud to prodává jako soukromá osoba tak ne..
pokud to je jako eshop nebo to dělá na výdělek, pak ano
To nevím, ale má tam spostu věcí vše s visačkou Každopádně v takovém objemu to asi na výdělek je. Já nemám problém se domluvit třeba i na výměně, ale věc stála 500,– Kč a rozměr není jak bylo napsáno - ona tvrdí, že je to divné, že to tak naměřila.
@aledud no a ptala ses jestli můžeš vrátit nebo vyměnit? Co ti na to řekla?
zase jestli to stojí za to, platit znova poštovné a tak..raději to prodej ty sama zase dál..mě by to nestálo za nervy, poštovné, pošta, frotny, zase platit za nové zboží poštovné..
Slíbila, že na to ještě mrkne, ale to právě slíbila už v neděli, teď zase, že během týdne. Já bych klidně vyměnila za jiné, doplatím nové poštovné. Ano můžu zkusit prodat, ale to není vždy jisté. Nicméně beru to ze svého hlediska, že já bych se snažila (a vždy snažím) najít nějakou rozumno alternativu. taky jsem něco přehlídla, tak jsem navrhla slevu, nebo že vezmu zboží zpět.
Pokud to prodává ve velkým, tak bych trvala na vrácení nebo výměně jako by byla podnikatel. Kdyby mi argumentovala tím, že se jedná o soukromou osobu, klidně bych jí pohrozila kontrolou z živnostenského a finančního úřadu, protože evidentně se jedná o její výdělek. Pokud je tam nového oblečení opravdu hodně a nabízí jeden druh ve více velikostech, je to víc než zřejmé. V takovém případě by měla mít živnostenský list a vůči zákazníkům postupovat dle příslušných zákonů. Kde a jak zboží prodává, je úplně jedno.
@Janli Taky tak uvažuju, tak dám ji ještě šanci. Jinak neznám bratra ![]()
@aledud píše:
To nevím, ale má tam spostu věcí vše s visačkou Každopádně v takovém objemu to asi na výdělek je. Já nemám problém se domluvit třeba i na výměně, ale věc stála 500,– Kč a rozměr není jak bylo napsáno - ona tvrdí, že je to divné, že to tak naměřila.
Tak tady to bude jednoduché - napiš jí, že chceš vrátit peníze anebo se obrátíš na ČOI a uvidíš, že Ti vyhoví…
Pokud to paní rozjela ve velkém a nemá to hlášené, tak se lekne - není to tak dávno, co se FÚ zaměřil na Aukro, kde to ve velkém rozjeli přes sekáče a nebylo to s živností…
Od určitého objemu to už neberou jako osobní prodej…