Nechtít druhé dítě - je to trestné?

116
21.3.06 18:23

Nechtít druhé dítě - je to trestné?

Ahoj, maminky současné i budoucí. Chtěla bych rozjet diskuzi o možných jedináčcích. Vysvětlím. S manželem máme nádhernou roční holčičku, která je naše všechno. Oba ji moc a moc milujeme. Manžel víceméně počítá s tím, že k Emičce přibude ještě další mimi, i když já prohlašuju, že Emička bude sama. Jsem asi sobec a zbabělec, ale jsem tak vyčerpaná a utahaná z 24hodinové pohotovosti, že jen představa dalšího prcka mi nahání husí kůži. Do 4 měsíců to bylo kojení po půl hodině, vlastně jsem nedělala nic jiného, než kojila - cyklus kojení-odříhnutí-kojení-… Eminka se sama po:,–(ila až v 9 měsících, do té doby trvala na takřka neustálém nošení, protože chtěla všechno kolem vidět. Nedávno jsme zase byly v nemocnici, infuze atd. Hrůza. Zkrátka a dobře - necítím se na to mít druhé dítě. Je někdo na tom stejně? Nebo jsem jen já tak sobecká? Děkuju za jakékoli ohlasy. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7463
21.3.06 18:29

ahojky

vubec si nemyslim, ze by si byla sobec. Delfinkovi jsou dva roky a musim priznat, ze druhe mimi me vubec nelaka, a to prcek je docela hodny batolatko :D .
Mozna za takovych 7 let se zase hormony zblazni a poridime si druhe a nebo proste budeme mit jedinacka, necham se prekvapit

magrat a delfinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
21.3.06 18:32

Petro, nejsi sobecká! Naopak. Přece si nebudeš pořizovat dítě, jen proto, že to tak bývá, že je to lepší než jedináček. Pokud ho nechceš, tak ho neměj. Není co řešit. Spíš co na to manžel, co :?
A co víš, třeba za 5-10 let to uvidíš jinak. Kde je psáno, že máme mít 2 děti, a to nejlépe pár let po sobě? Já jsem se ségrou o 13 let!!! V pohodě. Ona má zase děti po 8 letech.
Je to trošku jiný vztah než u souruzenců o2 roky od sebe, ale taky pěkný vztah.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
21.3.06 18:39

ahoj, určitě bych nic nelámala přes koleno. Já jsem vždycky toužila mít víc dětí, takže dvě u mě doufám nejsou konečné, ale chápu, že to každý cítí jinak. Mimochodem, když byl prvnímu rok,měla jsem podobné pocity, změnilo se to až kolem skoro dvou let. Rozhodně se nenech k ničemu nutit jen proto, že se od tebe jaksi očekává.
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
21.3.06 18:45

Ahojky,

je to úplně normální, já jsem to prohlašovala až do loňského jara také :lol: , potom to najednu přišlo a já se nemohla podívat do kočárku abych neronila slzy a neřvala : já chci takýýý :cry: . Měla jsem hodně těžký první porod a syn na tom byl zdravotně špatně. Mám skvělou práci na které jsem závislá, hypotéku na byt a ne úplně fungující manželství. Takže vůbec nemusíš mít výčitky svědomí, až to bude mít přijít, tak to přijde a když ne, tak je to v pořádku a těš se ze své dcerky. Hodně krásných chvil a žádný stres, jsi skvělá máma. Synovi bude v srpnu 8 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
21.3.06 18:46

Ahoj Petro.
Vůbec si nemyslím ,že jsi sobec a zbabělec.Je jasné ,že péče o roční dítko je náročná a proto se ti nedivím ,že o dalším potomku zatím neuvažuješ.
Dej tomu čas a třeba ,až Emička trochu odroste tempo se zvolní změníš názor.
Také jsem vždy tvrdila ,že Barunka bude jedináček.S odstupem času jsem názor pomalu začínala měnit,trochu jsme si s manžou přehodnotili situaci a oba jsme zjistili ,že chceme druhé dítko.Trvalo to sice trochu déle, ale zadařilo se takže budeme mít skoro dalšího jedináčka mezi dětmi bude 14let rozdíl.
Měj se Stanule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.3.06 19:07

Petratra, neblazni - je dulezity, aby jsi byla spokojena ty a tva rodina - na mineni ostatnich nezalezi!!!! Asi mas pocit, ze na tebe okoli vyviji tlak na druhe dite, koneckoncu, tady na emimi se to vicerodickami jen hemzi… Ja myslim, ze to je asi mirne deprimujici, vid? Nuti te to do obhajoby proc ne dalsi mimino… Taky diskuse o skorodvojcatech co o tom, kdy treti dite je asi na bednu, ze?
Hele, naprosto te chapu - jen ja jsem jedinacek (takze to vidim z druhe strany) a tak jsem tohle nechtela svym detem pripravit - a tak mam zcela rozumove deti dve a chytaji me touhy po treti - prestoze Ada, to bylo docela kvitko… Prevracet se zacala az v osmi mesich - brala to pres sed - nikdy se neplazila, lezt zacala az v deviti mesich, prvni krucky udelala v deseti mesich, v jedenacti chodila - a reknu ti, jeji mobilita byla moji ulevou… Konecne prestala vyzadovat presun nebo obraceni silenym revem… Joj, jeji obdobi vzdoru - mohla bych ti vypravet… A kdyz ji bylo 21 mesicu, narodila se nam Pepi - planovane. Mela jsem z toho strach, ale muzu rict, ze Pepi neni dite, Pepi je andel a do jejiho pul roku jsme o ni prakticky nevedeli - jo, ted je to uz zajimavejsi, protoze ted zrovna potrebuje viset mamince na kalhotech (to ber doslova, fakt ke me prileze, chytne se nohavice a je spokojena), ale zase na druhou strany videt ty moje dve cacorky pohromade je obrovske stesti…

Takze abych to shrnula - je pro me lepsi byt spokojena mam od jedinacka nez nestastna a zpruzena mama od dvou ci vice deti. Je lepsi byt spokojena mama s jakymkoli poctem deti nez mit doma to, co nechces - zase na druhou stranu, vice deti - to je vice srandy, starosti a jihnoucich okamziku, kdyz se tve potomstvo chova vzorne a kdy malem slzis, kdyz se na ne jen podivas - coz neznamena, ze mama od jedinacka tohle nezazije.
Hele a ver never, hormony udelaji sve a je mozne, ze te to za kratsi nebo delsi dobu chytne a ty budes chtit dalsi miminko - a je jedno, jestli to bude za mesic nebo za deset let. A kdyz to neprijde - no a co? Nevadi, ne?

Jeste jedna vec - je podle me dulezite, aby se oba rodice shodovali v poctu clenu rodiny - a pokud ma manza touhu mit dalsi deti - mohl by to byt problem. V tomhle by meli byt rodice za jedno.

Aaaa, me holky prave prestalo bavit rabovat skrin - takze jdu koupat :)

Lesina a dracice

PS: Jen se nenech zahnat do kouta a nezacni byt na otazku poctu deti alergicka, ber to s humorem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
21.3.06 19:09

ahojky,
moc děkuju za tuhle diskuzi. Vždycky je dobré vědět, že se v něčem podobném neplácám sama. :-) Ještě před porodem jsem chtěla dvě děti, právě proto abychom neměli jedináčka. Ale těžký porod, který nakonec skončil císařským řezem, problémy s kojením, dost těžké šestinedělí, a tak zatím uvažuju stejně… teda, chtěla bych pořád ty dvě děti, ale bojím se, že se k dalšímu těhotenství prostě neodhodlám…

Měj se
Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
21.3.06 19:29

Souhlasím s Lesinou. A stejně, je asi brzo dělat závěr, že když nechci teď, tak nebudu chtít vůbec. Za rok možná situace bude úplně jiná! :))
Já sama jsem ve stavu, kdy taky prostě „nevím“. Nechám tomu volný průběh. Ale musím říct, že čím je malá starší, tím měknu :))
Ale asi je opravdu důležité, jak se domluví manželé. Aby si třeba jednou něco nevyčítali??

OVšem víte co mě zlobí? To že ostatní opravdu tlačí do toho, aby jsi měla druhé dítě. Když říkám, že uvidím, tak na mě okolí hledí jako na blázna. Prostě to vypadá, že jedináček není do společnosti žádoucí. Je to snad teď nějaký trend? :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
21.3.06 19:31

Holky to vůbec neřešte, počet dětí je jenom a jenom vaše věc.
Když budete chtít jedináčka, tak budete mít jedináčka a nikdo nemá právo vám do toho mluvit.
Ale všec hno se může změnit. Já měla tak náročné první dítě, že jsem z toho byla úplně na palici. Spávat začala až v roce a půl a byla schopná se budit i po 20 minutách, spala bych ve stoje opřená hlavou o zeď :? Říkala jsem, že už nikdy. No a uběhlo pár let a já čekám už třetí a moc se na něj těším …
I když názor nezměníte a zůstanete u toho jedináčka a žádné další mateřské pudy vás nechytnou, tak je to jenom vaše věc … vždyť máme plánované rodičovství, tak proč si to nenaplánovat tak, jak to každému vyhovuje :P
Nikka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
21.3.06 19:34

Ahojky,

v současné době mám jenom Viki a jsem tak maximálně spokojená. Je pravda že manžel taky chtěl spíše dvě děti a co nejdřív po sobě, ale pak uznal nejen naši finanční situaci. Ale taky to že by toho bylo moc. A asi předměsícem jsem myslela že jsem těhotná (nehoda) a řeknu ti že jsem měla velký strach aby to nebyla pravda. Teď jsme se shodli s manželem a uvidíme. Počkáme jestli na mě znovu skočí hormony a budu se rozplývat nad každým kočárkem tak si druhé pořídíme, jestli ne nevadí. Já jsem taky jedináček a nikdy mi to nevadilo. A rozmazlená teda nejsem ani trošku. Jen si myslím že je pak pro rodiče těší když dítě vylítne z hnízda. Ale jsem mladá takže si případně za těch patnáct let můžu pořídit to další. :lol:

Ahojky a užívej si svojí holčičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
21.3.06 19:38

Ahojky,

tak taktéž plně souhlasím s tím, co bylo napsáno :wink: Spokojená maminka je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ !!!

Jinak já se třeba potácím mezi obdobím, kdy bych další dítko chtěla, a obdobím, kdy si to absolutně nedokážu představit… (důvod? : např. náš Pavlík se ve svých téměř 10měs stále budí pravidelně po 2hod v noci na kojení :roll: ).

Ovšem, co mne docela vytáčí je fakt, že ti chlapi tak nějak všichni počítají s tím, že bude druhé či třetí miminko… Ale kdyby si dokázali představit, tloustnutí, hormony, porod (císař!!! - známe :roll: ), kojení, 24hod pohotovost, atd. … myslím, že by zvažovali daleko více, než nyní zvažuješ Ty, Peťulko :! :! :!

Takže … buď v pohodě … jsi naprosto normální :lol:

Peťula + Pavlík 9,5měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
21.3.06 19:48

Holčinky, děkuju. Přesně jak píšete, je děsný ten tlak okolí - tak kdy bude druhé, vždyť Emička je už velká, hodná, samostatná (haha)… Chlapi to bereou vážně jinak. Manžel je velký kus dne v práci, za prací dojíždí 50 km, a tak jsem na všechno takřka sama. Taky porod nic moc, pak jsem neměla mlíko, pak to neustálé kojení,… No už dost, protože to vypadá, že si jen stěžuju. Bála jsem se, že mě budete uklidňovat, že to časem přejde, protže se obávám, že asi ne. vždycky když vidím nějaké malé miminko, říkám si, díky bohu, že to období už mám za sebou. díky moc a pište dál, budu to sledovat. petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.3.06 19:56

Ahoj,
tresné to není :D , když chceš jedináčka, nikdo do toho nemá co mluvit, snad jen trochu manžel :wink: .

Já bych ale jen jedno dítě nechtěla, myslím, že určitě alespoň dvě. Je to nepravděpodobné, ale co kdyby Ti třeba to jedno dítě za pár let zemřelo? Mě by se v takovém případě zhroutil celý svět, potřebuju alespoň to druhé. A není to jedinný důvod. Myslím, že jednináčci jsou prostě ošizení, ošizení o něco moc krásného a důležitého, o sourozence.

Ještě si dovolím dotaz: kdyby jsi už další dítě měla, umíš si představit, že bys toho litovala? Že by sis řekla: to je škoda, že ho máme? Pokud ne, tak proč vlastně další nemít?

Pokud ale někdo má jen jedno a další nechce, rozhodně to neodsuzuji, jen to tak moc nechápu.
Eva (zatím dvě děti)

• Nahlásit
  • Citovat
804
21.3.06 20:14

Petro, já tě naprosto chápu! Já si zase denně říkám, že už třetí nebude! Mrzí mně to, představa tří dětí batolících se kolem mně je krásná, ale realita mně uzemnila. Až Janička odroste, chtěla bych si zase trochu odpočinout, popít vínko :oops: a hlavně se VYSPAT!!!
(Nedávám za sebe ale ruku do ohně, že mně za pár let nepřekonají nějaké rodičovské pudy :wink: .)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama