Nedávám miminku vitamín D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 04:05
Nedávám déčko miminku...

Ahoj holky, mám dcerku 5 týdnů a má šílené koliky po déčku :( po vigantolu nejhorší ale ani jamesion a terezia to není o moc lepší. První dcera mi doslova prořvala 4m a já s ní také déčko a brutální koliky. Chci jí ho přestat dávat a začít až po 3m. Doktorka je z toho vedle a chce abych dávala obden jenže dcerka fakt trpí a opravdu masáže, nahřívání, tygřík atd. nepomáhá :( internet je taky plný odstrašujících případů pokud se nedává déčko.
Proto se ptám tady máte taky někdo zkušenost s podáváním až později? Co na to pediatr?
Dcerka je jinak spokojené miminko pokud nedostane déčko. Je plně na um.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5337 příspěvků 4 inzeráty 05.08.19 04:47

Ja kapu Jameson a samo, ze doktorce odkyvavam, ze kapu tu jejich srajdu. Ta by se vyvratila uz u tehle informace. :mrgreen: zatim je leto, dost svitu, ale co kdyby si kapla aspon 2× tydne? Jak dlouho potom kolikuje? A nejake kapky davas? Ja davam probiotika a primo kapky na prdiky. A dnes mi dorazi kapky, co napomahaji stepit mlecnou bilkovinu.

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 05.08.19 05:23

Já si vůbec nepamatuju, že bych dávala vigantol. Ani, že by mi někdo řekl, že mám dávat :lol: :think:. Ale už je to pár let. Dcera byla na UM, je možné, že v UM už je obsažené?? :think:

LennyL1
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 05.08.19 06:00

Nedala jsem Vigantol ani nic jiného dceři vůbec, teď jsou jí 4 a je zdravá jak řípa a vždy byla.

AlcaBa
Kecalka 135 příspěvků 05.08.19 06:16

@Tiffany1 dr mi řekla, že pokud bude mimčo na UM tak nedávat vůbec, že je ho tam dost

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 05.08.19 06:18

@AlcaBa Aaa, tak to bude tím. Dcera šla už z porodnice na UM, takže proto. Díky za info :).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 06:46

Dcerka má um Beba comfort hm-0.
@kve-tinka bohužel jak dam kapku ihned až do večera mazec.
Nesnese zatím ani Biogaiu. Dá se říct, že je bez reakce akorát na kanavit a um.

AlcaBa
Kecalka 135 příspěvků 05.08.19 06:46

@Tiffany1 no já nějak nechápu proč to maminy dávají i na UM. Jestli tam není i ‚předávkování‘. Právě že moje dr má 3děti, praxi 20let, tak nemyslím, že by byla řekněme slušně ‚neznalá‘ :think: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 06:51

@AlcaBa tak v um je déčko jsem koukala. Přitom to dcerce sedí a bříško bez problému. Naše doktorka ví, že je na um a stejně chce abych ho dávala. Tak se bojím abych něco nezanedbala :( jenže dcerka fakt trpí a to nechci

AlcaBa
Kecalka 135 příspěvků 05.08.19 07:04
@Anonymní píše:
@AlcaBa tak v um je déčko jsem koukala. Přitom to dcerce sedí a bříško bez problému. Naše doktorka ví, že je na um a stejně chce abych ho dávala. Tak se bojím abych něco nezanedbala :( jenže dcerka fakt trpí a to nechci

No vidíte, jsou tu holky co D nedávaly a děti jsou zdravé. Já sama za sebe bych dcerku netrápila ale zvýšila pobyt venku a dodávala D přírodně 8)

stinga
Echt Kelišová 8993 příspěvků 05.08.19 07:10

Dělala bych to jak radí @AlcaBa, teď je léto, chodit víc ven a s kapičkami začít až třeba v říjnu- listopadu, až sluníčko nesvítí a miminko bude větší
myslím si, že přínos déčka ty koliky a bolesti úplně vyruší

lucenka
Hvězda diskuse 37644 příspěvků 05.08.19 07:14

Po pár kolikách jsem dávat přestala. klula jsem brala ven na sluníčko, bez prehanane ochrany proti sluníčku. Bude mu 9 a je naprosto v pořádku.

warita
Extra třída :D 12097 příspěvků 05.08.19 07:14
@Anonymní píše:
@AlcaBa tak v um je déčko jsem koukala. Přitom to dcerce sedí a bříško bez problému. Naše doktorka ví, že je na um a stejně chce abych ho dávala. Tak se bojím abych něco nezanedbala :( jenže dcerka fakt trpí a to nechci

Ja mela dite na UM taky a pediatr doporucoval vigantol.

Ted v lete bych to nehrotila, obzvlaste pokud mas dite na UM a nechavala dite spinkat v polostinu.

Jinak bych si nedovolila nedat vitamin D. Manzelova neter ma krivici diky tomu, ze jako miminko rychle rostla a jeji maminka vit D nedavala, protoze ji to udajne nikdo nerekl. Moje mala mela silene koliky, rvala od rana do vecera, byl to sileny zahul, ale prezila jsme to. Vubec neznam co to je mit nervouci miminko. U nas bylo jedno, zda podavam D nebo nepodavam, rev byl tak ci tak. Proste zatni zuby a vydrzte. Ty potize nebudou trvat vecne.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 05.08.19 07:56

Nejspíš ji nevadí vitamín D jako takový, ale nosné oleje. Proto je z UM ok. A řekla bych, že z UM stačí. Přečti si ve složení, kolik ho tam je a porovnej s obsahem v jedné kapce. Myslím, že denní dávka tam pokrytá bude.

Uživatel je onlineLnm
Kecalka 484 příspěvků 05.08.19 07:59

@Tiffany1 v UM uz decko je
@AlcaBa nam rekla, ze ho potrebuje vic nez je v UM, protoze nedokaze vstrebat vse, tak si vyber :nevim: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama