Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.
Akutní sekce se vynutit nedá, jak by sis to představovala? Myslíš, že když budeš rodit, že nějak ten porod zastavíš? Prostě tě přijmou a řeknou ti, že dokud bude nález ok, tak rodíš normálně. ![]()
Mnohem větší šancí máš na tu plánovanou sekci. Najdi si psychiatra, ať ti napíše, že se extrémně bojíš. Pak prostě řekni v poradně, že si přeješ, aby napsali do dokumentace, že navzdory doporučení, při polohy KP odmítají naplánovat sekci. To chci vidět doktora, co to udělá…
A nebo jdi do normální porodnice.
Tak to zkus jinde, třeba na Obilnáku
Taky je důležité, jak velká jsi ty a jaká je předpokládaná porodní váha miminka
Nedávno rodila plánovanou sekcí dítě v poloze KP misska Tereza Fajksová, ale tuším v Praze ![]()
Jsem celkem překvapená, já jsem rodila sekcí z důvodu KP, dali mi na výběr, ale sám primář mi doporučil sekci, což ve výsledku bylo dobře, protože byla dcera v takové poloze, že bych ji nevytlacila ani při sebevetsi snaze. Rodila jsem teda v Praze. Nabídli mi i přetočeni ještě v břiše a to jsem odmítla. Nikdo nic ale nenamital.
Edit. Chybka
To se teda divím. Syn byl dlouho KP a moje doktorka mě poslala právě do Bohunic, aby mi naplánovali císaře. Teď to hrozilo taky a opět padla řeč na Bohunic, tak jsem pochopila, že tam spíš toho císaře dělají automaticky.
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.
Jde to
já si taky sama prosadila CS a jde to zařídit
kdybys chtěla poradit tak napiš sz
Radu nemám, jen povzbuzení..Syn se otočil ve 39tt a to měl přes 4kg ![]()
Bohunice a obecne brnensky nemocnice jsou tim znamy.. Snizuji si pocty plánovaných sekci.
Mrkni ne porodnici v Ivancicich. Tam jde cisar kvuli kp domluvit.
Vybrat jinou porodnici než Bohunice, tam si hodně hrají na to, aby komplikované případy zvládli přirozeně. A mohli se prsit příznivými statistikami. Vím o holkach z Brna, co si tu sekci domluvily v menších porodnicich okolo, např. Vyškov.
Mi se tesne pred porodem otocil syn. Ve Zline uz me normalne v poradne v nemocnici pripravovali, ze po dvou normalnich porodech budu rodit tretiho cisarem. Rodila jsem presne 38tt normalne.
Takze tesne se stihnul otocit lord umineny. A to uz jsem bydlela na Hodoninsku. Zlinacka jsem pet let nebyla papirove, kdyz se nejmladsi narodil. Duchem budu stale doma ve Zl. Odmitla jsem rodit jinde, nez ve Zline.
Byt tebou, tak jdu urcite jinam do nemocnice.
Segra mela 3. dite KP a normalne mela na vyber, jestli chce zkusit prirozene nebo chce sekci. Rodila v Horovicich.
Zname snacha rodila v brne dvakrat KP a nechteli ji udelat CS, pritom ta znama pracuje v gynekologicke ambulanci, takze ani pres tlacenku se jim to nepovedlo. Nebo malo tlacili, tezko rict. Mne to prislo neuveritelny, ze to neudelaji automaticky. Ja bych CS chtela taky. Zkus se poptat a kdyby nic, tak ten Vyskov nebo Ivancice. Jestli se na to necitis, nenech se.
Nesouhlasím s tvrzením, že všechny brněnské porodnice jsou takové. Odmítnout můžete i v Bohunicích, ale musíte počítat s tím, že na vás bude vyvíjen nátlak na přirozený porod. Pokud nechcete toto řešit, běžte k Milosrdným. Tam s tím takové štráfy nedělají a se sekcí jsem tam byla relativně spokojená - manžel mohl být při tom atd… ![]()
Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.