Nedobrovolný porod KP Brno Bohunice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 19:53
Nedobrovolný porod KP Brno Bohunice

Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ba412
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 02.07.19 19:59

Jdi k Milosrdnym, tam je snad lepsi domluva

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 02.07.19 20:00
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.

Akutní sekce se vynutit nedá, jak by sis to představovala? Myslíš, že když budeš rodit, že nějak ten porod zastavíš? Prostě tě přijmou a řeknou ti, že dokud bude nález ok, tak rodíš normálně. :nevim:

Mnohem větší šancí máš na tu plánovanou sekci. Najdi si psychiatra, ať ti napíše, že se extrémně bojíš. Pak prostě řekni v poradně, že si přeješ, aby napsali do dokumentace, že navzdory doporučení, při polohy KP odmítají naplánovat sekci. To chci vidět doktora, co to udělá…

A nebo jdi do normální porodnice.

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 02.07.19 20:02

Tak to zkus jinde, třeba na Obilnáku :think: Taky je důležité, jak velká jsi ty a jaká je předpokládaná porodní váha miminka :think: Nedávno rodila plánovanou sekcí dítě v poloze KP misska Tereza Fajksová, ale tuším v Praze :think:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7936 příspěvků 02.07.19 20:03

Třeba se ještě otočí :kytka:

Mamazkoncesveta
Kecalka 314 příspěvků 02.07.19 20:04

Jsem celkem překvapená, já jsem rodila sekcí z důvodu KP, dali mi na výběr, ale sám primář mi doporučil sekci, což ve výsledku bylo dobře, protože byla dcera v takové poloze, že bych ji nevytlacila ani při sebevetsi snaze. Rodila jsem teda v Praze. Nabídli mi i přetočeni ještě v břiše a to jsem odmítla. Nikdo nic ale nenamital.
Edit. Chybka

chaela
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 02.07.19 20:10

To se teda divím. Syn byl dlouho KP a moje doktorka mě poslala právě do Bohunic, aby mi naplánovali císaře. Teď to hrozilo taky a opět padla řeč na Bohunic, tak jsem pochopila, že tam spíš toho císaře dělají automaticky.

Leo44
Kecalka 287 příspěvků 02.07.19 20:15
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem 36+4tt a miminko je stále KP, vzdávám se naděje na otočení. Vím, že tato poloha není automatickou indikací pro sekci, ale zajímá mě, jestli můžu přirozený porod odmítnout…k vaginalnimu porodu KP přece musí být spolupracující rodicka, což určitě ve stresu z komplikací nebudu… Povedlo se Vám některé odmítnout vaginalni cestu a prosadit si akutní sekci? Protože na plánovanou sekci v Bohunicich neslysi. Děkuji moc.

Jde to :) já si taky sama prosadila CS a jde to zařídit :) kdybys chtěla poradit tak napiš sz

weyky
Neúnavná pisatelka 19326 příspěvků 48 inzerátů 02.07.19 20:19

Radu nemám, jen povzbuzení..Syn se otočil ve 39tt a to měl přes 4kg :kytka:

tereza12345
Extra třída :D 12640 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 20:20

Bohunice a obecne brnensky nemocnice jsou tim znamy.. Snizuji si pocty plánovaných sekci.
Mrkni ne porodnici v Ivancicich. Tam jde cisar kvuli kp domluvit.

Jana206
Nadpozemská drbna 28342 příspěvků 02.07.19 20:22

Vybrat jinou porodnici než Bohunice, tam si hodně hrají na to, aby komplikované případy zvládli přirozeně. A mohli se prsit příznivými statistikami. Vím o holkach z Brna, co si tu sekci domluvily v menších porodnicich okolo, např. Vyškov.

Kelsey
Hvězda diskuse 46608 příspěvků 02.07.19 20:35

Mi se tesne pred porodem otocil syn. Ve Zline uz me normalne v poradne v nemocnici pripravovali, ze po dvou normalnich porodech budu rodit tretiho cisarem. Rodila jsem presne 38tt normalne.
Takze tesne se stihnul otocit lord umineny. A to uz jsem bydlela na Hodoninsku. Zlinacka jsem pet let nebyla papirove, kdyz se nejmladsi narodil. Duchem budu stale doma ve Zl. Odmitla jsem rodit jinde, nez ve Zline.
Byt tebou, tak jdu urcite jinam do nemocnice.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 20:37

Segra mela 3. dite KP a normalne mela na vyber, jestli chce zkusit prirozene nebo chce sekci. Rodila v Horovicich.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:16

Zname snacha rodila v brne dvakrat KP a nechteli ji udelat CS, pritom ta znama pracuje v gynekologicke ambulanci, takze ani pres tlacenku se jim to nepovedlo. Nebo malo tlacili, tezko rict. Mne to prislo neuveritelny, ze to neudelaji automaticky. Ja bych CS chtela taky. Zkus se poptat a kdyby nic, tak ten Vyskov nebo Ivancice. Jestli se na to necitis, nenech se.

KKatka23
Echt Kelišová 9334 příspěvků 02.07.19 21:17

Nesouhlasím s tvrzením, že všechny brněnské porodnice jsou takové. Odmítnout můžete i v Bohunicích, ale musíte počítat s tím, že na vás bude vyvíjen nátlak na přirozený porod. Pokud nechcete toto řešit, běžte k Milosrdným. Tam s tím takové štráfy nedělají a se sekcí jsem tam byla relativně spokojená - manžel mohl být při tom atd… :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama