Nedokážu odejít ze vztahu

Anonymní
18.11.19 09:14

Nedokážu odejít ze vztahu

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s tím, co prožívám já právě teď. Jsme spolu s přítelem víceméně rok. Už jsme se stihli rozejít, dali to znovu dohromady a ten druhý začátek byl nádherný. Zamilovanost trvala asi půl roku a teď mám pocit, že to jde do kytek. Zjišťuji, že přítel je sobec a že to funguje, pokud se mu absolutně přizpůsobím. Bohužel moje povaha je také dominantní, takže i když dokážu lecco pro klid zkousnout, začínáme se hádat a asi nejsem šťastná. Cítím, že i on ochladl, že mě miluje jsem neslyšela už víc jak měsíc a jsme teď spíš jako kamarádi. Jenže všechno je prý moje vina. Na jednu stranu se cítím hotová, na druhou ho mám ráda a nedokážu se s ním rozejít, pořád vzpomínám, jak nám bylo krásně. Vůbec nevím, co dělat :( Prožila jste některá něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13513
18.11.19 09:21

Pokud vám už po půl roce ochladla zamilovanost, tak patrně tam skutečná láska nikdy nebyla. Krásné vzpomínky vztah neudrží, ten potřebuje mnohem víc. A řešením určitě není ani to, že se budeš do blba přizpůsobovat, to půjde do kopru… Jdi dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2764
18.11.19 09:35

Těžko soudit, kde je pravda, člověk do toho nevidí. Je v pořádku, že to takto je, opadly ti růžové brýle, vidíš věci reálně. Podle toho by ses měla zařídit. Pokud cítíš, že to není ono, tak to ukonči a zbytečně neztrácej čas. Partnerstvi je založeno právě na tom jednou ty jednou já a pokud je jeden upozaděn dlouhodobě na úkor toho druhého, nikdy to nebude dělat dobrotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 09:42

Já vím, že vzpomínky to neudrží. Jenže já ho na jednu stranu mám ráda, i když rozum mi říká, že ten vztah nemá smysl a že to vlastně ani moc vztah není. Ani spolu nebydlíme, ačkoli mi to teď navrhl. Jenže zase na mě nebere ohledy, jaká by to pro mě byla změna, pro něj je to minimální ústupek, naopak by získal full servis a já bych se na něm stala totálně závislou. Nechce se ani podílej na mých rodinných oslávách, protože jsme prý magoři, když se jako rodina scházíme při narozeninách a svátcích. A stejně mi od něj nejde odejít. Byla bych nešŤastná

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 09:50

Jestliže jsi neslyšela už víc jak měsíc, že tě miluje, je to na okamžitý nekompromisní rozchod. Tem vztah se nedá zachránit. Ledaže by si to dal třeba do kalendáře a pípla by ti automatická smska, stačilo by to? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50224
18.11.19 09:55
@pohledzdruhestrany píše:
Jestliže jsi neslyšela už víc jak měsíc, že tě miluje, je to na okamžitý nekompromisní rozchod. Tem vztah se nedá zachránit. Ledaže by si to dal třeba do kalendáře a pípla by ti automatická smska, stačilo by to? :kytka:

Koukám, že víš jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 09:55

@pohledzdruhestrany Já vím, že tohle zní hloupě. Mohla bych tu rozepsat víc věcí, co jsou asi špatně, ale myslela jsem, že by to vydalo na esej a nikdo by to nečetl. Já z něj nemám pocit, že by mě miloval. Nezajímají ho moje názory, pohádáme se u všeho, nepočítá se mnou při nákupů dárků pro jeho rodinu, při návratu z pohovoru se mi vysměje, že se mi nikdy neozvou, už mě ani skoro neobejme a když se ozvu, tak jsem hysterka. Já nevím prostě…

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 10:00
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany Já vím, že tohle zní hloupě. Mohla bych tu rozepsat víc věcí, co jsou asi špatně, ale myslela jsem, že by to vydalo na esej a nikdo by to nečetl. Já z něj nemám pocit, že by mě miloval. Nezajímají ho moje názory, pohádáme se u všeho, nepočítá se mnou při nákupů dárků pro jeho rodinu, při návratu z pohovoru se mi vysměje, že se mi nikdy neozvou, už mě ani skoro neobejme a když se ozvu, tak jsem hysterka. Já nevím prostě…

tak jestli je takovej jen on, tak jakej má ten vztah pro tebe cenu? jestli se takhle vysíráte navzájem, možná je to jen boj o moc, otázka, jestli takovýhle 2 kohouti spolu dokážou působit na jednom smetišti v přijatelnym konsenzu, a to ještě nemáte děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 10:05

@pohledzdruhestrany Asi to je boj o moc. On je zvyklej, že ho všichni poslouchají už ze své rodiny. Sám už dítě má a já o vlastní moc nestojím. Já s ním chtěla být, mám ho ráda, ale nechci být hodná slepice, co drží hubu a krok. Myslela jsem, že nastavíme hranice a půjde to, ale ono to nejde a zároveň mě hrozně děsí představa, že o něj přijdu. Absolutně se v sobě nevyznám. 29 let a přijdu si jak blbka…

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 10:08
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany Asi to je boj o moc. On je zvyklej, že ho všichni poslouchají už ze své rodiny. Sám už dítě má a já o vlastní moc nestojím. Já s ním chtěla být, mám ho ráda, ale nechci být hodná slepice, co drží hubu a krok. Myslela jsem, že nastavíme hranice a půjde to, ale ono to nejde a zároveň mě hrozně děsí představa, že o něj přijdu. Absolutně se v sobě nevyznám. 29 let a přijdu si jak blbka…

jo holka, to je těžký, třeba si zas najdeš někoho, kdo tvý hranice respektuje protože je obdařen tou nejnepřitažlivější mužskou vlastností - je HODNEJ, tak budeš mít svoje hranice, ale zase žádnou energii ve vztahu včetně tý sexuální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 10:13

@pohledzdruhestrany A právě proto nevím, jestli to risknout a odejít nebo se opravdu ve všem podřídit a zůstat… :(

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 10:31

No jde o to, jestli preferuješ svou sebeúctu nebo svýho renaulta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 10:33

@pohledzdruhestrany Otázka je, jestli mi bude stačit vědomí, že mám sebeúctu, až budu umírat sama s pěti kočkama…

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 10:39

Proč většina ženských bude raději nešťastná ve vztahu s pitomcem než sama? Je to opravdu jen kvůli tomu, že nechce být za žádnou cenu sama? Myslela jsem, že to píše nějaká náctiletá holka, ne 27 letá dospělá ženská :roll: Myslíš, že nemáš na víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.19 10:40
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany Otázka je, jestli mi bude stačit vědomí, že mám sebeúctu, až budu umírat sama s pěti kočkama…

a proč sama? protože dokážeš spát jen s někým, kdo musí být dominantní, aby ti imponoval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama